Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By antoś -  03 paź 2012, 12:39
 łódzkie
#83797
Kolega kupil dobra skrzynie za 3 tys. Tez bym zostal przy dsg. Masz do wymiany caly mechanizm zmiany biegiw z rozkladaniem tunelu srodkowego, wymiane kierownicy, pedalow, el. Ukladu chlodzenia, dwumas i sprzeglo w porzadnym stanie, przerabianie wiazki. Do tego od cholery roznych plasticzkow i zlaczek. Trzy razy sie zastanow:)
By kwiatek181 -  03 paź 2012, 14:09
 -------
#83800
krz_p, do tej naprawy dolicz sobie kolejną wymianę oleju, którą już moja skrzynia miała ok 2kkm temu. Przy wyjmowaniu mechatroniki trzeba go zlać... A 4,5k za skrzynie która znów pochodzi rok czy dwa + do tego wymiany oleju to ja dziękuję... Jest wygoda, komfort to fakt ale do czasu kiedy ten zaje..sty wynalazek nie zacznie wariować... a za 4,5k + nowy olej to mam już kompletną przekładkę na manual. Szperam teraz w necie i zmieniali skrzynie nawet w Audi a6 bez problemów mechanicznych, były jedynie problemy przy elektronice ale to wystarczy VCDS, schematy elektryczne, czas i cierpliwość żeby to wszystko ze sobą chodziło jak powinno.

A to że samochód z przekładką będzie nie sprzedawalny po swapie na manual no to trudno, najwyżej go nie sprzedam :)
By stefdeath -  03 paź 2012, 15:09
 -------
#83805
podziwiam cię, że masz chęć samemu rzeźbić w gównie. Skoro na allegro naprawiają mechatronik za 1500 + 700 na wyminę oleju to może bardziej się opłaca zainwestować ~2,5k sprzedać auto i kupić jakiegoś zadbanego pewniaka od nas z forum ( kilka osób w tym ja na bank by rozważyło opcję sprzedaży)
Zaoszczędziłbyś czas i pieniądze. Mi wystarczyła samodzielna wymiana IC na ten z S3 żeby stwierdzić, że nigdy więcej :mrgreen: .
A jak pomyślę o operacji gdzie trzeba rozebrać pół zespołu napędowego,o milionie zapieczonych śrub, wtyczek,rzeźbie z elektroniką, kabelkami, o niezliczonych niespodziankach, które się przytrafiają zazwyczaj gdy sklepy są już zamknięte itp. to po prostu nie wierzę, że ktoś ot tak bez doświadczenia jest w stanie to wszystko dobrze i szybko ogarnąć.
By bastianek1 -  03 paź 2012, 15:32
 -------
#83807
Ja też bym się decydował na naprawde mechatroniki i dalej jezdził dsg. Kiedyś słyszałem ze dsg gdzies do 2007-2008r miały starszy tym mechatroniki, która była mniej wytrzymała niż te po 2008r ( ale czy to prawda to nie wiem ). Przemyśl jeszcze ta przekładke na manuala.
By kwiatek181 -  03 paź 2012, 16:31
 -------
#83815
stefdeath, czemu myślisz że bez doświadczenia?? :P swojego czasu jak miałem Opla Vectrę to w listopadzie i kiedy nie miałem garażu to u siebie pod blokiem wymieniałem uszczelkę pod głowicą a rozrząd ustawiałem po ciemku z latareczką led taką jak jest w zapalniczkach ;) po za tym lubię grzebać przy samochodzie :) a jeżeli chodzi o czas to zawsze się chwila znajdzie a po za tym to jak się ktoś śpieszy to się diabeł cieszy :) nie przerażają mnie takie modyfikacje, a dodatkowo się dużo nauczę i może jak dam radę to zrobię fotorelację... a nóż komuś się przyda jak już będzie miał dość DSG i jej awaryjności tak jak ja :)
Awatar użytkownika
By krz_p -  03 paź 2012, 18:13
 wielkopolskie
#83818
kwiatek181 sprzedaj swoje auto i kup manuala
tak będzie najłatwiej i najszybciej
i to zanim rozgrzebiesz auto, mechanicznie podmienić DSG na manuala nie będzie aż tak trudno schody zaczną się przy elektronice
poza tym nie wiesz czy kupiona skrzynia manualna nie klęknie tak jak DSG

na serio zainteresuj się naprawą mechatroniki, rozumiem, że się zraziłeś do DSG, ale może warto spróbować przywrócić twoją skrzynię do życia
Awatar użytkownika
By fredric -  03 paź 2012, 18:42
 mazowieckie
#83821
krz_p pisze:kwiatek181 sprzedaj swoje auto i kup manuala
tak będzie najłatwiej i najszybciej
i to zanim rozgrzebiesz auto, mechanicznie podmienić DSG na manuala nie będzie aż tak trudno schody zaczną się przy elektronice
poza tym nie wiesz czy kupiona skrzynia manualna nie klęknie tak jak DSG

na serio zainteresuj się naprawą mechatroniki, rozumiem, że się zraziłeś do DSG, ale może warto spróbować przywrócić twoją skrzynię do życia
I dopiero wtedy sprzedać bo tak to za dużo stracisz.
By stefdeath -  03 paź 2012, 19:32
 -------
#83823
kwiatek181 pisze:stefdeath, czemu myślisz że bez doświadczenia?? :P swojego czasu jak miałem Opla Vectrę to w listopadzie i kiedy nie miałem garażu to u siebie pod blokiem wymieniałem uszczelkę pod głowicą a rozrząd ustawiałem po ciemku z latareczką led taką jak jest w zapalniczkach ;) po za tym lubię grzebać przy samochodzie :) a jeżeli chodzi o czas to zawsze się chwila znajdzie a po za tym to jak się ktoś śpieszy to się diabeł cieszy :) nie przerażają mnie takie modyfikacje, a dodatkowo się dużo nauczę i może jak dam radę to zrobię fotorelację... a nóż komuś się przyda jak już będzie miał dość DSG i jej awaryjności tak jak ja :)
"bez doświadczenia" miałem na myśli doświadczenie w tego typu modyfikacjach- w Polsce chyba tylko CS ma doświadczenie w takich przekładkach i daję głowę, że nie będą się chcieli dzielić swoim know how ;) No ale spoko może faktycznie będziesz pionierem :) powodzenia
Awatar użytkownika
By fredric -  03 paź 2012, 20:08
 mazowieckie
#83828
stefdeath pisze:
kwiatek181 pisze:stefdeath, czemu myślisz że bez doświadczenia?? :P swojego czasu jak miałem Opla Vectrę to w listopadzie i kiedy nie miałem garażu to u siebie pod blokiem wymieniałem uszczelkę pod głowicą a rozrząd ustawiałem po ciemku z latareczką led taką jak jest w zapalniczkach ;) po za tym lubię grzebać przy samochodzie :) a jeżeli chodzi o czas to zawsze się chwila znajdzie a po za tym to jak się ktoś śpieszy to się diabeł cieszy :) nie przerażają mnie takie modyfikacje, a dodatkowo się dużo nauczę i może jak dam radę to zrobię fotorelację... a nóż komuś się przyda jak już będzie miał dość DSG i jej awaryjności tak jak ja :)
"bez doświadczenia" miałem na myśli doświadczenie w tego typu modyfikacjach- w Polsce chyba tylko CS ma doświadczenie w takich przekładkach i daję głowę, że nie będą się chcieli dzielić swoim know how ;) No ale spoko może faktycznie będziesz pionierem :) powodzenia
Ogarnięty elektryk który zajmuje się vagami spokojnie ogarnie kodowanie więc nie ma co pisać że tylko CS wie jak to zrobić. Mechanicznie to prosta sprawa potem zostaje elektronika która naprawdę nie jest dużym problemem. Znam ludzi w Radomiu co spokojnie sobie poradzą z ogarnięciem elektroniki więc nie jest to wielki problem. Miałem okazję zmieniać automat na manual i naprawdę nie jest to mechanicznie problem jak masz części elektryka to formalność. U mnie w aucie po podłączeniu do kompa nie ma śladu że to był automat a literki same znikają jak się przekoduje na manual.Prowadźmy bardziej dyskusje czy jest sens to robić????
By antoś -  04 paź 2012, 2:18
 łódzkie
#83847
To jak ma byc dobrze to polecalbym Ci kupic nowy dwumas i sprzeglo, zeby nie bylo niespodzianek. Jesli sie nie myle to okolo 2 tys.. Mlodsza skrzynia to tez koszt okolo 2 tys. Galka zmiany biegow z wybierakiem okolo 500zl. Pedaly okolo 500zl bo potrzebujesz wszystkie i z nakladkami. Kierownica 1 tys zl bo pewnie masz multifunkcje . Do tego musisz wymienic jakies rurki z chlodzenia i podlaczyc sprzeglo. Mnie wyszlo 6 tys. na spokojnie a po drodze na pewno jeszcze przyjdzie troche niespodzianek. Czesci mozna kupic taniej ale skoro pozbywasz sie uszkodzonej skrzyni to chyba nie chcesz wchodzic w kolejne problemy.
By kwiatek181 -  04 paź 2012, 9:52
 -------
#83859
antoś, z tego co wiem to pedału gazu się nie wymienia, hamulca i sprzęgła owszem. Kierownicy też raczej się nie wymienia bo to że są łopatki to raczej w niczym nie przeszkadza. Kwestia jest kodowania, nad tym zapewne najwięcej czasu spędzę. Tylko mam jedno pytanie, czy na pewno trzeba wymienić pompę hamulcową?? Jak by ktoś mógł mi sprawdzić w etce czy pompa przy manualu jest ta sama co przy automacie. Byłbym mega wdzięczny.

Aha, i co z tempomatem?? To też jest chyba kwestia dobrego kodowania żeby to grało i bucało :)
By stefdeath -  04 paź 2012, 10:44
 -------
#83862
fredric pisze:
stefdeath pisze: "bez doświadczenia" miałem na myśli doświadczenie w tego typu modyfikacjach- w Polsce chyba tylko CS ma doświadczenie w takich przekładkach i daję głowę, że nie będą się chcieli dzielić swoim know how ;) No ale spoko może faktycznie będziesz pionierem :) powodzenia
Ogarnięty elektryk który zajmuje się vagami spokojnie ogarnie kodowanie więc nie ma co pisać że tylko CS wie jak to zrobić.
jak sam zauważyłeś i podkreśliłeś napisałem "chyba" a nie że "tylko CS wie jak to zrobić".
P.S.
Elektronikę przy przekładce w druga stronę też ogarniają ci magicy z Radomia?
Awatar użytkownika
By fredric -  04 paź 2012, 18:55
 mazowieckie
#83911
stefdeath pisze:
fredric pisze:
stefdeath pisze: "bez doświadczenia" miałem na myśli doświadczenie w tego typu modyfikacjach- w Polsce chyba tylko CS ma doświadczenie w takich przekładkach i daję głowę, że nie będą się chcieli dzielić swoim know how ;) No ale spoko może faktycznie będziesz pionierem :) powodzenia
Ogarnięty elektryk który zajmuje się vagami spokojnie ogarnie kodowanie więc nie ma co pisać że tylko CS wie jak to zrobić.
jak sam zauważyłeś i podkreśliłeś napisałem "chyba" a nie że "tylko CS wie jak to zrobić".
P.S.
Elektronikę przy przekładce w druga stronę też ogarniają ci magicy z Radomia?
Trzeba by zadzwonić i zapytać ale wiem że kolesie są naprawdę ogarnięci.
W kwestii CS powiem tyle jak czytam na naszym forum wypowiedzi na ich temat to mam wrażenie że nawet olej najlepiej wymieniają i nikt tak dobrze tego nie zrobi jak tylko oni.Bo CS wymienia olej dobrze i nikt tak nie potrafi. hehe