Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By korzen88 -  12 lip 2011, 14:39
 -------
#47304
Byłem dziś w autoryzowanym serwisie umówić się na przegląd i troche się zaniepokoiłem.
Zapytałem się gościa który mnie zapisywał co by tam trzeba było wymienić poza olejem i filtrem oleju (a doskonale wiem że książka serwisowa mówi że świece i filtr przeciwpyłkowy bo mam auto 6lat i 75tys przebiegu) on na to odparł że ja bym tu więcej nic poza olejem i filtrem nie wymieniał no więc ja nic nie mówie no bo on przecież wie lepiej :D Oczywiście powiedziałem mu również że chce wymienić popychacz pompy paliwa bo nigdy nie był wymieniany a on na to: po co? ja: bo się psuje :D Chyba nawet nie zapisał żeby zamówić popychacz, no chyba że to taka pospolita część i mają ją. Troche się zdziwiłem bo wcześniej robiłem pewne naprawy w tym serwisie i bardzo pozytywne mam odczucia. Może pojade w poniedziałek na przegląd a inny koleś biorąc moją książke serwisową powie mi coś innego że jednak trzeba wymienic świece i filtr przeciwpyłkowy?
Co o tej sprawie myślicie??? Czy może ja jestem nadgorliwy??? :D
By speedbass -  12 lip 2011, 16:20
 pomorskie
#47311
serwis VW przeważnie cię nie zrozumie i jest słaby, to odczucie wielu właścicieli kochających :wink: swoje auta :?
Awatar użytkownika
By Tadek -  13 lip 2011, 8:49
 zachodniopomorskie
#47365
i dlatego ja przestałem serwisować golfa w ASO teraz wszystko robię z kuzynem który jest mechanikiem od 10 lat i mu bezgranicznie ufam :)
By korzen88 -  18 lip 2011, 13:48
 -------
#47528
Oddałem dziś autko do serwisu i tak jak myślałem okazało się że trzeba wymienić filtr przeciwpyłkowy, świece i jeszcze płyn hamulcowy plus dodatkowo wyskoczyła akcja serwisowa o której już czytałem na forum; sprawdzenie jakiś cewek zapłonu i ewentualna wymiana. Oczywiście też wymieniam popychacz wiec wrzuce fotki. Najwyraźniej gość u którego się umawiałem nie był za bardzo ogarnięty bo nawet popychacza nie zamówił i dopiero jutro rano odbieram auto z kolei ten co odbierał dziś odemnie auto co innego nawet się nie pytał czemu chce popychacz wymieniać :D :D :D Tak więc serwis serwisem dużo zależy od człowieka który się zajmuje konkretnym autem :)
By korzen88 -  18 lip 2011, 15:57
 -------
#47534
VW Benepol Radziszewo. To jest zaraz za podjuchami jak jedziesz na gryfino. Daje tam bo po pierwsze zawiodłem się na kołaczu-łopińskim po drugie szybko i sprawnie zdiagnozowali mi auto jak miałem problem z mocą (temat spadek mocy) a po trzecie jest dużo dużo taniej niż u kołacza.
By korzen88 -  19 lip 2011, 16:38
 -------
#47555
Odebrałem dziś auto wszystko ok; dodatkowo w ramach akcji serwisowej wymienili mi cewki zaplonu i dostałem litr oleju gratis (jakas promocja) :D
By 1 6 D -  20 lip 2011, 12:55
 zachodniopomorskie
#47589
Kolejna dobra opinia o Benepolu widzę, ja chyba u znajomego w Seacie zrobię przegląd za 9tys km.