Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By stefdeath -  21 mar 2012, 11:32
 -------
#66430
Pytanie do tych co montowali samodzielnie Ic z S3 - czy trzeba dokupić jakieś śruby, którymi przykręca się icS3 do chłodnicy?
Icek z S3 jest grubszy i nie wiem czy te śruby, które mocują ori cooler będą wystarczająco długie?
Może coś jeszcze jest o czym warto pamiętać żeby nie było zonka jak rozbiorę pół auta ? :)
By stefdeath -  22 mar 2012, 15:38
 -------
#66573
pgmaster pisze:Tez poprosze o info bo mam zamiar w sobote zmieniac.
No to będziesz pionierem :) może jakis DIY po polsku zrobisz :)

Wracając do śrub to znalazłem info, że trzeba koniecznie się zaopatrzyć w 9 śrub M6 X1.0X16mm
Węże można rozkuć albo uciąć. Żeby je zamocować potrzeba 2 obejmy zaciskowe średnica 65-70mm
I to tyle.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2012, 16:53 przez stefdeath, łącznie zmieniany 1 raz.
By stefdeath -  23 mar 2012, 13:03
 -------
#66719
pgmaster pisze:Znalazlem taka instrukcje. Mysle ze calkiem fajnie opisane co i jak.
http://www.goapr.com/support/trans_fsi_ic_manual.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Cholera trochę mnie to zaskoczyło-przeraża mnie skala rozbiórki przodu auta. Daj znać po wszystkim jak poszło i ile czasu zajmuje montaż:) może lepiej zlecić to fachowcom :/
By furbs -  23 mar 2012, 14:02
 -------
#66721
Ja u siebie ściągałem kiedyś IC bo pękł przy wejściu węża i woziłem do spawania. Demontaż przodu jest dosyć prosty ale trochę roboty jest. W zasadzie to trzeba ściągnąć wszystko: zderzak, lampy, belkę i odkręcić wszystkie 3 chłodnice (one są ze sobą skręcone w jedną całość) i dopiero z nich wyciągnąć ze środka IC. Nie ma tam nic skomplikowanego w sumie. Ważne aby śrubek nie pomieszać bo potem jaja są przy składaniu. Komuś kto ma sprawne ręce i łeb na karku nie powinno to zająć dużo więcej niż godzinkę.
By ArekK -  23 mar 2012, 21:31
 mazowieckie
#66761
stefdeath pisze:Cholera trochę mnie to zaskoczyło-przeraża mnie skala rozbiórki przodu auta. Daj znać po wszystkim jak poszło i ile czasu zajmuje montaż:) może lepiej zlecić to fachowcom :/
Na Wrocławskiej mają wprawę w takich przekładkach :wink:
Awatar użytkownika
By pgmaster -  23 mar 2012, 23:56
 mazowieckie
#66781
Ja szczerze mowiac tez jak popatrzylem na tego pdfa to stwierdzilem ze moze lepiej dac fachowcom :)

Arek ile taki zabieg kosztuje?

P.S. Teraz sobie patrzam po roznych aukcjach i widze ze sa coolery z innymi numerami. Np 1k0145 027f. To ten sam czy jednak inny?
By skandaloo -  24 mar 2012, 9:51
 mazowieckie
#66790
pgmaster pisze:Ja szczerze mowiac tez jak popatrzylem na tego pdfa to stwierdzilem ze moze lepiej dac fachowcom :)

Arek ile taki zabieg kosztuje?

P.S. Teraz sobie patrzam po roznych aukcjach i widze ze sa coolery z innymi numerami. Np 1k0145 027f. To ten sam czy jednak inny?
a co to za numer ???
Awatar użytkownika
By pgmaster -  24 mar 2012, 9:55
 mazowieckie
#66791
skandaloo pisze:
pgmaster pisze:Ja szczerze mowiac tez jak popatrzylem na tego pdfa to stwierdzilem ze moze lepiej dac fachowcom :)

Arek ile taki zabieg kosztuje?

P.S. Teraz sobie patrzam po roznych aukcjach i widze ze sa coolery z innymi numerami. Np 1k0145 027f. To ten sam czy jednak inny?
a co to za numer ???
Soriki. Koncowka powinna byc 927f
By stefdeath -  25 mar 2012, 9:44
 -------
#66871
ArekK pisze:
stefdeath pisze:Cholera trochę mnie to zaskoczyło-przeraża mnie skala rozbiórki przodu auta. Daj znać po wszystkim jak poszło i ile czasu zajmuje montaż:) może lepiej zlecić to fachowcom :/
Na Wrocławskiej mają wprawę w takich przekładkach :wink:
Haha tam to niedlugo beda lepiej ogarniac golfy niz seaty:)
Awatar użytkownika
By pgmaster -  30 mar 2012, 13:15
 mazowieckie
#67538
stefdeath pisze:
pgmaster pisze:Tez poprosze o info bo mam zamiar w sobote zmieniac.
No to będziesz pionierem :) może jakis DIY po polsku zrobisz :)

Wracając do śrub to znalazłem info, że trzeba koniecznie się zaopatrzyć w 9 śrub M6 X1.0X16mm
Węże można rozkuć albo uciąć. Żeby je zamocować potrzeba 2 obejmy zaciskowe średnica 2,5 cala
I to tyle.
Moze dzisiaj zaczne przekladke :) Z tymi srubami to pewne ze trzeba inne zalozyc?
By stefdeath -  30 mar 2012, 13:36
 -------
#67540
no na 100% nie powiem bo ja przekładki jeszcze nie robiłem. Ale znalazłem to info w necie na kilku forach więc na 99%. Duży koszt to nie jest a chyba lepiej się zabezpieczyć :)