Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By wojtek2626 -  11 kwie 2022, 8:46
 dolnośląskie
#288739
A wiec tak podpiąłem komputer i w ramce zamrożonej był błąd wypadania zapłonu na 2 cylindrze, biorąc pod uwagę ze świece i przewody nowe skłaniam sie do podmiany cewki. Druga rzeczą jaka zrobiłem to wyjąłem przepustnice mimo ze od zew strony wyglądała nie tak źle to od tyłu cała zasyfiona, po czyszczeniu przepustnicy adaptacji i zaślepieniu egr-a auto auto pracuje dużo lepiej nie szarpie juz podczas jednostajnej jazdy, czasem zdarzy sie delikatne poszarpywanie ale to sporadycznie i przy naprawdę muskaniu gazu.
Wszystkie przewody podciśnieniowe wymienione i uszczelnione miejsce przewodu od serwa gdzie delikatnie syczało.
Zauważyłem jeszcze dziwne zachowanie sondy lambda oscyluje cały czas w górnym zakresie napięć 0,78-0,86 podczas jazdy przy puszczeniu gazu spada do 0 i po dodaniu gazu znowu zaczyna rosnąć, i na PB i na LPG jest tak samo. Korekta długoterminowa jest na +8,5 , krótkoterminowa na PB jest na plusie w okolicach +5-8 a na LPG jest na minusie - 3-8
By wojtek2626 -  12 kwie 2022, 8:55
 dolnośląskie
#288746
Instalacja BRC i przejechane około 40tys na bieżąco serwisowana. Powód szarpania chyba został odnaleziony, wczoraj na pracującym silniku w dzień spryskałem woda cewkę i pojawiła sie piękna choinka iskier na 2 i 4 cylindrze, ale co dziwne pod obciążeniem auto jechało bez zająknięcia jedynie wolne obroty i przy lekkim obciążeniu, dzisiaj wymiana cewki na Bosch i zobaczymy czy będzie poprawa. Wiec cały układ WN będzie nowy
By wojtek2626 -  14 kwie 2022, 9:29
 dolnośląskie
#288754
A wiec tak po wymianie cewki jest poprawa szczególnie rano lepiej pracuje, zauważyłem ze sonda zaczęła lepiej pracować juz w całym zakresie ale czasami dostaje czkawki i delikatnie szarpnie, zauważyłem być moze dziwne zachowanie przepustnicy, na zgaszonym silniku przepustnica jest uchylona na 9% przy delikatnym wciskaniu wartość spada do 3% i zaczyna rosnąc wmiarę wciskania pedału gazu, po zwolnieniu spada wartosc do 0 i po 3-5sek wskakuje spowrotem na 9% czy ktoś mógłby sprawdzić jak zachowuje sie przepustnica u niego. Po odpaleniu wskazanie jest około 1,3-1,6% silnik oczywiście rozgrzany przy wyłączonej klimatyzacji, czasami zdarza sie ze podczas jazdy po puszczeniu gazu nie odcina paliwa ( wskazanie chwilowe jest około 5l zamiast 0) tylko jedzie na delikatnym gazie i dopiero wysprzeglnie sprawia ze schodzi na wolne obroty i jest OK, zdarza sie to bardzo rzadko ale sie zdarza i może stąd te problemy z praca na biegu jałowym i te sporadycznie szarpnięcia, przepustnica lub pedał gazu.
Awatar użytkownika
By swiIP -  17 kwie 2022, 16:18
 dolnośląskie
#288775
wojtek2626 pisze:
14 kwie 2022, 9:29
dziwne zachowanie przepustnicy, na zgaszonym silniku przepustnica jest uchylona na 9% przy delikatnym wciskaniu wartość spada do 3% i zaczyna rosnąc wmiarę wciskania pedału gazu, po zwolnieniu spada wartosc do 0 i po 3-5sek wskakuje spowrotem na 9% czy ktoś mógłby sprawdzić jak zachowuje sie przepustnica u niego.
Jak będę miał wolną chwilę to sprawdzę jak mam u siebie.
Swoją drogą nigdy tego nie sprawdzałem.