Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By ArturB -  06 lut 2022, 22:49
 dolnośląskie
#288310
swiIP pisze:
21 sty 2022, 14:02
Mam to samo hehe.
Zamówiłem piankę do sprawdzania szczelności układu wydechowego.
Psika się chemię na wszelkie złącza i widać później gdzie są nieszczelności.
Ja stawiam na uszczelki między kolektorem a głowicą i uszczelkę między kolektorem a dwururką.
Także za kilka dni zrobię fotorelację czy są jakieś nieszczelności.
U mnie z tego co sprawdzałem to dźwięk pierdzenia jest między głowicą a katalizatorem czyli tam gdzie sonda lambda.
No to czekamy z niecierpliwością na jakieś wieści ;-) :) Jak tam ta pianka, pomogła? Faktycznie któraś z uszczelek?
Ja mam wrażenie, że pierdzi coraz bardziej i że w samochodzie na postoju, przy włączone dmuchawie, lecą spaliny do auta (przynajmniej część ;-) ). Może to też ma jakiś związek?
Pozdrawiam i powodzenia! :)
Awatar użytkownika
By swiIP -  07 lut 2022, 9:56
 dolnośląskie
#288312
ArturB pisze:
06 lut 2022, 22:49
swiIP pisze:
21 sty 2022, 14:02
Mam to samo hehe.
Zamówiłem piankę do sprawdzania szczelności układu wydechowego.
Psika się chemię na wszelkie złącza i widać później gdzie są nieszczelności.
Ja stawiam na uszczelki między kolektorem a głowicą i uszczelkę między kolektorem a dwururką.
Także za kilka dni zrobię fotorelację czy są jakieś nieszczelności.
U mnie z tego co sprawdzałem to dźwięk pierdzenia jest między głowicą a katalizatorem czyli tam gdzie sonda lambda.
No to czekamy z niecierpliwością na jakieś wieści ;-) :) Jak tam ta pianka, pomogła? Faktycznie któraś z uszczelek?
Ja mam wrażenie, że pierdzi coraz bardziej i że w samochodzie na postoju, przy włączone dmuchawie, lecą spaliny do auta (przynajmniej część ;-) ). Może to też ma jakiś związek?
Pozdrawiam i powodzenia! :)
Kolego sprawdziłem u siebie. Nic nie wykryłem. W zasadzie u mnie cisza...Jakimś cudem układ sam się uszczelnił :D
By ArturB -  07 lut 2022, 13:07
 dolnośląskie
#288313
Super, cieszymy się razem z Tobą :super: :super: :super:
Z drugiej strony my dalej nie wiemy co jest przyczyną pierdzenia -przynajmniej jeżeli chodzi o samochód ;-)

Może to ta pianka przy okazji coś uszczelniła? Jest to możliwe?
Awatar użytkownika
By swiIP -  10 lut 2022, 13:45
 dolnośląskie
#288325
ArturB pisze:
07 lut 2022, 13:07

Z drugiej strony my dalej nie wiemy co jest przyczyną pierdzenia -przynajmniej jeżeli chodzi o samochód ;-)
Może to ta pianka przy okazji coś uszczelniła? Jest to możliwe?
1. Kolego a co zrobiłeś żeby ustalić gdzie pierdzi?
2. Pod wpływem temperatury wszystko odparowało.
3. Żeby znaleźć przyczynę trzeba rozebrać cały układ wydechowy:
- sprawdzić płaszczyznę głowicy
- wymienić uszczelki miedziane
- sprawdzić płaszczyznę kolektora
- wymienić najlepiej wszystkie tłumiki na nowe
- sprawdzić plecionkę czy nie ma gdzieś mikro pęknieć.

Stwierdzam mam to w du..ie. Pierdzi delikatnie bardzo na zimnym. Po nagrzaniu nic nie pierdzi.
Olewam temat ze względu na stratę czasu na to.
:hi:

PS. Generalnie jak komuś mocno to dokucza to sugeruję popatrzeć na cały układ pod względem takich czarnych okopceń. Jeśli macie dziurę to na bank takie okopcenie dookoła dziury będzie widoczne gołym okiem czy to na łączeniu kolektora z głowicą czy to na całym ukłądzie wydechowym.
By ArturB -  18 lut 2022, 12:28
 dolnośląskie
#288366
Hej wszystkim!
Byłem u 2 mechaników. Jeden nic nie znalazł, szukał okopceń od strony podwozia. Drugi powiedział, że jest to trudne do zlokalizowania i się nie będzie w to bawił.

I jak widać faktycznie nie jest to proste. Dlatego rozmawiamy tutaj czy komuś się udało usunąć przyczynę. Ja nie zamierzam się jeszcze poddawać. Proponuję, że jak się ktoś dowie czegoś nowego, niech da znać. Po to jest to forum :)
Awatar użytkownika
By swiIP -  17 kwie 2022, 9:04
 dolnośląskie
#288768
ArturB pisze:Proponuję, że jak się ktoś dowie czegoś nowego, niech da znać. Po to jest to forum
Kolego sugeruję Ci, żebyś zrobił 3 kroki.
1. Wymiana uszczelki 1.
https://superparts.pl/uszczelka-kolekto ... oda/553464
2. Wymiana uszczelki 2.
https://allegro.pl/oferta/uszczelka-kol ... 6802885941
3. Wymiana łącznika elastycznego.
https://allegro.pl/oferta/zlacze-elasty ... 6336447861

Po odkręceniu kolektora wydechowego będziesz miał jak na talerzu miejsca okopceń. Czyli ucieczka spalin.
Wymień sobie przy okazji klamry i sprawdź połączenia tłumików.
Oraz czy kolektor jest płaski. Można go oddać do szlifierni na planowanie.

Ja wymieniłem szpilki, nakrętki oraz uszczelki kolektora i mam cisze.
Co prawda na zimnym silniku przez chwilę jest jakieś delikatne pierdzenie ale jak się wydech nagrzeje jest cisza. Więc już nie szukam.

PS. Uwaga podczas odkręcania kolektora żeby nie urwać szpilek.
By ArturB -  17 kwie 2022, 21:11
 dolnośląskie
#288779
Serdeczne dzięki! :-)

Też bym obstawial, że jest tam jakaś nieszczelność...

Porozmawiam wkrótce o tym z jeszcze jednym mechanikiem (zaufanym) i dam znać....

Pozdrawiam 👋
By michak80 -  21 kwie 2022, 11:47
 mazowieckie
#288796
Witajcie,
podepnę się pod temat. Byłem ostatnio na przeglądzie i koleś stwierdził że tłumik jest w fatalnym stanie.
Pojechałem do mechanika i powiedział że rzeczywiście jest dramat. Środkowy może udało by się uratować ale początkowy i końcowy jest do wymiany. Zdecydowałem że chyba nie ma co kombinować i wymienić cały (razem z środkowym). Mam kilka pytań:
1) Jaki tłumik polecacie? Bosal? Czy coś inngeo? Chciałbym coś niedrogiego
2) Czy może mi ktoś podrzucić numer katalogowy? Czy jest opcja kupić cały (jeden numer katalogowy) czy trzeba zamawiiać oddzielnie (przedni, końcowy, tylni)
3) Czy trzeba wymieniać od razu z katalizatorem? Czy można jakoś wyciąć ze starego i wrzucić do nowego?

Sorry za głupie pytania ale jestem laikiem w tym temacie.

Golf V 2007 rok 1.6 102 KM
By Pablo -  23 kwie 2022, 1:26
 małopolskie
#288810
Ja, kilka lat emu (ok.8-9) kupiłem tłumik środkowy ori, ale z TDI. Był z kwasówki. Do dzisiaj jest w takim samym stanie. Polecam taki manewr ;-)
By Pablo -  08 maja 2022, 0:20
 małopolskie
#288875
Końcowa pucha ma w innym miejscu wlot (minimalna różnica). Zostawiasz końcowy z 1,6 z kawałkiem rury i dospawujesz pomiędzy środkowym a końcowym.