Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By LeszekR -  29 maja 2014, 11:30
 wielkopolskie
#133131
mettenos pisze:na 99% wymiana rozrusznika nic nie da, przerabiałem to, trzeba się przyzwyczaić że TTTM, aku po 3 latach uzytkowania ma o jakieś 30% gorsze parametry rozruchowe /chodzi mi o uderzenie/ niż nowy, nic nie jest wieczne a nasze PD niestety potrzebują dużego uderzenia podczas rozruchu, zastanawiające jest też to że nie wszystkie mają ten problem, Touran BXE z 2007 z przebiegiem 220kkm ma aku od nowości i to 61Ah i nie szarpie. Ja tam przestałem się przejmować

Też nie przekonuje mnie wymiana rozrusznika ale tonący....... Niektórym pomogło, ale w sumie jeszcze nie wiemy na jak długo. Mój mechanik twierdzi że na pewno nie jest to wina rozrusznika, przynajmniej w moim przypadku. Twierdzi że nawet gdyby nie znał auta, a dałbym mu sam rozrusznik to na jego podstawie stwierdziłby, ze pochodzi od niemal nowego auta. Nie wiem co robić, może poczekam aż walnięcia będa takie jak kiedyś i trzeba będzie zacząć działać, bo to wtedy nie jest już normalne. Trochę szkoda sprzedawać klamota, bo mimo ze mnie wkurza to jakoś jeżdzi, a dziś nie łatwo trafić na coś dobrego :/
By beka112 -  29 maja 2014, 18:10
 kujawsko-pomorskie
#133202
witam wszystkich. Problem polega na tym ze raz na jakis czas samochod baaardzo dlugo kreci zanim odpali i na dodatek zeby to zrobil muszze dodac gazu, dzieje sie tak na zimnym silniku i czasem na cieplym ( nie dzieje sie tak caly czas tylko sporadycznie).
Bylem u mechanika podlaczylismy samochod pod kompa i nie ma zadnych bledow i wszystko chodzi jak powinno, dodatkowo zostala wyczyszczona przepustnica. Dodam ze w moim przypadku w trakcie krecenia i jak odpali nie ma zadnego szarpniecia ani stokniecia. czy powodem moze byc akumulator ? prosze o porade pzdr
#133203
Witam wszystkich. Mianowicie mialem ten sam problem z moim golfem 1.9 tdi bkc :ireful: . Ciezko palil ma cieplym a na zimnym od strzalu. Sprawdzilem i wyczysnilem rozrusznik ale to nic nie pomoglo... Postanowilem wiec kupic nowy aku i po problemie. Pali na cieplym od strzalu. :D
#133221
darkownik pisze:
kar20ol pisze:Tak szczegolnie na cieplym. Dwumas mailem juz wymieniony wczesniej wiec to niee moglo byc to. Kupilem nowy aku Bosch, bolalo ale bylo warto
Jaki model Boscha kupiles i za ile? 77Ah 780 A czy slabszy?
Mam ten sam problem co Ty.
Pozdrawiam.

Kupilem Bosch s5.

77 Ah 780

mam nadzieje ze pomoze
kupilem w angli ponad 110 funtow :(
By darkownik -  29 maja 2014, 20:53
 świętokrzyskie
#133232
kar20ol pisze:
darkownik pisze:
kar20ol pisze:Tak szczegolnie na cieplym. Dwumas mailem juz wymieniony wczesniej wiec to niee moglo byc to. Kupilem nowy aku Bosch, bolalo ale bylo warto
Jaki model Boscha kupiles i za ile? 77Ah 780 A czy slabszy?
Mam ten sam problem co Ty.
Pozdrawiam.

Kupilem Bosch s5.

77 Ah 780

mam nadzieje ze pomoze
kupilem w angli ponad 110 funtow :(
Dzięki za info.
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 54