Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By Krzysiek1978 -  28 paź 2019, 22:25
 pomorskie
#278029
Witam. Przeszukałem już całe Google i związane z tym możliwe przyczyny.
Golf na początku pokazywał błędy z niskim ciśnieniem paliwa i doładowaniem. - - - - Wymieniony zawór dv stary był zepsuty, wymieniony wałek rozrządu wytarta krzywka pompy paliwa oraz nowy popychacz (teraz cisnienie ok) , wymieniona przepustnica, czujnik walu, czujnik ciśnienia doladowania, zawór n75, wymienione dwa razy turbo raz regenerowane później nowe turbo, nowy przeplywomierz, nowy łańcuch i napinacz nowa pompa wysokiego cisnienia, nowe świece cewki nowy filtr paliwa...... Teraz błędów nie ma a efektow brak auto ma moc ale dopiero od 3000 wyrywa.
Nie mam już na dziada siły ściągamy był kolektor czyszczone zawory z nagaru choć tragedii nie było proszę o pomoc bo już rozkładam rece :?: :?: :?:

Dodano po 10 minutach 57 sekundach:
Nie wspomnę o sprawdzeniu kompresji, PCV szczelności układu dolotowego. Nie wiem co jeszcze mógłbym sprawdzić nie mam już pomyslow
By Krzysiek1978 -  17 lis 2019, 1:23
 pomorskie
#278514
No nie byłem daleko mam.Ogolnie mocy nie brakuje bo jak juz złapie to ciągnie do odcinki. Problemem jest ze to, że moc pojawia się dopiero w okolicach 3000obr i jest to nagły przyrost tak jakby turbo wstawalo przy 3000tys :hmmm: :hmmm:
Awatar użytkownika
By Cimek -  17 lis 2019, 8:10
 opolskie
#278515
Coś jak "turbo lag". To na hamowanie z tym się udaj, zapewne było coś modzone.

P.s. 3000tyś? :tooth: co ty masz za silnik. U mnie wskazówka 10ty obrót robiła :burp:
By piotrek233 -  17 lis 2019, 13:40
 śląskie
#278521
Zawsze mnie to zastanawia po co ludzie cudują i wymienią na ślepo, według mnie szkoda czasu i kasy.

Zawsze zaczynamy od diagnostyki a później wymieniamy.
Pierwsze co się robi w takich sytuacjach to hamownia+ komplet logów, ogarnięty tuner podpowie CI gdzie jest problem i na czym się skupić.

Zawsze jest taniej i szybciej. Chyba, że chcesz cały silnik wymienić i tak nie wiadomo czy to pomoże- zawsze wybór należy do Ciebie.