Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By rafalgti -  12 maja 2011, 13:11
 -------
#44184
Witam , miało się skończyć na IC ale jednak.... :D

Rozpocząłem już kompletowanie nowych gratów do swojego GTI podstawa jest czyli k04 oraz IC i zaworek DV.(Teraz szukam wtrysków) Skupiłem się na poszukiwaniu części z tego obrazka http://www.more-bhp.com/user/Golf_GTI_T ... umbers.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

I teraz mam pytanie czy bez tych wszystkich części nie da rady wlożyć K04 tzn chodzi mi o te rury dolotu i jakieś małe części bo bardzo je trudno zdobyć na rynku wtórnym :/ (nie mówie tu o śrubkach, nakrętkach i uszczelkach bo oczywiście to nowe będzie)

Widziałem że kilka osób jeździ z K04 więc licze na jakieś uwagi, pomysły :D

A może kotoś ma dojście do tych części ? :D

Pozdrawiam
By speedbass -  12 maja 2011, 15:12
 pomorskie
#44192
rafalgti pisze:Witam , miało się skończyć na IC ale jednak.... :D


Widziałem że kilka osób jeździ z K04 więc licze na jakieś uwagi, pomysły :D

A może kotoś ma dojście do tych części ? :D

Pozdrawiam
uwagi :?: :roll:
wiem, ze lepiej zaoszczędzić i zrobić dobrze i solidnie i mieć pewność
bez pół środków, chyba że się znasz i sam złożysz, zostaje jeszcze zestrojenie na tych częściach
u znanych tunerów wezmą też za to swoje

nie wiem czy takie supłanie części da wiele zaoszczędzić i kto ci złoży i za ile
i kto weźmie za to odpowiedzialność jak części skądś tam :roll: a coś pójdzie nie tak
a przy tym nie spowodować kłopotów
w pakiecie jak w pakiecie może okazać się po rachunkach mała różnica

nie reklama ale jak to napisać, nie bawiłem się w to sam:
ja kompleksowo miałem robione w CS (tak jak Hulaj) więc te kłopoty miałem zaoszczędzone
szukanie części, montaż itd strojenie i nerwy że czegoś brakuje
wiadomo koszt jest

P.S. można na skróty i kupić cały silnik od s3
http://allegro.pl/audi-s3-silnik-2-0-tu ... 02581.html" onclick="window.open(this.href);return false; i zchipować
tylko jaki stan i koszt przełożenia i masz potencjał wyjściowo ten sam :wink:
Ostatnio zmieniony 12 maja 2011, 15:26 przez speedbass, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Tadek -  12 maja 2011, 15:26
 zachodniopomorskie
#44194
a ja bym sie podpiął do tematu bo jestem ciekaw co potrzeba.
może za jakiś czas będzie trzeba zamienić turbo na K04.

mam kuzyna mega dobrego mechanika dla którego będzie to łatwizna, a na zestrojenie kompa by sie gdzieś pojechało.
By speedbass -  12 maja 2011, 15:34
 pomorskie
#44195
Tadek pisze:a ja bym sie podpiął do tematu bo jestem ciekaw co potrzeba.
może za jakiś czas będzie trzeba zamienić turbo na K04.

mam kuzyna mega dobrego mechanika dla którego będzie to łatwizna, a na zestrojenie kompa by sie gdzieś pojechało.
rafalgti podał poglądowe zdjęcie:
http://www.more-bhp.com/user/Golf_GTI_T ... umbers.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

kwestia 1. gdzie kupić poza ASO (bądź dobre rabaty), 2. kto złoży i 3. kto dobrze wystroi (na pewno cena nie jak za standardowy silnik i program) i nie wszyscy to dobrze ogarną (wbrew reklamom): limitery itd

na programie nie zaoszczędzisz za wiele, pkt 1 i 2 musisz mieć dojścia jak masz to dobrze jak nie chyba szkoda zachodu
By rafalgti -  12 maja 2011, 17:44
 -------
#44200
Odnośnie strojenia to raczej będzie CS bo najlepiej ogarnia takie autka zarówno ładnie na k03 jak na k04 czy to w golfie czy w S3 :D

Co do części to akurat jedynymi elementami jakie mogą się zepsuć są w zasadzie turbo- które już mam w bdb stanie oraz zaworek Dv który też mam i chyba jest ok, reszta to już rurki i inne "małe" nie mechaniczne części.
Poza tym kupując w odstępach czasu można sobie rozłożyć wydatki a wiem że na koniec czeka mnie zrobienie jeszcze wydechu oraz właśnie strojenie.
Nie zależy mi także na drutowaniu ani oszczędzaniu , chciałem tylko wiedzieć czy do funkcjonowania takiego zestawu trzeba posiadać wszystkie te elementy i bawić się w ich szukanie czy też tak jak jest z IC z S3 wcale nie trzeba kupować nowych węży :D

Czy kolega speedbass mógł by podać (może byc na PW) jakie były koszta samych części w CS?

Co do montażu to też mam znajomego który może to dla mnie zamontować więc z tym też no problem :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By krz_p -  12 maja 2011, 19:40
 wielkopolskie
#44207
rafalgti pisze: Co do części to akurat jedynymi elementami jakie mogą się zepsuć są w zasadzie turbo- które już mam w bdb stanie oraz zaworek Dv który też mam i chyba jest ok, reszta to już rurki i inne "małe" nie mechaniczne części.
DV jest ten sam przy K04 i K03, najlepiej założyć najnowszą wersję
na te rurki i "małe" części wydasz drugie tyle co na turbosprężarkę
jak kupujesz używane części to będzie loteria, nie wszystko będzie w idealnym stanie
zresztą tych małych pierdół nie kupisz poza ASO

pytałeś w CS czy zestroją auto na częściach niewiadomego pochodzenia izłożone przez kogoś innego?
By speedbass -  12 maja 2011, 20:10
 pomorskie
#44210
krz_p pisze:
rafalgti pisze: Co do części to akurat jedynymi elementami jakie mogą się zepsuć są w zasadzie turbo- które już mam w bdb stanie oraz zaworek Dv który też mam i chyba jest ok, reszta to już rurki i inne "małe" nie mechaniczne części.
DV jest ten sam przy K04 i K03, najlepiej założyć najnowszą wersję
na te rurki i "małe" części wydasz drugie tyle co na turbosprężarkę
jak kupujesz używane części to będzie loteria, nie wszystko będzie w idealnym stanie
zresztą tych małych pierdół nie kupisz poza ASO

pytałeś w CS czy zestroją auto na częściach niewiadomego pochodzenia izłożone przez kogoś innego?
zapewne zestroją ale... :wink: niech kolega dzwoni i się sam spyta za ile będzie program i jaka gwarancja na usługę :?
By rafalgti -  12 maja 2011, 20:16
 -------
#44211
Co do kosztów to jestem w 100% świadomy iż odpowiednia ilość $$ musi na to pójść.
Zdaje sobie także sprawę że niektóre elementy tylko w aso nabende.
Co do strojenia to nie wiem w czym może być problem, przecież bez gadania robią softy so S3 które to ma to samo co bym chciał w moim golfie i też do końca nie wiedzą jaki stan części w tych s3- po prostu diagnostykę w pewnym zakresie muszą chyba przeprowadzić.
Bo silniki są prawie takie same.
Ewentualenie można poszukać innej firmy ale oczywiście CS najlepszy :D

Myślałem że może ktoś na forum będzie przypadkiem miał jakieś zbyteczne mu elementy :)

Co do Dv to się właśnie dziś dowiedziałem i okazało się że już w autku mam zainstalowaną najnowszą wersję.

Co do gwarancji to nawet jak CI padnie motor po 5 tyś km od zrobienia softu to raczej żadna firma chyba nie przyzna się do odpowiedzialności.
Ale jutro zadzwonię i postaram się wywiedzieć : :D
By 1 6 D -  15 maja 2011, 8:44
 zachodniopomorskie
#44305
Ja chciałem tylko napisać że chyba lepszym rozwiązaniem będzie użycie rury po prawej o numerku 1K0 145 770 K który nie ma wyjścia na rezonator w podszybiu. Z tego co przestudiowałem na necie polepsza się reakcja na pedał gazu, w sumie logiczne według mnie bo mniejsza pojemność dolotu plus mniej rur które pod ciśnieniem będą puchły.

Czy może tam jest jakiś czujnik/zawór i nie można usunąć? Bo w USA w GTI polecają usuwać z podszybia rezonator i tam nie ma żadnych zaworków itp


Przeglądam jeszcze ETKA i ten zaworek DV to już 3 typ będzie jak VW wprowadził do produkcji
Dla Golfa 5 pokazuje mi tak:
Najstarszy był 06F 145 710 C (wypadł we wrześniu 2007)
potem był 06F 145 710 G (przy nim nie ma nigdzie daty wypadania)
i teraz jest 06H 145 710 D (wprowadzony od grudnia 2008)
By rafalgti -  22 maja 2011, 10:29
 -------
#44620
Uff udało mi się już dokupić kolejne części do golfa :D
A mianowicie wtryski (prawie nówki około 20K przelotu) Rurę dolotową z filtra do turbo oraz rurę metalową z turbo do IC.

Obawiam się że więcej części już nie dostane poza Aso :( a potrzebuje jeszcze kilka elementów...

Więc chiałem się dowiedzieć czy któryś z forumowiczów z okolic Warszawy ma jakieś zniżki w Aso VW? I był by chętny pomóc :D
By rafalgti -  25 maja 2011, 15:12
 -------
#44887
Pidzers pisze:Pisz do krisv
Dzięki wielkie z info, kolega krisv bardzo mi pomógł , części już zamówiliśmy i są w drodze:) Najprawdopodobniej za około tydzień będe miał już wszystkie mechaniczne części do swapa na k04.

Zobaczymy czy uda się to złożyć :lol:
By Hulaj -  26 maja 2011, 10:05
 mazowieckie
#44945
rafalgti pisze:
Pidzers pisze:Pisz do krisv
Dzięki wielkie z info, kolega krisv bardzo mi pomógł , części już zamówiliśmy i są w drodze:) Najprawdopodobniej za około tydzień będe miał już wszystkie mechaniczne części do swapa na k04.

Zobaczymy czy uda się to złożyć :lol:
Pamiętaj żeby wystroić zanim ruszysz na drogę :!:
By rafalgti -  26 maja 2011, 13:49
 -------
#44956
Tak wiem 8) ale chyba z Warszawy do łodzi-cs dam radę dojechac :D ??
Jeśli krisv by mi pomogl to i moze i jakies photo story zrobimy dla potomności :D