Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Krzysiek -  16 kwie 2011, 21:40
 -------
#42110
Też miałem z tym problem który opisywałem wcześniej więc u mnie w golfiku pomogła wymiana akumulatora dodam że stary miał 70ah aktualnie jest 77ah i błoga cisza tak więc u mnie pomogło :D

Golf V 1.9 TDI BKC Sportline
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  17 kwie 2011, 16:43
 pomorskie
#42158
Krzysiek pisze:Też miałem z tym problem który opisywałem wcześniej więc u mnie w golfiku pomogła wymiana akumulatora dodam że stary miał 70ah aktualnie jest 77ah i błoga cisza tak więc u mnie pomogło :D

Golf V 1.9 TDI BKC Sportline

cieszy mnie, że moja teoria choć w częsci się potwierdza :D
By LeszekR -  17 kwie 2011, 18:31
 wielkopolskie
#42170
Krzysiek pisze:Też miałem z tym problem który opisywałem wcześniej więc u mnie w golfiku pomogła wymiana akumulatora dodam że stary miał 70ah aktualnie jest 77ah i błoga cisza tak więc u mnie pomogło :D

Golf V 1.9 TDI BKC Sportline
Jakiej dokładnie marki aku kupiłeś? Czy uderzenie-szarpnięcie miałeś za każdym odpaleniem auta?Czy też tak macie, że szarpnięciu uderzeniu towarzyszy lekkie poruszenie lewarka zmiany piegów?Ja mam niestety to samo choć nie występuje to zawsze ale kiedy już to aż ciarki mnie przechodzą :( a akumulator mam również 70ah
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  17 kwie 2011, 19:58
 pomorskie
#42178
rosk pisze:skoro towarzyszy poruszenie lewarka postawił bym na poduszkę skrzyni

to nie poduszka, ja też tak myslałem i ją wymieniłem okazało się że niepotrzebnie, dużemu szarpnięciu silnikiem często towarzyszy poruszenie lewarkiem, w końcu jest to połączone linkami
By LeszekR -  17 kwie 2011, 21:34
 wielkopolskie
#42185
mettenos pisze:
rosk pisze:skoro towarzyszy poruszenie lewarka postawił bym na poduszkę skrzyni

to nie poduszka, ja też tak myslałem i ją wymieniłem okazało się że niepotrzebnie, dużemu szarpnięciu silnikiem często towarzyszy poruszenie lewarkiem, w końcu jest to połączone linkami
Dokładnie!kiedy szarpnie lekko lewarek nie drgnie ale mega szarpnięcie powoduje już jego nerwowe ruchy. To jest dla mnie bardzo dziwne bo czasami zapala mięciutko niczym benzyna po ty by za jakich czas szarpnąć. Zauważyłem jeszcze jedną rzecz mianowicie szarpnięcie występuje niemal zawsze kiedy z jakiś tam powodów rozrusznik na zakręci motorem na tzw strzała choć oczywiście zdarzają się również zapalania na dotyk w gratisie z szarpnięciem. Jednym słowem mówiąc czeski film;) ale myśłę ze mettenos moze mieć rację z tym akumulatorem , dlatego będę czekał kiedy mój aku padnie całkiem i wtedy zafunduje golfikowi prąd o jakim marzy :wink:
By darkownik -  18 kwie 2011, 21:40
 świętokrzyskie
#42279
Czy u Was to szarpanie nie występuje głównie na rozgrzanym silniku? U mnie szarpie głównie na rozgrzanym oraz dłużej kręci. Najdłużej kręci kiedy ma 90 stopni i zgaszę go na kilka minut. Jeśli już ostygnie chociaż o 5 stopni pali lepiej. Szarpie zarówno przy 80, 85 jak i 90 stopniach temp. Na zimnym zero szarpania. Proszę Was serdecznie o opinie, szczególnie osoby, którym pomogła wymiana aku. Czy też mieliście podobne objawy?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By Tyson -  19 kwie 2011, 21:42
 mazowieckie
#42388
mettenos pisze:
Golf 5 Sportline TDI 2005, ze 105 na 143KM, 315Nm
mapy powinieneś mieć załatwione przy okazji wirusa
ale trzeba powiedzieć tunerowi, żeby zwrócił uwagę na mapy. Ja musiałem do mastersa drugi raz wjeżdżać na warsztat, bo ja mu nic nie powiedziałem, a on się nie domyślił.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  21 kwie 2011, 10:34
 pomorskie
#42523
Tysonq pisze: ale trzeba powiedzieć tunerowi, żeby zwrócił uwagę na mapy. Ja musiałem do mastersa drugi raz wjeżdżać na warsztat, bo ja mu nic nie powiedziałem, a on się nie domyślił.
no to miałem na myśli, chyba że szarpanie pojawia się po wirusowaniu, ale kolega kupił serię z niezamierzonym bonusem więc odpada :D
By LeszekR -  13 maja 2011, 17:35
 wielkopolskie
#44243
mettenos czy nadal masz spokój z szarpnięciem/uderzeniem podczas zapalania. Pytam bo myślę nad zmianą akumulatora, bo coraz dokucza mi uderzenie :( jak dotąd to jedyna rzecz która mnie w tym samochodzie denerwuje, uderzenie czasami jest bardzo mocne aż zęby chce się zacisnąć po to by za kolejnym razem mięciutko zapalił :(Zaczynam sie zastanawiać czy to walniecie jest aby zdrowe dla silnika. Co do akumulatora co sądzicie o takim http://allegro.pl/akumulator-centra-fut ... 81222.html
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 54