Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By MareQ -  17 kwie 2008, 20:03
 -------
#9461
witam

zarejestrowa³em siê do¶æ dawno, ale teraz dopiero piszê ;)
chcia³em zapytaæ czy na forum s± u¿ytkownicy GTI i/lub R32?
Chcia³em siê dowiedzieæ jak wygl±da spalanie (szczególnie R32).
Pytam, poniewa¿ w³a¶nie jestem na kupnie samochodu, rozwa¿am miêdzy innymi golfa GTI lub R32 :)
By Hulaj -  17 kwie 2008, 20:11
 mazowieckie
#9463
GTI jest sporo, eR'ki nie ma jeszcze ¿adnej. O spalaniu w GTI trwa dyskusja w temacie o usterkowo¶ci wiêc tam Ciê odsy³am. Podejrzewam ¿e r32 pali równie du¿o albo i wiêcej ni¿ GTI i pewnie ostatecznie nie da Ci to odpowiedzi na pytanie co wybræ. :?
By MareQ -  17 kwie 2008, 20:17
 -------
#9464
w sumie szkoda, bo zale¿a³o mi bardziej na opinii o R32 :)
R32 ma t± przewagê ¿e jest AWD, GTI niestety o¶ka :/
By Jedi -  17 kwie 2008, 20:28
 -------
#9465
MareQ pisze:w sumie szkoda, bo zale¿a³o mi bardziej na opinii o R32 :)
R32 ma t± przewagê ¿e jest AWD, GTI niestety o¶ka :/

no i ta przewaga bedzie jednym z czynnikow wiêkszego spalania. Moim zdaniem R32 spalac bedzie pewnie srednio kolo 13-15 litrów.
Awatar użytkownika
By team-am -  17 kwie 2008, 20:55
 łódzkie
#9466
Na temat spalanie warto zajrzeæ na strone a3-club'u. Jest tam kilka S3 z tym silnikiem.

Pozdr
By Hulaj -  17 kwie 2008, 21:17
 mazowieckie
#9468
W S3 siedzi 2.0 tfsi, kolega pewnie mia³ na my¶li a3 z silnikiem 3.2 v6 który siedzi w ró¿nych autach koncernu.
Awatar użytkownika
By krz_p -  17 kwie 2008, 21:18
 wielkopolskie
#9469
mia³em okazjê przejechaæ siê testowym R32 i w porównaniu do GTI jako¶ sza³u nie by³o, nie czuæ tej ró¿nicy w mocy, jedynie brzmienie silnika jest lepsze i tyle

team-am w R32jest 3.2l 6 cyl. a w S3 2.0TFSI, nie wprowadzaj kolegi w b³±d
Awatar użytkownika
By team-am -  17 kwie 2008, 21:24
 łódzkie
#9470
Macie racje :oops: mialem na mysli A3 3.2 V6
Co do osiagow faktycznie nie sa one imponuj±ce w stosunku do 2.0TFSI, R'ka nie radzi sobie z GTI 30ed na prostej
By Jedi -  17 kwie 2008, 21:30
 -------
#9471
krz_p pisze:mia³em okazjê przejechaæ siê testowym R32 i w porównaniu do GTI jako¶ sza³u nie by³o, nie czuæ tej ró¿nicy w mocy, jedynie brzmienie silnika jest lepsze i tyle
ano wlasnie bo R32 traci przez napêd na 4 ko³a i ciê¿ar, te¿ rozmawia³em ze sprzedawc± z salonu, ktory potwierdzi³ Twoje s³owa, ¿e w dynamice jako¶ bardzo roznicy nie czuæ do GTI.
Ciekawe czy maj± jeszcze gdzies takie auto do jazd testowych, z chêci± bym siê przejecha³.
By MareQ -  17 kwie 2008, 23:12
 -------
#9474
co do S3 to dobrze wiem co tam siedzi :) 2.0TFSI quattro na haldex'ie. W R32, tak samo jak w Audi 3.2 V6 jest torsen - i to jest plus. Niestety w S3 z uwagi na u³o¿enie silnika torsen odpada.

A3-club znam, by³em nawet klubowiczem ;) (mia³em A3 '06, sprzeda³em miesi±c temu). W 3.2 w mie¶cie trzeba liczyæ te 13-14 litrów. My¶la³em ¿e tutaj dowiem siê co¶ wiecej no ale trudno :)
Co do ró¿nicy w osi±gach - 3.2 jest faktycznie ciê¿kim silnikiem, przez co auto traci na prowadzeniu w zakrêtach. Wielka szkoda ¿e GTI nie robili AWD, to by rozwi±za³o problem :)
S3 wydaje siê optymalne (zreszt± te¿ je biore pod uwagê), tyle ¿e do golfa mam sentyment :) Je¼dzi³em ju¿ golfem V i w porównaniu do A3/S3 jest przestronniejszy w ¶rodku i wygodniejszy - dlatego by³bym sk³onny przeboleæ brak awd ;) zw³aszcza ¿e GTI jest tañszy od S3 o ok. 40.oooz³ (a to na ziemi nie le¿y ;)
By Jedi -  17 kwie 2008, 23:28
 -------
#9475
widzê, ¿e preferujesz napêd 4x4, w Golfie GTI nie montuj± AWD, ale je¶li chodzi o trakcje i przeniesienie napêdu to nie jest tak ¼le, my¶le, ze nawet w Edition 30 mimo 230KM jest wszystko ok i nie ma takiej tragedii jak w seriach OPC Opla.

S3 ostatnio ogl±da³em w salonie pod Warszaw±, sta³y akurat 2 w ¶rodku. Nie powiem bo to bardzo ciekawe auto, ale pierwsza rzecz, która mnie w tym aucie denerwuje to ¶ciêta od do³u kierownica, no i generalnie to ju¿ kwestia gustu, ale moim zdaniem Golf V jest ³adniejszy od Audi A3.
Awatar użytkownika
By maluszek -  17 kwie 2008, 23:30
 mazowieckie
#9476
MareQ pisze:co do S3 to dobrze wiem co tam siedzi :) 2.0TFSI quattro na haldex'ie. W R32, tak samo jak w Audi 3.2 V6 jest torsen - i to jest plus. Niestety w S3 z uwagi na u³o¿enie silnika torsen odpada.
W R32 jest Haldex. VAG wali Haldexy do wszystkiego z poprzecznymi silnikami. Torsen idzie tylko w silnikach ustawionych wzd³u¿nie.
By MareQ -  17 kwie 2008, 23:49
 -------
#9478
Jedi, mia³em zarezerwowan± w³a¶nie w wa-wie srebrne S3 :) tylko wysz³a kapa bo auto mia³o mieæ alkantare (dogrywa³em u dealera w krk) a sie okaza³o pó¼niej ¿e jest skóra+materia³.
Nie wiem czy mia³e¶ okazje je¼dziæ ze ¶ciêt± kierownic±, ale mi to bardzo siê podoba.

Co do torsena faktycznie, mój b³±d - jest haldex. Tylko teraz zaczynam sie zastanawiaæ czemu sprzedawca w salonie twierdzi³ ¿e audi TT 3.2 jest na torsenie??
By Jedi -  18 kwie 2008, 0:00
 -------
#9479
MareQ pisze:Jedi, mia³em zarezerwowan± w³a¶nie w wa-wie srebrne S3 :) tylko wysz³a kapa bo auto mia³o mieæ alkantare (dogrywa³em u dealera w krk) a sie okaza³o pó¼niej ¿e jest skóra+materia³.
Nie wiem czy mia³e¶ okazje je¼dziæ ze ¶ciêt± kierownic±, ale mi to bardzo siê podoba.
wiêc byæ mo¿e to by³a ta zarezerwowana dla Ciebie, bo sta³a jedna srebrna, widzia³em j± jakie¶ 2-3 tygodnie temu, chocia¿ nie by³a to sama W-wa, a salon przy trasie przed Jankami, nie pamietam jego nazwy, nie istotne w sumie.
Nie mia³em okazji prowadziæ samochodu z tak± kierownic±, mo¿e w prowadzeniu jest ok, tylko po prostu mi siê nie podoba, kwestia gustu.

Obrazek

;)
By Adi6666 -  09 cze 2008, 17:13
 -------
#10056
nie wiem jako¶ ma³o jest w³a¶cicieli pi±tki GTI albo musz± siê poszukaæ... wiem ¿e za pó¼no, ja te¿ siê waha³em ale ze wzglêdu na spalanie wzi±³em 2.0 TFSI, spala przy delikatnej je¼dzie nawet 7 w mie¶cie a brutalnej 15 ale warto