Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By Hulaj -  03 gru 2009, 10:29
 mazowieckie
#18984
Jakie wskaźniki da się zamontować w GTI?
Planuję założyć boost i EGT. O ile boost bez problemu to czy ktoś wie coś o EGT, chyba najważniejszy ze wszystkich.
By speedbass -  03 gru 2009, 12:24
 pomorskie
#18989
kiedyś jak chciałem montować wskaźniki to jak były zawirowania a w VTG nie mieli miejsca i czasu to nawet serwis zaznajomiony VW mi wskazywali, że zamontują, ale co jak konkretnie to nie wiem, zapewne na jakiś forach ktoś zapewne wie, u nas za mało osób to ma... myślałem koledzy z BB mówili że nie trzeba... więc dałem sobie na razie spokój, myślę raczej o nowej pompie paliwa na wiosnę za tę kasę
Awatar użytkownika
By krz_p -  03 gru 2009, 12:50
 wielkopolskie
#18992
czujnik EGT powinien być zamontowany w kolektorze wydechowym
i tu jest problem, bo może pęknąć w tym miejscu, a jak wiadomo kolektor jest połączony z turbiną
oprócz wymienionych możesz jeszcze pomyśleć nad ciśnieniem i/lub temperaturą oleju, w tym wypadku można zamontować E-MFA z kufateca, pokazuje też boost ale chyba nie w TFSI
By Hulaj -  03 gru 2009, 13:06
 mazowieckie
#18994
krz_p pisze:czujnik EGT powinien być zamontowany w kolektorze wydechowym
i tu jest problem, bo może pęknąć w tym miejscu, a jak wiadomo kolektor jest połączony z turbiną
oprócz wymienionych możesz jeszcze pomyśleć nad ciśnieniem i/lub temperaturą oleju, w tym wypadku można zamontować E-MFA z kufateca, pokazuje też boost ale chyba nie w TFSI
No właśnie tu jest problem z montażem EGT, myślałem że znacie na to jakiś patent.
Awatar użytkownika
By krz_p -  15 sie 2012, 22:11
 wielkopolskie
#79605
golfer_1984 pisze:A ma ktoś u siebie jakieś dodatkowe wskaźniki zamontowane?? np. temperatury oleju??
można powiedzieć, że mam
poczytaj na temat E-MFA z kufatec'a