Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By miro -  28 wrz 2012, 8:15
 małopolskie
#83384
Tylko kupujac motula trzeba bardzo uwazac na podrobki, bo olej ten jest obecnie podrabiany jak zaden inny
nie wolno sie skusic atrakcyjna oferta z allegro, bo bedziemy zalowac

jesli moge polecic, w pelni legalny motul, kazda banka do sprawdzenia w motul polska, to polecam firme prochoice ze szczecina, sklep znanego na roznych forach elementauera.

http://pro-choice.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

nie jest to zadna reklama, jedynie podanie pewnego zrodla w przyzwoitej cenie.
Awatar użytkownika
By grejf -  28 wrz 2012, 11:39
 mazowieckie
#83405
mettenos pisze:
grejf pisze:Motulik dobry...
.
taa, jeśli jest oryginalny a nie made in allegro :D
ori vs fake :D
http://www.a3-club.net/forum/showthread ... ake-vs-Ori" onclick="window.open(this.href);return false;
oczywiście, dlatego pisałem kilka postów wyżej certyfikat only od dystrybutora, temat z fejkiem oliwy znam juz od lat temat z a4-klubu ;) Lecz b.dobrze że krąży to z klubu do klubu o to chodzi, świadomy człowiek musi być :)

A żeby było "zabwniej" to każdy sprzedawca Castrola, Shella, Mobila i ect lichych olei także powiniem posiadać ceryfikat od dystrybutora, miałem przyjemność "dotkąć w palcach" olej Mobil w de. z tym w .pl. :? Przeżyłem lekki szok...
Ale to, że u Nas się wszystko chrzci to już standard. Powinniśmy chociaż bańki robić do tych olei jako lepsza i tańsza "chińska tania masa robocza" do ori olejów :lol:

@Bartq88
W poprzednim golfiku (mk4) po zmianie z Castrola na Motul-a od wymiany do wymiany nie zalałem kropli oliwy.. Teraz też w mk5 wymieniłem na Motul-a 8100 x-clean i myślę że się nie zawiodę
Nie słuchaj kolegi, zalałes dobry. Chyba, ze zalałeś MOTUL 8100 x-Clean+ 5W30 507.00.
MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 lepsze parametry w niskich temperaturach niz SPECIFIC 505.01, czyli na zimę dla wersji bez DPF opartych na systemie pompowtrysków czyli PD, należy stosować olej spełniający normy:
505.01 lub 506.01 lub 507.00.

Oleje LL - stosowany przez ASO sredni sens stosowania w silnikach bez DPF, a napewno w silnikach starszych niz 2004 rok
By martinolatino2 -  28 wrz 2012, 13:45
 -------
#83424
:( za mądrze napisałeś :)
Musiałem az sprawdzić w google co to PDF:) i mój samochód nie ma pdf filtra cząstek stałych.
Rok temu (sprawdziłem w dok samochodu) samochód miał przejechane 80.000 km na 5w30 castrol slx.
Ten motul 8100 xclean + c3 którego mam to norma 504 00/ 507 00 volkswagena i taka samą ma castrol edge 5w30 504 00/ 507 00
zakres temperatur w jakich pracuje:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/df2 ... dfccb.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Twoja propozycja motul 8100 5w40 zakres temperatur wyższy ale w góre nie w dół.
Zakres temperatur niskich to maja takie same.
Super szefu sprzedawca dzwonie do niego i mówie że chce wymienić na 5w40 a ten Panie....... on jest lepsiejszy niż 5w40 :(
Marcin
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 152