Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Wieslaw3 -  09 lip 2010, 12:03
 wielkopolskie
#27796
na tamtym forum piszą:
Jack81 pisze:Witam, na naklejce w bagażniku lub w książce serwisowej, jeżeli występuje kod OGG to w tedy silnik nie ma DPF-a a jeśli wystepuje 7GG to w tedy ma.
Ja mam 0GG więc chyba nie mam mimo, ze auto z 2008 roku. Wejdę jeszcze pod auto i sprawdzę. Dzięki za inf.
Awatar użytkownika
By leszek158 -  10 lip 2010, 7:32
 lubelskie
#27809
0GG: emissions concept EU 4
7GG: emissions concept EU 4 z particulate filter
By jurgeen -  28 paź 2010, 17:45
 pomorskie
#31440
Co lepiej zalać - Castrol Edge czy Motul Specific? Cenowo wyglądają podobnie (bodajże 15zł różnicy na 5ciu litrach na korzyść Motula).
Na allegro za to o wiele popularniejszy jest Castrol.

Który wobec tego lepszy i dlaczego?

Z góry dzięki za odpowiedź. :wink:
By Mario V -  28 paź 2010, 20:20
 pomorskie
#31456
A ja od daawna mam zalanego gofra olejem ELF SOLARIS LLX 5W30 VW 504.00 507.00 Longlife III dobrze chłodzi turbinkę, nie jeżdżę jak emeryt 8) a na 10k popija mi gdzieś ok 0,3-0,5l
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  07 gru 2010, 23:19
 pomorskie
#33459
Kilka dni temu po przejechanych kolejnych 18 tyś km. nadszedł czas na kolejną wymianę oleju (wg mich wskazań a nie MFA :lol: ), jak zawsze zalałem go olejem typu Long Life ale tym razem VALVOLINE SYNPOWER 5W30 XL-III 504.00/507.00 weszły równe 4 litry na równi z MAX, poprzednio zalewałem go Castrolem Powerlife III Long Life a także oryginalnym VW-ejowskim olejem typu LL, jeżeli chodzi o pracę silnika, spalanie czy odpalanie w - 15 stopniowym mrozie - nie widzę żadnej różnicy

oczywiście jak zawsze wraz z wymianą oleju - wymiana filtra powietrza, filtra oleju /paliwa i kabinowy wymieniam z reguły co drugą wymianę oleju a że wymieniałem je w kwietniu tego roku więc tym razem darowałem sobie - jak to mówią czasami nadgorliwość może być gorsza od faszyzmu/

Co muszę powiedzieć, to że od czasu kiedy przeszedłem z Castrola na firmowy olej VW zauważyłem, że silnik praktycznie od wymiany do wymiany przestał brać zupełnie olej, gdzie na Castrolu musiałem dolewać jakieś 0,5 litra na 10 tyś km, jak będzie na Valvoline - czas pokaże
By art1122 -  16 sty 2011, 22:47
 śląskie
#35609
właśnie nad takim myślałem ale wolałem spytac gdyż wrazie czego nie jest to tani silnik :P a jakifiltr proponujecie ? wczesniej miałem filtrona
Awatar użytkownika
By Danielo -  17 sty 2011, 0:32
 dolnośląskie
#35613
polecam filtr firmy MAN i dodam jeszcze od siebie tyle ze filtry sprzedawane w serwisie sa rowniez tej firmy wiec jesli komus nie zalezy na pudelku z logami vw a chce miec produkt bardzo dobrej jakosci to polecam .

PS: Skoro nie widac roznicy to po co przeplacac co nie ?:D
By krisv -  14 lut 2011, 19:21
 mazowieckie
#38134
Danielo pisze:polecam filtr firmy MAN i dodam jeszcze od siebie tyle ze filtry sprzedawane w serwisie sa rowniez tej firmy wiec jesli komus nie zalezy na pudelku z logami vw a chce miec produkt bardzo dobrej jakosci to polecam .

PS: Skoro nie widac roznicy to po co przeplacac co nie ?:D
Zmienilo sie

Ori filtry aktualnie sa robione przez UWAGA UWAGA Filtrona ( tak ten okropny ktory jest chlamem na zwykly rynek ).

Rzekomo bardzo dobrze sie sprawuje poniewaz spelniac musi wymogi narzucone przez VAG.
Awatar użytkownika
By Tyson -  14 lut 2011, 20:21
 mazowieckie
#38146
potwierdzam, że filtron jest wkładany jako ori. Nawet Koleś z serwisu mi to mówił. Z tym on mówił chyba o filtrze powietrza, ale nie dam sobie ręki obciąć. Fakt jest faktem, że filtron... :roll:
By jozin -  14 lut 2011, 20:43
 -------
#38153
potwierdzam ze stosuja Filtrona. Sprowadzilem autko z niemcowni i filtr powietrza jest wlasnie filtrona ze znaczkami VW audi seat skoda ;)
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 152