Volkswagen Golf MK5

Zdjęcia, filmy, prezentacje
By Jedi -  24 kwie 2008, 21:25
 -------
#9613
Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Gama silników pozosta³a praktycznie bez zmian. Benzynowe jednostki reprezentowane s± przez silniki 1,6 (75 kW/102 KM), 1,4 TFSI (92 kW/125 KM), 1,8 TFSI (118 kW/160 KM) i 2,0 TFSI (147 kW/200 KM), turbodiesle znajdziemy w ofercie trzy – 1,9 TDI (77 kW/105 KM) oraz dwie wersje 2,0 TDI CR z bezpo¶rednim wtryskiem paliwa common-rail (103 kW/140 KM i 125 kW/170 KM). Na szczycie pozostaj± jednostki 3,2 FSI (184 kW/250 KM) oraz 2,0 TFSI (195 kW/265 KM) montowana w najostrzejszej wersji S3, która bêdzie teraz dostêpna równie¿ z karoseri± Sportback.

Silnik 1,6 oferowany bêdzie równie¿ w wersji spalaj±cej mieszankê E85, przygotowano te¿ oszczêdn± wersjê 1,9 TDI e, której zu¿ycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi 4,5 l/100 km.

Dwusprzêg³owa przek³adnia S tronic z sze¶cioma prze³o¿eniami jest standardem w 3,2 FSI, w po³±czeniu z silnikami wysokoprê¿nymi i benzynowym 2,0 TFSI przek³adnia dostêpna bêdzie za dop³at±. Dla pozosta³ych jednostek przewidziano 7-stopniow± wersjê z dwoma suchymi sprzêg³ami. System quattro ze sprzêg³em Haldex najnowszej generacji oferowany bêdzie w po³±czeniu z piêcioma silnikami."


jakis rewolucyjnych zmian nie ma, mnie osobiscie to auto nigdy jakos bardzo sie nie podoba³o, dosz³y jeszcze te diody led z przodu, dla mnie minus, chociaz ogólnie "mo¿e byæ".
a wiêc, braciszek Golfa przeszed³ facelifting, z Golfem powinni zrobic to samo, a wypuszczaja VI...
Awatar użytkownika
By team-am -  24 kwie 2008, 23:33
 łódzkie
#9618
Poza lampami przednimi ciezko dopatrzeæ sie róznic, dla mnie LEDy zdecydowanie na korzy¶æ :wink: Troche dziwny lifting, w 2009 planowana jest premiera nowego modelu A3
By Jedi -  25 kwie 2008, 0:07
 -------
#9619
dok³adniejszy opis zmian:
"G³ówne zmiany wizualne przebieg³y z przodu. Znajdziemy tu zupe³nie nowe lampy ze ¶wiat³ami do jazdy w dzieñ, lekko przestylizowan± atrapê single-frame, nowy zderzak, maskê i b³otniki. Za dop³at± dostêpne s± reflektory bi-ksenonowe z pasem ¶wietlnym z diod. W zmienionych lusterkach zewnêtrznych zamontowano diodowe kierunkowskazy. Na drzwiach znajdziemy nowe klamki, a w nadkolach nowe ko³a ze stopów lekkich. Sportback otrzyma³ nowy pas ¶wietlny w tylnych lampach, 3-drzwiowe A3 nieco siê wyd³u¿y³o (do 4,24 m), podczas gdy Sportback pozosta³ bez zmian (4,29 m).

Wewn±trz nie znajdziemy ra¿±cych zmian. Zmodyfikowano prze³±czniki na konsoli centralnej, zegary maj± czarne t³o i czerwone wskazówki, dodatkowo pojawi³ siê indykator zmiany biegów pomagaj±cy w optymalizacji zu¿ycia paliwa. Zmienione s± równie¿ opcjonalnie dostêpne kierownice, jedna w wersji ze skrojon± doln± czê¶ci±. Nowe materia³y maj± byæ atrakcyjniejsze, ale zarazem stonowane i jako¶ciowe co najmniej tak samo jak dotychczas."

ja gdzies czyta³em, ¿e nowe Audi A3 bêdzie dopiero w 2010r.