Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
Awatar użytkownika
By miszkie -  22 sty 2016, 21:28
 śląskie
#211579
Witam!
Przy nieudanej próbie wymiany popychacza paliwa... Wykręciłem z pompy ten oto "króciec" i wydawało mi się, że coś z pompy wypadło, ale nie jestem pewien i teraz nie wiem co o tym sądzić... Jeżeli ktoś się orientuje to proszę o odpowiedź czy był tam jakiś wałeczek czy coś? Oto zdjęcia
Obrazek
Obrazek
Dziurkę zaznaczyłem strzałką, czy tam w niej coś się znajduje? Bo tak wydaje mi się, że coś wypadło ale poleciało na silnik i nic nie dałem rady odszukać...
Awatar użytkownika
By miszkie -  22 sty 2016, 22:09
 śląskie
#211590
Ten króciec, który zaznaczyłeś, to jest ten w dziurce obok, który mi się złamał(widać na zdjęciu). Natomiast ja odkręciłem ten drugi, którego właśnie w Etce nie znalazłem...
Chyba wypadła mi taka podkładka jak oto na tym zdjęciu znalezionym w internecie..Zaznaczyłem na zielono
Obrazek

Jak ktoś ma wiedzę na ten temat mógłby potwierdzić?

Także czeka mnie chyba szukanie tej podkładki o ile o to chodzi...
Jak nie znajdę to przydałby się jakiś nr OEM tego, ale nie mogę znaleźć w Etce...
Awatar użytkownika
By miszkie -  23 sty 2016, 10:18
 śląskie
#211629
Pajorek pisze:Witam,
Na 100% tam jest podkładka. Udanych poszukiwań :ok:
Dzięki :)
Zaraz po pracy biore sie za szukanie bo gdzies na silniku albo skrzyni musi to lezec...
Jak nie znajde to chyba czeka mnie kupno używanej pompy, żeby tą podkładke przełożyć.. bo nr oem ani tej podkładki w ETCE się doszukać nie mogę.
By Bartas -  23 sty 2016, 12:00
 kujawsko-pomorskie
#211635
miszkie pisze:Ten króciec, który zaznaczyłeś, to jest ten w dziurce obok, który mi się złamał(widać na zdjęciu). Natomiast ja odkręciłem ten drugi, którego właśnie w Etce nie znalazłem...
Chyba wypadła mi taka podkładka jak oto na tym zdjęciu znalezionym w internecie..Zaznaczyłem na zielono
Obrazek

Jak ktoś ma wiedzę na ten temat mógłby potwierdzić?

Także czeka mnie chyba szukanie tej podkładki o ile o to chodzi...
Jak nie znajdę to przydałby się jakiś nr OEM tego, ale nie mogę znaleźć w Etce...
Jedz do jakiegoś aso vaga, zaplacisz z 1 zł a bedziesz mial spokoj :P
Awatar użytkownika
By miszkie -  23 sty 2016, 13:14
 śląskie
#211647
Mettenoos pisze:Przecież wystarczy wskazać który to element w etka i widać czy jest czy nie go nie ma na rysunku,
nr 2? nr 5?
Na tym rysunku akurat nie ma ani podkładki ani tego króćca mosiężnego..
Bartas pisze:Jedz do jakiegoś aso vaga, zaplacisz z 1 zł a bedziesz mial spokoj :P
Tak czy siak czeka mnie wycieczka po ten króciec i śrubkę, które sie urwały, tylko nie wiem czy będą mieć taką podkładke skoro w ETCE jej nie ma? Okaże się w poniedziałek..
Awatar użytkownika
By miszkie -  23 sty 2016, 17:07
 śląskie
#211685
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Podkładka na szczęście znaleziona, misja udana, jeszcze tylko muszę zamówić dwie rzeczy w ASO i można składać, ale niestety auto uziemione przez weekend :(
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
By rossgt -  10 lut 2016, 21:58
 podkarpackie
#214988
mi mili panowie w ASO powiedzieli że czeka mnie zakup pompy paliwa, nawet już chcieli ją ściągac dla mnie z półki bo przypadkiem mieli. Twierdzili na początku, że żadne akcesoria nie występują. Ale sprawdziłem w ETCE i znalazłem kod części, zamówiłem telefonicznie i okazało się, że posiadają na stanie. Panowie trochę dziwnie się przy tym zachowywali jak mnie rozpoznali :fluff: