Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By KOTU -  03 paź 2012, 23:44
 -------
#83844
witam Panowie jestem nowy na forum posiadam golfa gti z dsg nigdy wczesniej nie miałem automatu i nie wiem jak wystartowac krecac ten silnik do tych 3,5 tysia jak mu daje na N i potem na S to mi muli lepiej dac S wcisnac pedał i tak leci lepiej czy cos robie źle ?
mam 2.0 gti 320hp pozdro
Awatar użytkownika
By Krzycho -  04 paź 2012, 1:33
 małopolskie
#83846
jak w DSG chcesz zrobić "strzał" ze sprzęgła to życzę powodzenia... długo tak nie pojeździsz... a remont skrzyni kończy się przeważnie jej wymianą...
By kostecki -  04 paź 2012, 5:13
 mazowieckie
#83849
O stary tak się nie robi masakra. Ta skrzynka dużo znosi ale nie aż tak. Muszisz startować z LC.
Wyłączasz kontrole trakcji. Bieg D(w bok) lub S. Wciskasz hebel do oporu i gaz w podłogę obroty się podnoszą do 2,5tyś same i tak stoją w miejscu puszczasz hebel i dawaj. Jak szarpie Ci przy tej kombinacji czeka Cię soft DSG.
Pozdrawiam.
By KOTU -  04 paź 2012, 11:16
 -------
#83865
kwiatek181 pisze::shock: I dziwić się że kolejnemu właścicielowi auta pada skrzynia DSG po roku normalnego użytkowania... Ehh..
to sie nie ma kolego co dziwic tylko trzeba zapie>>>>>
Awatar użytkownika
By Tyson -  04 paź 2012, 13:18
 mazowieckie
#83874
kwiatek181 pisze::shock: I dziwić się że kolejnemu właścicielowi auta pada skrzynia DSG po roku normalnego użytkowania... Ehh..
widzę, że określenie "normalnego użytkowania" co dla niektórych jest pojęciem względnym :D
320PS i w taki sposób startować... chłopie nie masz litości :twisted:
Awatar użytkownika
By krz_p -  04 paź 2012, 13:55
 wielkopolskie
#83878
KOTU pisze:nie wiem jak wystartowac krecac ten silnik do tych 3,5 tysia jak mu daje na N i potem na S to mi muli lepiej dac S wcisnac pedał i tak leci lepiej czy cos robie źle ?
mam 2.0 gti 320hp pozdro
:lol: jak można kupić auto i nic na jego temat nie wiedzieć?
startuj tak dalej a dołączysz do narzekających na DSG,
ręce opadają
By Illu -  04 paź 2012, 16:44
 mazowieckie
#83901
A czy jest możliwe aby mój GTI DSG nie miał LC, i trzeba uaktywnić poprzez podłączenie pod kompa lub inny sposób??
By kostecki -  04 paź 2012, 17:55
 mazowieckie
#83905
Tak jest taka możliwość szczególnie jak auto z USA w niektórych stanach wrzucali softa od Jetty i w tedy dupa blada.
Softa do DSG może zmienić tylko wyspecjalizowany tuner np CS.
By bastianek1 -  05 paź 2012, 0:41
 -------
#83967
:D :lol: :D do głowy by mi nie przyszło żeby tak "ze strzału" ruszać automatem :shock: :D noo...to grono osób narzekających na dsg będzie się powiekszać...
Awatar użytkownika
By Tyson -  05 paź 2012, 9:03
 mazowieckie
#83978
w sumie to nic prostszego! Przełączamy z N na D lub S, puszczamy hebel i naciskamy gaz. To napisałem JA, człowiek, który 2 razy w życiu jeździł aftomatem :lol:
W manualu to dopiero trzeba mieć umiejętności!! Weź tu zsynchronizuj sprzęgło z gazem i żeby nie zgasł!. A jak na górce stoisz to już w ogóle wyższa szkoła jazdy :mrgreen:
By Ax31 -  05 paź 2012, 9:11
 -------
#83979
Tysonq pisze: W manualu to dopiero trzeba mieć umiejętności!! Weź tu zsynchronizuj sprzęgło z gazem i żeby nie zgasł!. A jak na górce stoisz to już w ogóle wyższa szkoła jazdy :mrgreen:
Panie a co jest przyczyną jak pod górką puszczam hamulec i wduszam gaz i auto się stacza na innych za mną, i wyje niemiłosiernie... czyzby manual nie działał ? czyżbym czoś robił nie tak ? :lol: :lol:

ale tak poważnie. Jesli tak traktuje się sktzynki DSG w GTI to ja dziekuję za używki rynku wtórnego. Coś mi się wydaje ze ten temat to mała prowokacja.