Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By spamskj -  16 sie 2023, 18:27
 mazowieckie
#290592
Cześć, od jakiegoś czasu pojawił się u mnie taki problem, że podczas jazdy pojawia się dźwięk gwizdania/piszczenia. Dźwięk ten pojawia się najczęściej przy ruchu kierownicą delikatnie w prawą stronę, czasem też przy jeździe po jakichś wybojach, dziurach itd.
Co ciekawe dźwięk ten nie pojawia się od razu po wyjeździe np. z garażu tylko np. po przejechaniu kilku/kilkunastu km.
Kiedy podczas np. łuku w prawo słychać w sposób ciągły ten dźwięk i w tym samym momencie zacznę hamować, to dźwięk znika.
Byłem u mechanika, ale na podnośniku nie był mi w stanie nic powiedzieć, tzn. nie widział niczego nadzwyczajnego.

Zastanawiam się co może być przyczyną, być może któryś z forumowiczów miał podobny problem.
Załączam film, żeby lepiej oddać o czym piszę

https://streamable.com/bjb5p4

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  17 sie 2023, 19:14
 śląskie
#290595
spamskj pisze:U mnie objawy są odwrotne, tzn. Pisk jest podczas jazdy, znika podczas hamowania
No tak klocki wpadają w wibracje i piszczą a jak naciśniesz hamulec to klocek dociśnięty i co ma piszczeć.
Jest w sklepach taka niebieska pasta do klocków z resztą na filmiku jest pokazana. Zrób to i zobaczysz.