Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
#275440
Witam, jakiś czas temu zagazowałem swojego Plusa instalacją Stag. Od tego czasu przeważnie mam tak, że gdy podjeżdżam do świateł, wrzucam na luz, obroty spadają do zera i silnik gaśnie. Byłem już u swojego gazownika dwa razy, regulowali, kombinowali po czym powiedzieli, że powinno już być dobrze ale niestety dalej jest ten problem. Czasami są dni, że nie gaśnie i śmiga ok ale przeważnie co któreś światła po prostu gaśnie. Czasami jest tak, że wrzucam na luz, obroty lecą w dół i przy samym zerze nagle wznoszą się do góry i nie gaśnie a przełącznik od gazu zaczyna migać. Mialem też tak, że gdy obroty spadły do zera, silnik zgasł, przygazowałem trochę to nagle odpalił. Dzieje sie tak zarówno zimnym jak i na ciepłym silniku.
#275442
Ogólnie rzecz biorąc FSI to nie zbyt dobre rozwiązanie na LPG. Swego czasu jak się rozglądałem za zakupem to też myślałem o tym silniku. Dopytywałem gazowników, czy ten silnik się nadaje do gazu i owszem nadaje się tylko, że tutaj instalacja musi kosztować ponad 4 tysiące żeby to chodziło. Do tematu, jeśli gaśnie ci tylko na gazie no to wiesz w czym problem. Wracaj do gazownika i nich robi bo myślę, że masz gwarancję.