Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By Jedi -  24 mar 2011, 21:50
 -------
#40380
miałem zakładać temat, żeby mi ktoś pomógł, bo nie mogłem zlokalizować przeraźliwego gwizdu/pisku, który było słychać na wolnych obrotach od wczoraj w moim GTI. Szczęśliwie byłem dziś w ASO u Marszałka i po 2,5h przyczyna została znaleziona, więc pomyślałem, że może komuś się przyda, kto miał podobnie.
Pisk dobiegał z prawej strony silnika z okolic przepływomierza, więc myślałem, że może koło niego na dolocie jest jakaś nieszczelność, w ASO stwierdzili, że to nie to i podejrzewali, że gdzieś z kolektora ssącego, który już chcieli wymieniać, ostatecznie po badaniach stetoskopem, okazało się, że pisk dobiega z jakiegoś wężyka przez który przepływa płyn chłodniczy, po odkręceniu zbiornika z płynem problem się rozwiązał, ale jak będzie się powtarzać, zaproponowali mi najpierw wymianę nakrętki z czujnikiem od zbiorniczka, a jeśli i to nie pomoże to wymianę pompy wody.

tak to brzmiało:

http://www.youtube.com/watch?v=LBZGjBni_bI" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=KYlmFK4zUsY" onclick="window.open(this.href);return false;

miał ktoś coś takiego?
By marcin3f -  29 mar 2011, 14:45
 -------
#40711
Słyszałem coś takiego w silniku 1,4 TSI z przebiegiem 78tys. Robiłem diagnostykę komputerową i wyświetliło się coś takiego:
008801 - Zawór turbosprężarki N249: usterka mechaniczna
Nie wiem czy Ci pomogłem,ale jak będziesz miał podobne błędy to napisz- może to przypadłość tych silników.
Pozdrawiam
By Jedi -  29 mar 2011, 15:19
 -------
#40714
marcin3f pisze:Słyszałem coś takiego w silniku 1,4 TSI z przebiegiem 78tys. Robiłem diagnostykę komputerową i wyświetliło się coś takiego:
008801 - Zawór turbosprężarki N249: usterka mechaniczna
Nie wiem czy Ci pomogłem,ale jak będziesz miał podobne błędy to napisz- może to przypadłość tych silników.
Pozdrawiam
na komputerze nie było żadnych błędów, więc raczej to nie to, tak jak pisałem pisk dochodzi z wężyka, przez który przepływa płyn chłodniczy, wczoraj znowu mi troche zaczęło piszczeć, po lekkim odkręceniu korka od zbiornika płynu chłodniczego, pisk ustaje, więc to na pewno to. Problem tylko, że nie wiem co wymienić, żeby się nie powtarzało, zrobie to co ASO mi proponuje, a więc korek z czujnikiem, ale myśle, że to nic nie pomoże, a jak nie, to wymienie pompę wody.
By Jedi -  02 kwie 2011, 21:05
 -------
#40945
hmm, może mam u mnie też od pompy wody, na razie wymienili mi korek, póki co spokój, ale nie jeździłem ostatnie 2 dni, więc jeszcze do końca nie wiem.
By Jedi -  21 kwie 2011, 10:25
 -------
#42520
problem usunięty - pomogła wymiana...korka od płynu chłodniczego, może poprzedni nie spuszczał ciśnienia, nie wiem, w każdym razie teraz jest spokój.
By kowal899 -  06 mar 2015, 10:31
 lubuskie
#169040
Witam
Mam podobny problem golf 6 1.4 tsi 3 razy pompa wody wymieniona i piszczenie nieustalo. ASO umywa ręce sprawa niby cały czas w toku. Ktoś Może rozwiązał ten problem? Dodam tylko ze piszczenie nasila się w wilgotne dni
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  06 mar 2015, 11:27
 dolnośląskie
#169052
kowal899 pisze:Witam
Mam podobny problem golf 6 1.4 tsi 3 razy pompa wody wymieniona i piszczenie nieustalo. ASO umywa ręce sprawa niby cały czas w toku. Ktoś Może rozwiązał ten problem? Dodam tylko ze piszczenie nasila się w wilgotne dni
kolego a tak bedziesz co pół roku nowe konto zakładał i po 1 poscie klepał?? :ireful: :ireful: