Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By Adrianekk -  14 lut 2020, 23:52
 łódzkie
#280039
Cześć wszystkim od dwóch /trzech miesięcy mam problem z samochodem (golf v bse) pod korkiem oleju mam masełko w odmie oleju też +zaczyna wchodzić na bagnet oleju. Pod korkiem oraz wydechu zbiera się woda. Płyn chlodniczy nie wycieka ciągle jest tyle samo. Na codzień robię 10km do pracy i kolejne 10 z pracy do domu, czytałem że silnik może być niedogrzany. Dlatego dziś postanowiłem troche pojeździc, przejechałem ~300km obroty dosyć wysoko po powrocie masełka na pierwszy rzut oka ubyło, ale w zamian pojawił się nowy problem samochod zaczął strasznie kopcić na bialo. Woda pod korkiem oleju znajduje się cały czas, z wydechu aż kapie. Czy ktoś da jakieś propozycje? Co może być nie tak? Co sprawdzic? Dodam jeszcze że wymieniałem olej około 1000km temu + płukanke liqui moly. Wcześniej jeździłem na castrol 5w30 było to samo, teraz zalalem resztkę castrol i jakiś lotos 5w30. Wszystko dlatego bo w następnym miesiącu chce zrobić kolejna płukanke zeby przepłukać syf który został i zmienić olej na motyla 8100 X-cess 5W40. Miłej nocy 😋
Przepraszam jeśli jest chaotycznie. :wacko:
By Tomyyy -  15 lut 2020, 12:45
 podlaskie
#280041
wyczyść z tego masła pod korkierm, odczep rure powietrza z odmą i zobacz czy tam jest drożne. jak robisz tyle km to praktycznie powinienes miec czysto, biala moze byc woda wlasnie , para przy takiej pogodzie jak ostatnio to norma. jak nic ci nie ubywa plynu ani oleju to jest ok
By Adrianekk -  15 lut 2020, 13:53
 łódzkie
#280043
Dzięki za odpowiedź, odmę czyscilem bo była trochę zapchana, co do kopcenia dziś ustalo. Ale dziwne że po tak długie trasie samochod kopcił strasznie na bialo przecież jeżeli jest gorący cała Woda powinna z niego wyparować.
By Adrianekk -  16 lut 2020, 4:40
 łódzkie
#280056
Dziś przejechałem kolejne 500km samochód już nie kopci. Często trzeba robić długie trasy jeśli do pracy jeżdżę 10km +/-? Oraz czy mogę tu wstawić logi vcds czy lepiej nowy temat bo po takich długich trasach zapala mi się check Engine. :threaten:
Awatar użytkownika
By pitt52 -  18 lut 2020, 6:49
 śląskie
#280087
Smród spalenizny to jest coś ciekawego. Zastanawiam się, jak to stwierdziłeś!? Masz LPG? Co do błędu ubogiej mieszanki to może to mieć związek z niewłaściwą regulacją instalacji gazowej. Jeśli jednak nie masz LPG, to przyczyn może być wiele. Poszukaj w necie i na forum ale najczęściej, jest to nieszczelność w dolocie. Masełkiem pod korkiem się nie przejmuj, TTKM. Ostatnio wymieniałem olej w trzech takich silnikach (rodzinnie) i we wszystkich było więcej lub mniej masła pod korkiem a w żadnym płynu chłodniczego nie ubywa. Pzdr
By Adrianekk -  18 lut 2020, 17:12
 łódzkie
#280098
Jakieś 4mies temu miałem wymieniana chlodnice mechanik zle podpiął przewody i jak wracałem do domu uciekł cały plyn, auto zagotowało się do 130*, po oddaniu do mechanika podobno wszystko sprawdzil a co do smrodu z pod korka to stwierdził że to normalne, ale wcześniej tego nie bylo. No i po długich trasach na autostradzie wywala mi check Engine - uboga mieszanka. Tak mam gaz Kme

Dodano po 14 godzinach 42 minutach 41 sekundach:
Cześć, dziś z rana chciałem trochę Wyczyscic sobie z grubsza silnik bo zalalem olejem i odpiąłem rurę od serwo ham zaglądam a tam coś twarde i pomarańczowego, pomyślałem że to maslo się tam dostało ale to jest twarde jak kamień głupie pytanie ale czy tak powinno być?