Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By kuba94 -  23 lut 2022, 12:13
 pomorskie
#288398
Czy jakieś elementy tylnego zawieszenia z golfa VII pasują do golfa V . Ostano obejrzałem golfa od spodu, większość elementów zawieszenia ( sanki stabilizator itp.) mega pordzewiałe. O dziwo progi i podłoga tylko z lekkimi nalotami w niektórych miejscach , no ale była robiona konserwacja, zawiech też ale tu jakoś sie nie utrzymała albo mega słaby wyrób -ale raczej to. Patrzyłem po internetach ale tam zawieszenie (golf V a3 ) w podobnym stanie bądź gorszym. Zakup całego w ASO duże koszty. Zostaje albo rozebranie i piaskowanie albo złożenie z używki tylko z czego żeby była w miarę świeża?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  23 lut 2022, 23:17
 pomorskie
#288402
kuba94 pisze:
23 lut 2022, 12:13
Czy jakieś elementy tylnego zawieszenia z golfa VII pasują do golfa V . Ostano obejrzałem golfa od spodu, większość elementów zawieszenia ( sanki stabilizator itp.) mega pordzewiałe. O dziwo progi i podłoga tylko z lekkimi nalotami w niektórych miejscach , no ale była robiona konserwacja, zawiech też ale tu jakoś sie nie utrzymała albo mega słaby wyrób -ale raczej to. Patrzyłem po internetach ale tam zawieszenie (golf V a3 ) w podobnym stanie bądź gorszym. Zakup całego w ASO duże koszty. Zostaje albo rozebranie i piaskowanie albo złożenie z używki tylko z czego żeby była w miarę świeża?
Michał weź pod uwagę, że słabsze wersje Mk7 mają z tyłu belkę a wszystkie Mk5 mają wielowahacz :D już w Mk6 słabsze wersje miały belkę zdaje się. Poza tym nie sądzę aby cokolwiek pasowało, ponieważ Mk7 jest już na płycie MQB a Golf 5 jest na starszej PQ35

Golf 7 i jego belka https://allegro.pl/oferta/vw-golf-vii-7 ... 0922229970
By kuba94 -  23 lut 2022, 23:26
 pomorskie
#288403
Racja, zapomniałem, że zmienili płytę.Jedynie co to stabilizator pasuje na tył ale łącznik już nie . To tylko zostaje kupić tanio na auto złomie zawieszenie z 5 i piaskować .