Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  01 lis 2019, 15:39
 warmińsko-mazurskie
#278113
...te filmy lepsze :)

...coś od przeniesienia napędu, oby tylko łożysko koła a nie skrzynia, bo coś głośne to huczenie. Pokręcić sobie przednimi kołami na luzie, po podniesieniu lewarkiem i poruszaj na boki kołem może wyczujesz na którymś jakiś luz.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  01 lis 2019, 21:48
 śląskie
#278126
He a u mnie 3 dni temu zaczęło lekko huczeć tylne prawe koło zapewne piasta jak dostała kila tyg temu temperatury od zapieczonego zacisku hamulcowego. Drugi raz tego tematu co miałem około 2 lata temu nie wytrzymała hehe
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  02 lis 2019, 9:20
 pomorskie
#278140
Opony 4seasons z reguły nie należą do cichych, może się wyząbkowały? druga kwestia - często po zmianie opon siadają piasty, dwa razy to przerabiałem. Auto na podnośnik i "do przodu", wówczas łożysko wyjdzie
By Cezar1965 -  10 lis 2019, 9:38
 dolnośląskie
#278357
Auto po diagnozie. Generalnie mam informację że prawe łożysko do wymiany. Przy "okazji" dowiedziałem się że do wymiany również tuleje wahaczy z przodu, jakieś wycieki oleju:(. Generalnie mechanik nie stwierdził że ten stukot po wymianie łożyska się poprawi:(. I namawiał mnie na wymianę całych wahaczy z przodu zamiast tylko tulei.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  10 lis 2019, 10:38
 śląskie
#278358
Hmmm moze akurat lecz tuleje na przednich wachaczach zużywają sie tylne. Przednich malo kiedy sie wymienia.
Jesli faktycznie chodzi i tylne tuleje przedniego wahacza to wymien same cale z obudową aluminiową bez wahaczy. Chyba ze byly tak zużyte ze frez sie wywarł i nie ma wymiaru
By Cezar1965 -  10 lis 2019, 11:25
 dolnośląskie
#278359
A jakie łożysko byście polecili? Mam na oku FAG nr 713 6106 10. Ale może też być inne. Nie znam dobrych firm od łozysk. Kupiłbym w sieci, bo ceny u mechanika są zawsze wyższe.
By Cezar1965 -  15 gru 2019, 7:36
 dolnośląskie
#279065
Zamykam temat. Ponieważ w ostatnim warsztacie wycenili mnie "jak za zboże" i z ich diagnozy wynikało , że obydwa zawieszenia prawie wszystko do wymiany :wacko: , pokusiłem się o jeszcze jeden warsztat o którym sobie przypomniałem 9 montowali mi czujniki parkowania). Panowie błyskawicznie zdiagnozowali LEWE łożysko. Wymienili szybko i auto jeździ normalnie - bez tych dźwięków. Dodam, że to był "rzut na taśmę" z tą wymianą- bo mogło być nieszczęście.
Tylko korci mnie by napisać do poprzedniego warsztatu ( tego od diagnozy PRAWEGO łożyska i całej reszty) i wykazać ich niekompetencje. Tylko myślę , ze mają to w d..ie, także chyba dam sobie spokój :) .
Pozdrawiam forumowiczów