Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
#290921
Witam Was serdecznie ,
pisze do was dziś, ponieważ mam duży problem z moim kochanym Goferem 5 Plus 1.6 FSI BLF.Problem polega na tym że podczas skręcania w lewo i tylko wtedy z lewego kola dochodzi grzechotanie stukanie , tarcie jakby metal o metal , nie jest to rytmiczne bardziej jakby coś o siebie tarło lub uderzało , dzieje sie tak tylko podczas skrętu w lewo i tylko na zimnym samochodzie , Dodam ze aby to wywołać np. na rondzie trzeba dodać gazu na 2 lub 3 biegu , bez gazu nic sie nie dzieje i auto skręca poprawnie. Wspomaganie chodzi wzorowo i w prawo i w lewo .
Dotychczas wymieniono :
- Wachacze
- koncowki drążków kierowniczych wraz z lacznikami
- laczniki stabilizatora
- Lozyska kół obie strony
- przeguby wewnętrzne i zewnetrzne
- Poduszki silnika
- poduszka tylną ( lizak ) i dolne skrzyni biegów ( okrągłe )

Kończą mi się pomysły i zanim wywalę kasę na skrzynie biegów wole wywołać dyskusje na ten temat , po głowie chodzi mi jeszcze poduszka amortyzatora z lewej strony, ale czy ona mogłaby wywoływać takie objawy ? Reszta jest wykluczona , podmieniane były nawet cale półosie z innymi przegubami i były to samo . Strzelanie przegubów znam, jak i przeskakiwanie łożyska amortyzatora nie jest mi obce ale to co się dzieje tutaj to coś nowego , czy mechanizm różnicowy miałby takie objawy ?
Dodatkowy objaw, jaki mam to podczas cofania słychać jak by łomot , tak jak kiedyś ruszał fiat 126P , jeśli ktoś miał to wie o czym pisze , jakby głuche tłuczenie , buczenie ( WUWUWU ) .....
Dziękuje wam za wszystkie porady i spostrzeżenia , z góry dziękuje i jestem wdzięczny za informacje