Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By stefdeath -  18 maja 2013, 19:32
 -------
#98466
O prawie identyk jak moja tylko ja mam lakierowane dokładki i tylną pod dwururke :)faktycznie nieźle siadła raczej na 100% niżej niż gti. Muszę to przemyśleć bo masz rację, że w serii to się płynie jak okrętem. Dzięki za fotki i info.
By jagood -  19 maja 2013, 9:41
 podkarpackie
#98482
stefdeath pisze:O prawie identyk jak moja tylko ja mam lakierowane dokładki i tylną pod dwururke :)faktycznie nieźle siadła raczej na 100% niżej niż gti. Muszę to przemyśleć bo masz rację, że w serii to się płynie jak okrętem. Dzięki za fotki i info.
Wrzuć fotki swojej jak możesz to zobaczę jak to wygląda u ciebie to może też sobie pomaluje dokładki. :)
By patlapucio23 -  20 maja 2013, 15:59
 -------
#98599
Cześć.
Jestem również posiadaczem jetty .
Buja mi autem strasznie przy prędkościach już około 100km/h . Pływam na drodze. I teraz nie wiem czego to jest wina.
Sprawdziłem dzisiaj oznaczenie sprężyn i numerki na obydwu przednich są takie same lecz ku mojemu zdziwieniu oznaczenia kropkami są inne i tak prawy ma kropki: czerwona +czerwona+biała
lewy: różowa + pomaranczowa+ niebieska.
Wydaje mi się że to pływanie może być właśnie wina różnych sprężyn.
Co dziwne w ASO sprawdzałem sprawność amortyzatorów i różnica na obydwu stronach wynosiła 2% .Sprawności po 85i 87 %
Dziwne jest również to że zawieszenie buja na autostradzie a przy spokojnej jeździe miejskiej po wjechaniu w dziure plomby wypadają . Coś tu musi nie grać tylko co?

Czy mógłby ktoś sprawdzić jakie oryginalnie powinny być zamontowane ?
1.9 bxe 2009r comfortline jak coś
By stefdeath -  20 maja 2013, 22:47
 -------
#98638
jagood pisze:
stefdeath pisze:O prawie identyk jak moja tylko ja mam lakierowane dokładki i tylną pod dwururke :)faktycznie nieźle siadła raczej na 100% niżej niż gti. Muszę to przemyśleć bo masz rację, że w serii to się płynie jak okrętem. Dzięki za fotki i info.
Wrzuć fotki swojej jak możesz to zobaczę jak to wygląda u ciebie to może też sobie pomaluje dokładki. :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
patlapucio23 pisze: Czy mógłby ktoś sprawdzić jakie oryginalnie powinny być zamontowane ?
1.9 bxe 2009r comfortline jak coś
ja u siebie w 2.0 tdi comfortline mam na obydwu przednich sprężynach kropki: różową, pomarańczową i dwie niebieskie. Tyłu nie sprawdzałem. Auto buja jak okręt ale nie mam wrażenia wypadania plomb - przy każdej prędkości jest komfortowe, tylko na krótkch poprzecznych nierównościach wydaje się, że dosyć twardo zareaguje ale to raczej przez pełne przednie tuleje.

P.S.
Ma może ktoś numery albo oznaczenia kropkowe oryginalnych sprężyn VW z wersji sportline - 15mm ?
By patlapucio23 -  21 maja 2013, 17:41
 -------
#98688
Ja też bym poprosił jakieś info na temat sprężyn do mojego samochodu.
Ciekawe jak to jest z oznaczeniami tych sprężyn. Może różni producenci różnie je znaczą ?
By jagood -  26 maja 2013, 10:28
 podkarpackie
#99018
patlapucio23 pisze:Cześć.
Jestem również posiadaczem jetty .
Buja mi autem strasznie przy prędkościach już około 100km/h . Pływam na drodze. I teraz nie wiem czego to jest wina.
Sprawdziłem dzisiaj oznaczenie sprężyn i numerki na obydwu przednich są takie same lecz ku mojemu zdziwieniu oznaczenia kropkami są inne i tak prawy ma kropki: czerwona +czerwona+biała
lewy: różowa + pomaranczowa+ niebieska.
Wydaje mi się że to pływanie może być właśnie wina różnych sprężyn.
Co dziwne w ASO sprawdzałem sprawność amortyzatorów i różnica na obydwu stronach wynosiła 2% .Sprawności po 85i 87 %
Dziwne jest również to że zawieszenie buja na autostradzie a przy spokojnej jeździe miejskiej po wjechaniu w dziure plomby wypadają . Coś tu musi nie grać tylko co?

Czy mógłby ktoś sprawdzić jakie oryginalnie powinny być zamontowane ?
1.9 bxe 2009r comfortline jak coś
u mnie taki był komplet w serii przód i tył także jak chcesz to mam do sprzedania :)
Obrazek
By patlapucio23 -  27 maja 2013, 11:26
 -------
#99110
Dzięki ale jak już będę zmieniał to pójdzie nowy komplet i za pewne jakieś pro - kit lub ze sportline
Nie mniej jednak dzięki za propozycję ;)
By stefdeath -  01 lip 2013, 22:03
 -------
#101473
Panowie może ktoś się orientuje albo może sprawdzić czy sprężyny o poniższych oznaczeniach mogę wrzucić do jetki 2.0 tdi w manualu?

z tego co widzę w googlu to chyba sprężynki od octavii RS obniżające o 15mm.

Przód numer katalogowy 1K0411105DB
1 pasek-fioletowy, 1 pasek-biały, 1 pasek-czerwony

tył 1 pasek-niebieski, 2 paski-żółte
numer katalogowy 1K0511115BS
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  28 mar 2014, 23:08
 śląskie
#125784
Koledzy bo dziś przyglądałem sie autu i lepiej by auto wyglądało jak by go tak trochę obniżyć .
Zapewne mam seryjne sprężyny wersja trendline . Oznaczenia na spręzynach to kropka; srebrna, biała, biała, biała.
po kodzie z wlepki L01 wynika "prześwit zawieszenia 01" ???

jakby tak obnizyć o ok 2-3cm? :bored:
jaki numer lub kod sprężyn należało by zakupic?
1.6 BGU 101KM 75KW 2004r 5 bieg maual PB
By Kuba_84 -  28 mar 2014, 23:22
 wielkopolskie
#125786
Dex jak chcesz z 2-3 centymetry to chyba najlepszym rozwiązaniem będzie Eibach Pro-Kit
By olsztyniak79 -  27 maja 2014, 8:06
 -------
#132863
BUBER. pisze:Planuję obniżyć auto o ok 15mm np. sprężyny od vw sportline. Czy w gt i gti są takie same sprężyny co w sportline jakie oznaczenie kropek powinienem szukać.
Ja mam sportline 1.9 TDI i chętnie wymieniłbym się na tylne sprężyny od serii. Jest wyraźnie niższy od innych, a ja jeżdżę po dziurach i zaczepiam. Nie wiem, jak to wygląda na papierze, ale na oko tylko tył siedzi niżej. Będę dziś zdejmował koło, więc sprawdzę, jakie mam oznaczenia na sprężynie.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 17