Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By Hulaj -  22 wrz 2008, 8:49
 mazowieckie
#12206
LC jak sama nazwa wskazuje to "kontrola startu" przy skrzyni DSG.
Dzia³a w ten sposób ¿e po wykonaniu w odpowiedniej kolejno¶ci : bieg w tryb S lub manual, wy³.ESP mo¿na bez ¿adnych obci±¿eñ skrzyni przy wci¶niêtym hamulcu krêciæ silnik. Krêci siê do , o ile dobrze pamiêtam, do ok 4000 obr/min. Puszczasz hamulec i heja do przodu.

W innych automatach ludziska tez tak próbuj± startowaæ, ale gor±co nie polecam. To tak jakby krêciæ silnik na biegu z wci¶niêtym hamulcem.:shock:

Podsumowuj±c dziêki LC wystartujesz DSG jak manualem, tylko ¿e szybciej i z klimacikiem :wink: .
By Fryderix -  22 wrz 2008, 18:29
 -------
#12215
czy napewno to nie szkodzi skrzyni i jakie moze byc przyspieszenie od 0 do 100 bo na trybie S jest 6.9 s :?:
Awatar użytkownika
By team-am -  23 wrz 2008, 9:46
 łódzkie
#12224
Fryderix pisze:czy napewno to nie szkodzi skrzyni
Skoro VW wprowdzi³o taka funkcje to znaczy ze wzieli pod uwage dodatkowe obci±¿enia. Z drugiej strony jest to tak jak w manualu strza³ ze sprzeg³a, od czasu do czasu nie zaszkodzi ale nie ma co przesadzaæ ;)
By Hulaj -  23 wrz 2008, 9:55
 mazowieckie
#12227
Dok³adnie jak team-am pisze. To nie jest jaki¶ trik. To jest podarunek od fabryki, sprawdzony wiele razy na mocno d³ubanych autach. Jest to w formie programu do skrzyni biegów.

Filmik pogl±dowy: http://pl.youtube.com/watch?v=gmMNRQ1GJ3o

Fajny gad¿et ale tylko gad¿et. Co do osi±gów to nie mam pojêcia czy 6,9s to ju¿ przy u¿yciu LC czy nie.
By Maciej (bzik) -  23 wrz 2008, 10:45
 -------
#12229
czy ten bajer jest tylko w gti czy we wszystkich skrzyniach dsg 6 biegów?
By Hulaj -  23 wrz 2008, 11:00
 mazowieckie
#12230
Dobre pytanie. Ja przez rok je¼dzi³em w b³ogiej nie¶wiadomo¶ci o istnieniu LC. Wyczyta³em na zagranicznym forum, sprawdzi³em u siebie i by³o. Przez tydzieñ mia³em niez³y sza³, ka¿de ruszanie by³o przy pomocy LC. A teraz u¿ywam tylko jak mam przyjemno¶æ spod ¶wiate³ z jakim¶ mocarzem, czyli bardzo rzadko ostatnio.
Awatar użytkownika
By team-am -  23 wrz 2008, 11:39
 łódzkie
#12234
LC dostepny jest w ka¿dym GTI DSG, w pozosta³ych autach z DSG podobno nie ma ale sa osoby ktore potrafi± wgraæ t± opcje
By Lukasz_WD -  01 paź 2008, 1:23
#12309
Ma³e sprostowanie, nie ka¿de DSG w VW GTI V jest dostepne to jest opcja i trzeba j± zamówiæ przy zakupie samochodu. Ja w swoim GTI nie mam LC i szczeze nawet bez tego nie jednego "mocarza" mozna wyrolowac:)
Awatar użytkownika
By krz_p -  01 paź 2008, 8:24
 wielkopolskie
#12310
Lukasz_WD jeste¶ pewien, ¿e nie masz LC?
ka¿de GTI z DSG, którym mia³em okazjê je¼dziæ mia³o LC, nie spotka³em siê ze stwierdzeniem aby by³a to opcja
By Hulaj -  02 paź 2008, 12:06
 mazowieckie
#12319
krz_p pisze:Lukasz_WD jeste¶ pewien, ¿e nie masz LC?
ka¿de GTI z DSG, którym mia³em okazjê je¼dziæ mia³o LC, nie spotka³em siê ze stwierdzeniem aby by³a to opcja
Ja te¿ nie, ale s³ysza³em ¿e s± u¿ytkownicy którzy nie maj±. Ale na pewno nie jest to opcja, a ju¿ na bank p³atna.
By Lukasz_WD -  02 paź 2008, 23:07
#12332
no nie wiem tak przynajmniej twierdza u CHyliñskiego u Rowiñskiego i u Zasady w ASO pytani niezaleznie... ale wiem ze ja nie mam albo jestem tak tepy ze nie umiem tego odpowiednio zalaczyæ.

poprawcie o ile sie myle"
1) skrzynia na sport
2) wy³±czyæ ESP
3) wcisn±c hamulec
4) mozna wciskac gaz

i u mnie po tej sekwencji jest dok³adnie tak jak by sie w manualu naciska³o gaz i hamulec na raz czyli NIC :)
Awatar użytkownika
By Jaro -  03 paź 2008, 9:56
 śląskie
#12339
Lukasz_WD moze ci nie zrozumialem ale trzymasz ten hamulec i jak rozkrecisz silnik do tych ok 3tys to puszczasz hamulec i wciskasz gaz i powinno rwac do przodu :D no chyba ze faktycznie VW zrobil psikusa i ujal LC :/
Awatar użytkownika
By krz_p -  03 paź 2008, 11:55
 wielkopolskie
#12345
spróbuj zacz±æ od pkt. 3

a dalej w tej kolejno¶ci co poda³e¶