Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  31 maja 2011, 11:41
 pomorskie
#45189
LeszekR pisze:Panowie nie chce popadać w nadmierną euforię,
skoro już jest OK to myślę że powinno być dobrze i cieszę się że mogłem pomóc, natomiast (nie daj Boże) jeśli po trasie okazałoby się że nadal szarpie (takie gdybanie tylko :wink: ) to wówczas VCDS-em w adaptacjach silnika w kanale nr 1 trzeba będzie pomodzić. pzdr
By LeszekR -  31 maja 2011, 14:23
 wielkopolskie
#45193
mettenos pisze:
LeszekR pisze:Panowie nie chce popadać w nadmierną euforię,
skoro już jest OK to myślę że powinno być dobrze i cieszę się że mogłem pomóc, natomiast (nie daj Boże) jeśli po trasie okazałoby się że nadal szarpie (takie gdybanie tylko :wink: ) to wówczas VCDS-em w adaptacjach silnika w kanale nr 1 trzeba będzie pomodzić. pzdr
Pomogłeś pomogłeś. Jeśli bedzie szarpał i trzeba będzie pogrzebać w VDSC to zgłoszę się do Ciebie:) :wink:
By dieselpower -  05 cze 2011, 22:22
 -------
#45481
U mnie dzisiaj stary aku wyzionął ducha, w sumie jak na 6 latek to chyba niezłe. Nadarzyła się więc dobra okazja za zmianę. Oczywiście mam te same objawy z szarpaniem co wszyscy i jestem ciekaw czy problem zniknie po zmianie. Obecnie mam oryginalny Akuma 61Ah 540A EN i planuje zakupić center future 77Ah 760A EN lub nawet jakiś mocniejszy. Po wymianie zdam relacje czy szarpanie zniknęło, trzymajcie więc kciuki.

Aktualizacja:
Panowie nie chce zapeszać, ale wszystkie problemy z zapalaniem na ciepłym minęły po włożeniu nowej baterii!!! :o Jestem w szoku, miałem robić mapy w przyszłym tygodniu, a tu taka niespodzianka, problem rozwiązany!!! Auto już nie szarpie przy odpalaniu oraz odpala bez problemu na rozgrzanym silniku. Wybór padł na Bosha Silver 77Ah 780A, a pod uwagę brałem również Centre Future 77Ah 760A oraz Varte Silver. Na razie jestem zadowolony, koszt 350zł więc :D . Nasuwa się pytanie czemu niektórzy muszą korygować mapy startowe, a u innych pomaga wymiana aku na mocniejszy???

Ps. Na zdjęciu widać jak idealnie pasuje w oryginalne miejsce:


Obrazek
By LeszekR -  09 cze 2011, 8:48
 wielkopolskie
#45696
Tysonq pisze:Leszek jaki kupiłeś aku?
Witajcie po dłuższej przerwie. Golfik urlopował się nad naszym pięknym morzem pokonał prawie 1000km trasę i był to doskonały test czy zakupiony akumulator pomógł pozbyć się szarpania/uderzenia. Panowie mogę już to teraz powiedzieć, że już nie muszę zaciskać zębów podczas każdego zapalania golfa, nie ważne czy na ciepłym czy zimnym silniku, nie ważne czy zapalanie ma miejsce zaraz po wygaszeniu ciepłego silnika czy po dłuższym postoju, szarpanie lub jak kto woli to potężne uderzenie ZNIKNĘŁO! Auto zapala kulturalnie bez jakichkolwiek niepożądanych zjawisk!Wróciło pełne zadowolenie z auta :)

Tysonq zakupiłem centrę CA770 o pojemności 77ah i co najważniejsze z prądem rozruchowym 760A. Mój stary akumulator miał pojemność 70ah a prąd rozruchowy i tu teraz nie pamiętam dokładnie 570A lub 640A.

Podsumowując: W moim przypadku gdzie zapalanie na ciepło nie wymagało dłuższego kręcenia a jedynie ( a może aż) towarzyszyło mocne uderzenie pomogła wymiana akumulatora. Pozostaje nam teraz testować i czekać czy wymiana aku na mocniejszy niż fabryczny ostatecznie i raz na zawsze eliminuje tę nie dogodność. Przykład Mettenosa który już ponad rok jeździ z nowa mocniejszą baterią a szarpania nie doświadcza pozwala być optymistą :wink:

Ależ sie rozpisałem :wink:
By Mario V -  09 cze 2011, 22:14
 pomorskie
#45742
u mnie mam inny problem jak odpalam gofra zimnego to zapala za od razu ale słychać taki przeskok jakby zapalił i jeszcze raz zaczął kręcić tak sobie pomyślałem ze może właśnie za mały jest prąd rozruchowy co wy na to....
By jantar -  17 cze 2011, 19:12
 -------
#46197
krisv pisze:
jantar pisze:
haha, zawarłeś z nimi umowę jako BRUNO55 :shock: masz tak w dowodzie osobistym? :lol: wiedzą że niejaki BRUNO55 z forum piątki to ty? wal ile płaciłeś i nie ściemniaj :!:
Obserwują obserwują :)
Normalna cena za zapalanie u nas to 450 zł
Pan "BRUNO55" dostał ofertę indywidualną ważną do końca dnia - szybka decyzja ( pogratulować) i stąd taka cena ! Nie każdy jest w stanie tak szybko zareagować - uważam że trzeba takich ludzi doceniać.
Pozdrawiam.
Nie spodziewalem sie takiego postu :o :o :o :)

To skoro u nas na forum zawitaliscie ( jako firma ) to moze jakas znizka dla forumowiczow ?? :)

Pozdrawiam
Jest Promocja ograniczona czasowo do 31.07.2011 - jeśli ktoś nadal zainteresowany tuningiem albo zapalaniem :
Tylko dla 1.9 TDI
EDC16:
http://allegro.pl/limitowany-tuning-1-9 ... 26707.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jest też dla kolegów np. z Golfa IV 1.9 TDI EDC15

http://allegro.pl/limitowany-tuning-1-9 ... 93199.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Zapalanie dla obu aut do 31.07.2011 350zł -tylko dla kolegów z forum Golf/Octavia/Leon itd. Na Allegro nie mam takiej oferty.
Uwaga tylko edc15 i edc16 - starsze auta poniżej roku 2001 nie łapią się w tej ofercie !
Jeśli ktoś chce "zapalanie" w komplecie z tuningiem - dopłata do tuningu 50 zł.
Pozdrawiam
D.G.
diesel-tuning.pl
Ostatnio zmieniony 18 cze 2011, 8:39 przez jantar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  17 cze 2011, 20:09
 pomorskie
#46200
jantar pisze: Jeśli ktoś chce "zapalanie" w komplecie z tuningiem - dopłata do tuningu 50 zł.

to lekka paranoja żeby za mapy brać 1000 zł bo przecież są tacy którzy niekoniecznie chcą wirusa

zawsze można wpierw za przysłowiowego browara VCDS-em w adaptacjach silnika pomodzić zanim się wybuli 1000 zł,
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  17 cze 2011, 21:20
 pomorskie
#46207
remik71 pisze:Oferent nie pisze, że za korektę mapy rozruchu chce 1k zł:)
masz rację, nie doczytałem, pisze 350 zł ale to i tak o 150 zł za dużo :wink:


remik71 pisze:
W kanałach adaptacyjnych zmiana np: dawki rozruchowej jest nieefektywna.
a jednak czasami pomaga i na odpalania na ciepłym i na szarpanie silnikiem czego przykładem jest ten temat z forum Tourana http://volkswagen.auto.com.pl/forum/vie ... 4&start=60" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 17 cze 2011, 21:25 przez Mettenoos, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 54