Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By patrykos -  10 mar 2013, 19:11
 -------
#94001
Witam znalazłem jeden temat dotyczący termostatu golfa v gti lecz nic ciekawego z niego nie wynika, dlatego postanowiłem założyć od nowa. Bardzo proszę o pomoc od niedawna jestem posiadaczem golfa v GTI i mam z nim pewien problem temperatura na liczniku nie chce osiągnąć 90 stopni podczas jazdy. Pojechałem z tym do mechanika i powiedział że to termostat. Wymieniłem go i nic nie dało (dodam że kupowałem 2 termostaty ori duży i mały bo te silniki maja dwa ) osiągnie max 80 stopni a na postoju 90 bez problemu. Powiedziano że tak ma być ale postanowiłem sprawdzić ile pokazuje pod komputerem na postoju kiedy na liczniku pokazuje 90 stopni komputer pokazuje 75. Samochód jednym słowem sie niedogrzewa powiedziano że to czujnik lecz postanowiliśmy z mechanikiem zobaczyć ile pokazuje podczas jazdy cały czas na komputerze pokazuje 75 stopni nawet przy butowaniu. Bardzo proszę o pomoc :( Dodam że łącznie wymieniłem dwa termostaty jeden ori a drugi wahlera i jeden mały taki podłużny wszystkie chłodnice Nowe ponieważ kupiłem auto po kolizji płyn g12 kruciec Pomocy Silnik AXX SERIA 200 koni zero błędów pod kompem
By rene -  10 mar 2013, 21:44
 -------
#94014
jaka skrzynia biegów? Manual czy DSG?
Jeżeli masz DSG to zapomiałeś jeszcze o jednym na dsg. Możesz sprawdzić temperature czujnika temperatury przed włączeniem silnika jak długo stoi np. po nocy. Powinien mieć zbliżoną temperaturę do otoczenia.
Pozdrawiam
By korzen88 -  11 mar 2013, 10:19
 -------
#94038
A czy ogrzewanie ma wpływ na temp? Np. jak dasz ogrzewanie na maxa to się nie dogrzewa, a jak zamkniesz nawiew całkiem to się wtedy dogrzewa?
By patrykos -  11 mar 2013, 20:25
 -------
#94064
Jak włącze climatronic na 21 to temperatura delikatnie spadnie
Dzisiaj po trasie 30 km temperatura płynu chłodzącego pokazywała na liczniku 70 nawet przy jeździe 130
By golfer_1984 -  11 mar 2013, 21:00
 podkarpackie
#94070
nie chodzi o temperaturę nawiewu tylko na jaki zakres włączasz nadmuch czy min czy max?? najlepiej to wogóle nie włączaj nawiewu i wtedy zobacz jak się to ma do temperatury
By korzen88 -  12 mar 2013, 20:45
 -------
#94121
Licznikiem nie ma sie co sugerować bo on pokazuje bardzo nieprecyzyjnie. Dodam że jak ja miałem termostaty uszkodzone to mi gorące powietrze nie leciało z nawiewu tylko takie minimalnie ciepłe. Także jak u Ciebie leci gorące powietrze normalnie z nawiewu to termostaty są ok.
By patrykos -  16 gru 2013, 14:24
 -------
#113142
Po tak długim czasie przyczyna została zdiagnozowana i naprawiona. Winowajcą okazał się czujnik temperatury cieczy i mały termostat który okazał się być walnięty (nówka sztuka) . Wszystko wróciło do normy. :P
By 3dawid -  31 gru 2013, 17:08
 -------
#114234
Witam,
mam podobny problem, bardzo ciezko osiągnąć w moim golfie temp 90 C, czasem potrzeba 25 km !!!
termostat wymieniony na NOWY, jednak jedynie delikatnie zmniejszył on problem.
skrzynia DSG,
ogrzewanie szybko daje ciepłe powietrze.
po podłączeniu do komputera pokazuje tą sama temp co wskaźnik .

Jakieś sugestie ?
z góry dzięki
By golfer_1984 -  31 gru 2013, 17:48
 podkarpackie
#114236
3dawid pisze:Witam,
mam podobny problem, bardzo ciezko osiągnąć w moim golfie temp 90 C, czasem potrzeba 25 km !!!
termostat wymieniony na NOWY, jednak jedynie delikatnie zmniejszył on problem.
skrzynia DSG,
ogrzewanie szybko daje ciepłe powietrze.
po podłączeniu do komputera pokazuje tą sama temp co wskaźnik .

Jakieś sugestie ?
z góry dzięki
obydwa termostaty wymieniłeś czy jeden?? czujnik temperatury cieczy sprawdzony??