Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By leszek158 -  31 sie 2011, 20:02
 lubelskie
#49201
No tak, i mnie dopadła ta przypadłość - szarpnięcie przy rozruchu. Obecny akumulator kupiłem w grudniu 2009 roku, i jest jeszcze na gwarancji 4 miesiące, jako-że myślałem, iż to jest może coś z ładowaniem alternatora podjechałem do warsztatu elektryka, ten pomierzył napięcia, zrobił wszystkie możliwe testy i stwierdził-akumulator do wymiany. Na teście mu wyszło-stan naładowania akumulatora 100%, gęstość elektrolitu 1,26, ale prąd rozruchu tylko 20% !!!, gdzie powinno być minimum 70%. Oddałem akumulator do sprzedawcy na reklamację gwarancyjną, czekam na ich odpowiedź, jedyna przyzwoita rzecz-dali na czas reklamacji akumulator zastępczy. Nie polecam tego-co kupiłem- Auto Part 72 Ah, 680 A - gówno, siano i inne bladziewie. Myślę, że jak uznają reklamację to wymienię go na 75 Ah lub jak zwrócą kasę kupię porządną Centrę. Dobrze, że jeszcze nie ma przymrozków, ale niebawem...
By LeszekR -  01 wrz 2011, 19:47
 wielkopolskie
#49231
leszek158 pisze:No tak, i mnie dopadła ta przypadłość - szarpnięcie przy rozruchu. Obecny akumulator kupiłem w grudniu 2009 roku, i jest jeszcze na gwarancji 4 miesiące, jako-że myślałem, iż to jest może coś z ładowaniem alternatora podjechałem do warsztatu elektryka, ten pomierzył napięcia, zrobił wszystkie możliwe testy i stwierdził-akumulator do wymiany. Na teście mu wyszło-stan naładowania akumulatora 100%, gęstość elektrolitu 1,26, ale prąd rozruchu tylko 20% !!!, gdzie powinno być minimum 70%. Oddałem akumulator do sprzedawcy na reklamację gwarancyjną, czekam na ich odpowiedź, jedyna przyzwoita rzecz-dali na czas reklamacji akumulator zastępczy. Nie polecam tego-co kupiłem- Auto Part 72 Ah, 680 A - gówno, siano i inne bladziewie. Myślę, że jak uznają reklamację to wymienię go na 75 Ah lub jak zwrócą kasę kupię porządną Centrę. Dobrze, że jeszcze nie ma przymrozków, ale niebawem...

U mnie po włożeniu centry 77 nadal spokój. ODPUKAĆ
By Krystek. -  02 wrz 2011, 18:48
 łódzkie
#49256
ja właśnie zakupiłem Centre 74 Ah 680A i problem z szarpnięciem narazie ustał :) więc polecam wiem że koledzy zalecają akumulator z jeszcze większym prądem rozruchowym coś w okolicy 750A ale taki aku to już trzeba szukać,
Awatar użytkownika
By leszek158 -  09 wrz 2011, 6:47
 lubelskie
#49567
Auto Part reklamację uznał, chciałem odebrać gotówkę-ale stwierdzili, że dopiero po 3 wymianie akumulatora można ewentualnie zażądać zwrotu gotówki, a tak wymiana aku. Nie chciałem takiego, jaki miałem czyli 72 Ah, 680 A - zaproponowali 75 Ah i 750 A z nowej linii Galaxy, dopłaciłem 29 PLN i wziąłem. Zobaczymy, co to za ustrojstwo, przyjdzie zima-damy w dupę. :)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  09 wrz 2011, 10:38
 pomorskie
#49579
leszek158 pisze:zaproponowali 75 Ah i 750 A z nowej linii Galaxy, dopłaciłem 29 PLN i wziąłem. Zobaczymy, co to za ustrojstwo, przyjdzie zima-damy w dupę. :)
ja mam Galaxy 76Ah i 800A EN, jak na razie jest OK, wziąłem bo sąsiad w T4 ma takiego od 5 lat i jest OK
Awatar użytkownika
By leszek158 -  09 wrz 2011, 11:32
 lubelskie
#49582
Krzycho pisze:ale zobacz nawet jak się spierdzieli za rok to będziesz miał kolejny nowy akumulator :)
Tak jest :D ale aby się spierdzielił nie później niż na koniec gwarancji < 24 miesiące.
mettenos pisze:ja mam Galaxy 76Ah i 800A EN, jak na razie jest OK, wziąłem bo sąsiad w T4 ma takiego od 5 lat i jest OK
"od 5 lat i jest OK" - dobry wynik, godny naśladowania :)
By macoss -  16 wrz 2011, 21:27
 -------
#49959
Niestety w moim przypadku wymiana akumulatora nic nie dała, uderzenie przy starcie nadal występuje.
Kupiłem Boscha Silver 77Ah 780A i z dużymi nadziejami go zamontowałem, niestety pierwsze odpalenie przyniosło rozczarowanie:/
Teraz mam dwa sprawne, może ktoś z Wielkopolski chciałby kupić Boscha w promocyjnej cenie?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  16 wrz 2011, 21:31
 pomorskie
#49961
macoss pisze:Niestety w moim przypadku wymiana akumulatora nic nie dała, uderzenie przy starcie nadal występuje.
nikt nie mówi że to lekarstwo na wszystko :wink: ale wielu pomogło, najwyraźniej u ciebie problem nie tkwi w zbyt niskim prądzie rozruchowym ale w czym innym, może poduszki, może koło dwumasowe, może dawka paliwa, itp...
Awatar użytkownika
By malydaras -  16 wrz 2011, 21:50
 mazowieckie
#49964
macoss, lepszy akumulator tak naprawdę pozwala pobrać rozrusznikowi większy prąd przy niższym spadku napięcia a więc w efekcie większą moc, która przekłada się na obroty rozrusznika. Jeśli lepszy akumulator nie pomaga ja bym poszukiwał rozwiązania problemu przy rozruszniku. Sprawdź wszystkie połączenia w obwodzie rozrusznika, może gdzieś się poluzowało i jest większa rezystancja i przez to słabo kręci. Jak tam jest wszystko OK to może być rozrusznik do wymiany/regeneracji.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 54