Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By smoli7 -  10 sty 2021, 9:25
 pomorskie
#284673
Witam wszystkich.
Mam ciekawy temat odnośnie łożysk w skrzyni DSG 6 biegowej. W swojej erce wymieniam rozrząd, jak wiadomo trzeba wyjąć allbo silnik albo skrzynie lub jedno i drugie. Ja zrobiłem ostatnią opcje. Mając skrzynie DSG na zewnatrz postanowiłem ją przejrzeć. Sam nie mam doświadczenia w skrzyniach więc dałem ją do specjalisty od automatów. Okazało się że skrzynia na swój przebieg (280000) jest w super kondycji. mając ją otwartą skrzyniarz postanowił, że wymienimy wszystkie łożyska coby był spokój na przyszłość. Zestaw naprawczy został zamówiony. Wybijanie czy demontaż starych łożysk przeszedł spokojnie (doświadczenie), niestety nie wszystkie łożyska chciały się poddać. Trzeba było użyć troszke więcej siły ale się udało. Montaż nowych łożysk odbywał sie prawidłowo do momentu kiedy okazało się że jedno łozysko nie pasuje, jest za małe. (łożysko na wałku głownym). W DSG od diesla jest wałek o śred. 38mm a w R32 jest 43. zaczęły się poszukiwania łożyska. Niby nic nadzwyczajnego. A tu niespodzianka po numerze łożyska nigdzie nie można go znalezć. Internet mówi że nie istnieje. Ostatecznie udało mi się kupić obudowe skrzyni od R32 w której takowe łożysko było w całośći i dobrej kondycji. Oczywiście dalej poszukuję takiego łożyska i proszę Was o pomoc. Ciekawa sprawa, że nigdzie go nie ma i nie figuruje. Może ktoś z szanownych kolegów spotkał się z tym tematem. Podaję Wam cały opis z łożyska plus wymiary. Pozdrawiam i liczę na pomoc w tym ciekawym temacie.
Łożysko nr: 02E 311 372 C
Opis na łożysku: TORRINGTON, AJ 602 729, W-50, CZECH, 02E 311372 C
Wymiary łożyska: śred.wew. 43mm, śred.zew. 56mm, szerokość 14mm