Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By adijo -  23 wrz 2007, 8:09
 -------
#6431
witam.

chcialem zasiegnac opinie nt golfika R32 w DSG - co o nim sadzicie ? czy wogole ktos z forumowiczy ma ten woz ? ( chetnie bym z nim porozmawial ) zalezy mi na opini ( wady i zalety ) gdyz przymierzam sie do zakupu tego auta...
By Hulaj -  23 wrz 2007, 12:14
 mazowieckie
#6433
R32 ma mnostwo wad: jest ciezki, slabo jedzie jak na 250KM, drogi do stuningowania i malo czesci w polsce, duzo za drogi jak na to co oferuje, ale i tak bym chcial (w koncu to top-Golf )jego dzwiek rekompensuje wszystkie jego braki.Jeszcze z DSG hmm miod malina.

Moja rada: jak masz kaske i jestes pasjonatem to bierz super bryka,
jak ci nie przeszkadza ze lekko dlubniete GTI moze cie zjesc to kupuj. Ale jest sporo aut w cenie eRki ktore niestety bija ja na glowe.

Powiem ci ze masz spory orzech do zgryzienia, ale kazdy by chcial takie auto i taki orzech.

trzymaj sie i informuj nas, milo by bylo tu jakas V r32 miec.

Ps. jest mnowstwo fimikow na youtube z testami R, napewno Ci sie spodobaja.
By adijo -  23 wrz 2007, 12:58
 -------
#6434
no tak .. chce auto 4x4 .. obecnie mam leona cupre R dlubnieta na 250ps i dobija mnie brak trakcji...a cupra R to to samo co GTI - podobne silniki i moc ... poza tym chce auto w DSG i 4x4 i tylko r32 mi jakos pasuje .. kupilbym S3 ale .. ma 3 drzwi i to mnie dobija. jakby mialo 4 tak jak moze miec r32 to bym bez dwoch zdan kupil S3. a R32 na pewno nie kupie nowego z salonu bo cena jest chora .. ale rocznego mozna wyrwac za 30tys euro bez bolu w niemczech w full opcji ... koledzy kreca mnie na subaru sti ale dobija mnie jakos wykonania itp .. jestem marudny wiem :]
By Hulaj -  24 wrz 2007, 10:31
 mazowieckie
#6441
Nie jestes marudny, m±drze gadasz. Dobrze poszukasz to znajdziesz cos odpowiedniego. Mam DSG i smialo Ci polecam. Tylko jak latales 250 konnym leonem to ci powiem ze taki leon objezdza R32.

R to i tak super auto, osobiscie uwielbiam dzwiek silnikow V6 a ten z golfa jest porazajacy.

Chyba ma wszystko o czym piszesz, trakcje, drzwi itd. Kupuj i dziel sie na forum:)

powodzenia.
By adijo -  24 wrz 2007, 11:46
 -------
#6442
wiem ze R32 dostanie od mojego leona na prostej .. ale na zakretach to raczej tego nie widze .. haldex to haldex ;] no i troche inaczej sa wyposazone .. kwestia przesiadki na r-ke to poczatek roku bo teraz troche spraw w firmie itp. ale raczej bede kupowal :]
By Camel -  24 wrz 2007, 12:21
 wielkopolskie
#6445
Tylko pozazdro¶ciæ :) Dla mnie eRka jest autem marzeniem. V6, 4x4, DSG, i "tylko" 250KM ... ale bez turbiny. Gdyby jednak "uturbiniæ" .:R to my¶lê ¿e nawet S3 mia³oby problemy :)
By Hulaj -  24 wrz 2007, 12:50
 mazowieckie
#6446
Uturbione eRki to potwory! widzialem IV r32 twin turbo bez problemu objechalo F430 o kilka dlugosci az sie wierzyc nie chcialo. W niemczech jest taka firma ktora robi takie przerobki, u nas to bym nie zaryzykowal. Koszt?? szkoda gadac :roll:
http://www.hgp-turbo.de/
By adijo -  24 wrz 2007, 13:04
 -------
#6447
Camel pisze:Tylko pozazdro¶ciæ :) Dla mnie eRka jest autem marzeniem. V6, 4x4, DSG, i "tylko" 250KM ... ale bez turbiny. Gdyby jednak "uturbiniæ" .:R to my¶lê ¿e nawet S3 mia³oby problemy :)
heh no pewnie tak .. ale uturbic v6 zwykle to 3x drozej niz dlubac w S3 ;] a ja tak daleko nie siegam :]
By adijo -  24 wrz 2007, 13:07
 -------
#6448
Hulaj pisze:Uturbione eRki to potwory! widzialem IV r32 twin turbo bez problemu objechalo F430 o kilka dlugosci az sie wierzyc nie chcialo. W niemczech jest taka firma ktora robi takie przerobki, u nas to bym nie zaryzykowal. Koszt?? szkoda gadac :roll:
http://www.hgp-turbo.de/
tez widzialem .. mialo ponad 500 koni :] i bylo chyba bi-turbo :D
Awatar użytkownika
By krz_p -  24 wrz 2007, 14:03
 wielkopolskie
#6450
mia³em okazjê poje¼dziæ testowym R32 (jest teraz taka akcja i ka¿dy salon na parê dni dostaje takiego + GTI i inne)
na codzieñ je¿d¿ê GTI i R32 mnie nie powali³ na kolana, przyspieszenie w zakresie niskich obrotów gorsze ni¿ w GTI, na wy¿szych obrotach te¿ nie za wiele siê dzieje
co do DSG to jako¶ dziwnie dzia³a³o, przy je¼dzie w trybie S przy redukcjach przy puszczonym gazie przy doje¼dzie do ¶wiate³ sam przyspiesza³ :?: , ta skrzynia jest fantastyczna ale tylko w czasie ostrego przyspieszania, a przy normalnej je¼dzie mnie osobi¶cie jako¶ nie przekonuje
wnerwiaj±ce jest te¿, ¿e przy gwa³townym wdepniêciu nic siê przez chwilê nie dzieje, rosn± obroty, g³o¶niej warczy i dopiero po chwili redukuje biegi, pó³ biedy je¶li jest to tylko redukcja o jeden bieg, przy redukcji o dwa biegi w dó³ trwa to za d³ugo
spalanie podczas krótkiej przeja¿d¿ki ok 19l
aha czuje siê w czasie jazdy, ¿e to ciê¿ki kloc
takie jest moje zdanie na temat R32
adijo kupuj subaru lub evo, podobne pieni±dze (albo mniejsze) ale frajda z jazdy nieporównywalna
Awatar użytkownika
By maluszek -  24 wrz 2007, 15:19
 mazowieckie
#6451
mnie siê R32 nie podoba, bo wszelkie ulepszenia kosztuj± koszmarn± kasê.

DSG wogóle bym nie bra³, chyba, ¿e nie zamierzasz poprawiaæ osi±gów. powa¿nie ogranicza pole manewru je¶li chodzi o jakikolwiek podkrêcanie. no chyba, ¿e zamierzasz wykorzystaæ czê¶ci od DSG z Bugatti Veyron ;-P.

kup sobie 2.0L TDI 4motion z 6-cio biegowym manualem. jabart Ci powie jak z niego wyci±gn±æ ze 230KM za rozs±dne pieni±dze. A moment obrotowy zje wiêkszo¶æ silników benzynowych.
By Hulaj -  24 wrz 2007, 15:24
 mazowieckie
#6452
S przy redukcjach przy puszczonym gazie przy doje¼dzie do ¶wiate³ sam przyspiesza
To sie nazywa "miedzygaz" raczej plus niz minus..
:?
By adijo -  24 wrz 2007, 15:46
 -------
#6453
co do TDi to wiem ze mozna zrobic 230 ps w takim - ale nie lubie klekotu i kopcenia... i chce automat

co do wagi r32 to wiem ze jest ciezki .. w koncu v6, haldex, skrzynia musi wazyc .. ale gdyby GTI nie mialo sprezarki to by mialo pewnie 140 koni max i zwykle 2.0 tdi by je robilo. nie chce w nim dlubac - bo gdybym mial zamiar dlubac to bym dlubal dalej mojego leona albo wziol GTI. ja wychodze z zalozenia ze zawsze znajdzie sie ktos lepszy na drodze czy dlubie czy nie ... ale nie oszukujmy sie ile aut na trasie ktore wyprzedzamy czy jezdzimy po miescie i ma te 6s do setki ? jakby bylo co 10te to bym sie stresowal .. ale pewnie trzeba dodac te 90 jeszcze jak nie lepiej ;] a jak juz sie trafi to nie zawsze chce sie koles poscigac nawet z rolki ;]

wiem ze evo czy sti to zabawa itp .. ale dla mnie to nexia ze spojlerem ;] jakos wykonczenia jest licha .. a evo to ma deske jak z lat 90-tych. koszmar ! wiem ze jesli chodzi o wlasciowosci jezdne i silnik wymiata - ale jak mam tym jechac gdzies i patrzec na te pokretla z czasow komuny to zygac mi sie chce :]

zdania co do r32 sa podzielone i zawsze beda ... mi tez odradzali leona cupry r ale nie zaluje do dzis ;]

ale r32 ma to cos chyba co przyciaga i tak :D
Awatar użytkownika
By krz_p -  24 wrz 2007, 19:13
 wielkopolskie
#6454
adijo pisze:ale r32 ma to cos chyba co przyciaga i tak :D
musisz siê R-k± przejechaæ i zobaczysz czy ci odpowiada
bo mnie rozczarowa³a, podzwoñ po dilerach bo teraz jast specjalna akcja i mo¿e gdzie¶ niedaleko ciebie bêd± mieli testówkê
By adijo -  24 wrz 2007, 21:42
 -------
#6455
no jezdzilem ... moze momentem nie powala jak w turbo ale bylo przyjemnie i niezle sie trzyma drogi - a do dsg nie mialem zadnych zastrzezen ;]