Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
Awatar użytkownika
By Bazyli89 -  03 gru 2019, 7:37
 mazowieckie
#278835
Witajcie. Dziś rano wybierając się do roboty golf zaskoczył mnie niemiłosiernie. Wychodzę, skrobie szyby (bo lekki przymrozek), wsiadam, przekrecam stacyjke a tu dupa, kręci i nie odpala. I w pewnym momencie wyskoczył komunikat STOP! CHECK COOLANT! Owners manual i temperatura skoczyła na 130stopni (co zimny silnik po Całej nocy i - 2 na dworze :eek:). Od razu poszedłem sprawdzic plyn ale jest go tyle ile nalewane było podczas wymiany czyli w normie . Panowie Co może być przyczyną? Jeżeli to czujnik cieczy to możliwe że komp odcina zapłon gdy 'zobaczył' taka temperature płynu?
Awatar użytkownika
By Bazyli89 -  03 gru 2019, 20:19
 mazowieckie
#278842
Niestety nie każdy ma dostęp do vcdsa a w mojej okolicy nikt nie ma, dlatego musiałem sobie poradzić i poradziłem. Przyczyną był czujnik temperatury cieczy chłodzącej znajdujący się w bloku silnika. Po wymianie auto odpalilo od strzała i wssystko jest tak jak być powinno
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 gru 2019, 20:38
 pomorskie
#278844
Czujnik wskazywał maksymalne wartości temperatury cieczy w wyniku czego ECU czytało że silnik jest gorący i była podawana zbyt uboga mieszanka podczas rozruchu, dlatego kręcił ale nie odpalał. Miałem tak w Lupo
Awatar użytkownika
By Bazyli89 -  04 gru 2019, 10:25
 mazowieckie
#278852
Okolica obok Nasielska jeżeli coś Ci to mówi. I owszem, przypuszczam że w którymś z warsztatów w dalszej okolicy mają vcdsa ale nie mają usług mobilnych, że o każdej porze dnia i nocy przyjeżdżaja do Klienta na diagnostyke, a ja auto miałem unieruchomione.
Awatar użytkownika
By pitt52 -  04 gru 2019, 18:38
 śląskie
#278862
Mettenoos pisze:
03 gru 2019, 20:38
Czujnik wskazywał maksymalne wartości temperatury cieczy w wyniku czego ECU czytało że silnik jest gorący i była podawana zbyt uboga mieszanka podczas rozruchu, dlatego kręcił ale nie odpalał. Miałem tak w Lupo
Całe życie człowiek się uczy a i tak głupi umiera.