Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By rosk -  25 mar 2012, 20:55
 -------
#66915
chciałem opisać mój przypadek szarpnięcia,uderzenia podczas rozruchu ciepłego silnika

ostatnio założyłem wkładkę powerflex zakupioną od kolegi z forum,po montażu pojawiło się uderzenie podczas rozruchu ciepłego silnika(akumulator nowy,poduszki sanek nowe)co dziwne uderzenia nie było przy włączonym 5 biegu z wciśniętym sprzęgłem,poluzowałem linki zmiany biegów i ponowny rozruch cisza i spokój,ustawiłem linki według instrukcji i jest ok.

ktoś pomyśli co ma piernik do wiatraka,ale u mnie pomogło,jeżeli komuś nie pomogła wymiana akumulatora nie zaszkodzi sprawdzić rozruchu ciepłego silnika z poluzowanymi linkami zmiany biegów,dodam że uderzenie wyglądało to tak jakby tłumik uderzał o podwozie
By Mariusz1979 -  18 kwie 2012, 7:16
 -------
#69915
Koledzy.
Jak wam się autka sprawują? Czy dalej występuje szarpanie po wymianie aku?
Czy zauwazyliscie objaw ze wraz z upływem czasu jak sie akumulator zużywa auto pali gorzej?
Ja dzisiaj zauwazyłem ze lekkie szarpnięcie się pojawiło. Nie jest to to co kiedyś ale jednak. Jestem prawie rok po wymianie aku i do tej pory było OK
PS. Autka odpalacie na włączonym biegu czy na "luzie"?
By LeszekR -  18 kwie 2012, 20:46
 wielkopolskie
#69996
Mariusz1979 pisze:Koledzy.
Jak wam się autka sprawują? Czy dalej występuje szarpanie po wymianie aku?
Czy zauwazyliscie objaw ze wraz z upływem czasu jak sie akumulator zużywa auto pali gorzej?
Ja dzisiaj zauwazyłem ze lekkie szarpnięcie się pojawiło. Nie jest to to co kiedyś ale jednak. Jestem prawie rok po wymianie aku i do tej pory było OK
PS. Autka odpalacie na włączonym biegu czy na "luzie"?
U mnie właśnie mija rok od nowego aku. Powiem szczerze że zapomniałem o zjawisku szarpania na ciepło, póki co jest nadal ok. Mettenos a u Ciebie?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  18 kwie 2012, 21:39
 pomorskie
#70011
Mariusz1979 pisze:Leszek a odpalasz auto na włączonym biegu czy na luzie. Sam nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie ale zapytam:)

skoro powinno odpalać się i gasić na wciśniętym sprzęgle to przecież bez różnicy czy na biegu czy na luzie
Awatar użytkownika
By Tyson -  19 kwie 2012, 9:55
 mazowieckie
#70070
mettenos pisze: skoro powinno odpalać się i gasić na wciśniętym sprzęgle
O tym nie słyszałem :?: :?:
Ja wymieniłem aku na jesieni i wczoraj zauważyłem lekkie szarpnięcie. Ale to jest dosłownie namiastka tego co było kiedyś.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  19 kwie 2012, 10:19
 pomorskie
#70078
Tysonq pisze: O tym nie słyszałem :?: :?:

5 lat temu poradził mi tak znajomy mechanik w celu ochrony i przedłużenia elementów sprzęgła a zwłaszcza dwumasu, dodam że bardzo dobry mechanik, nie znam takiego drugiego :D
By LeszekR -  19 kwie 2012, 11:02
 wielkopolskie
#70089
Mariusz1979 pisze:Leszek a odpalasz auto na włączonym biegu czy na luzie. Sam nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie ale zapytam:)
Odpalam i na biegu i na luzie ale zawsze mam wcisnięte sprzęgło!Podczas gaszenia również cały czas mam wciśnęty pedał. Póki co u mnie szarpnięcie nie występuje, raz poraz może kiedy jest rozgrzany zapali z bardziej nerwowym ruchem silnika(jest tak od początku wymiany aku na nowy) ale nie jest to to potworne walnięcie i szarpniecie które tak mnie wkurzało wcześniej.Od roku nei maiłęm nigdy tego mega walnięcia :wink:
By Mariusz1979 -  23 kwie 2012, 9:13
 -------
#70563
Witam. Tym razem przypadłość szarpania dotknęła mojego ojca i powoli przymierza się do wymiany aku. Co sądzicie o Varcie silver 85Ah/800 - wiem ze on pasuje do Gofa V tylko czy nie ma az zbyt wygórowanych parametrów. Chodzi mi o to ze auto jeżdzie głównie po miescie- raz lub dwa trasa ok 100 km.
Czy z tego wszystkiego brać Centrę 77/760 lub Varte 77/780 lub taki sam Bosch 77/780.
Co wy byscie wybrali?
By Mariusz1979 -  23 kwie 2012, 10:13
 -------
#70575
TAk ale czy przy jeździe w mieście alternator da radę go doładowac. Wydaje mi sie ze jednak 85 ah/800 to chyba zbyta zbyt dużo jak do auta osobowego. Jak nie to mnie poprawcie.
Waham się między boschem 77 ah/780 a Centrą 77/760.
W cenie i w parametrach niewielę się różnią a zauważyłem ze wieszkość was kupuje Centrę.
Mettenos jaki masz aku u siebie bo wiem ze najdłużej jeździsz z wymienionym i jesteś prekursorem rozwiązania problemu:)
By Mariusz1979 -  23 kwie 2012, 18:28
 -------
#70654
A propoo akumulatorów u siebie w lipcu 2011 zalożyłem Boscha S5 77ah 780 i dzisiaj jak zdjąłem obudowę akumulatora zauwazyłem z boku taki nieduży brazowy zaciek na całej dugości aku. Tak jakby akumulator się delikatnie pocił,
Czy waszym zdaniem oddawac go do punktu sprzedazy na gwarancję?
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 54