Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By KAMO -  19 cze 2012, 13:49
 -------
#75719
Witam.
Mam problem podczas odpalania po dlugim postoju, mianowicie auto musi kilka sekund krecic i dopiero lapie i czasem ciezko wkreca sie na obroty biegu jalowego.
Czy mial ktos juz taki problem, albo ma ktos pomysl na co najpierw patrzec?
Golf 2008, silnik BWA, zegar 100k.
Z gory dzieki za pomoc.
By KAMO -  19 cze 2012, 15:05
 -------
#75729
silnik nic nie klekocze brzmi tak jak inne ktore ogladalem, a na swiecach jest nagar ale elektrody wygladaja dobrze.
czytalem to ale nie widzialem nic o tym powolnym wchodzeniu na obroty podczas odpalania.
tam pisze o jakichs adaptacjach kata wtrysku. wie ktos o tym cos wiecej?
czy wystarczy tylko VAG COM czy trzeba cos lepszego?
By korzen88 -  28 paź 2012, 0:54
 -------
#85637
Mam taki problem przy odpalaniu że po dłuższym postoju (powyżej 24h) auto zapala dopiero po 1-2s a nie na dotyk.
Świece wymieniane niedawno, cewki zapłonowe też, więc to nie ich wina.
Problem nie jest jakiś palący.
By korzen88 -  28 paź 2012, 23:14
 -------
#85707
stefan-16 pisze:A czy silnik nie sprawia wrażenia że ciężko kreci ??
No właśnie sprawia takie wrażenie że ciężko kreci, podczas odpalania tak robi jakby się kilka razy dławił. Dziś po 2 dniowym postoju to sprawdzałem i za pierwszym razem zapalił po 2-3s po ciezkim kreceniu i kilku "zadławieniach", zgasilem go od razu, za drugim razem już po sekundzie ale z lekkim jednym zdławieniem, a za trzecim razem już na dotyk.
Co to może być? dodam ze silnik axx 93tys km
By stefdeath -  29 paź 2012, 9:29
 -------
#85723
A sprawdzałeś błędy? ja kiedyś miałem identyczny problem - poczytaj sobie tu: http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=15&t=2569" onclick="window.open(this.href);return false;
niestety wtedy jeszcze nie miałem swojego kabelka i musiałem zaufać bełkotowi kolesi z warsztatu ale fakt faktem, że jakieś tam adaptacje przeprowadzili i od 2 lat jest ok.
By korzen88 -  29 paź 2012, 10:08
 -------
#85729
stefdeath pisze:A sprawdzałeś błędy? ja kiedyś miałem identyczny problem - poczytaj sobie tu: http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=15&t=2569" onclick="window.open(this.href);return false;
Błędów nie ma. Czytałem właśnie i u mnie jest trochę inaczej, bo u Ciebie z tego co wyczytałem był problem przy odpalaniu nawet po krótszym postoju, na ciepłym silniku. Mój natomiast dobrze odpala nawet po 6-8 godzinach, musi stać naprawdę długo żeby był problem powyżej 12h. Może to akumulator, nie był wymieniany od początku (7lat) a ja robię krótkie odcinki.
By korzen88 -  02 lis 2012, 19:36
 -------
#86031
korzen88 pisze:Mam taki problem przy odpalaniu że po dłuższym postoju (powyżej 24h) auto zapala dopiero po 1-2s a nie na dotyk.
Świece wymieniane niedawno, cewki zapłonowe też, więc to nie ich wina.
Problem nie jest jakiś palący.
Problem rozwiązany. Przyczyną był słaby akumulator.