Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
#270513
Witam od jakiś 3 dni zauważyłem że przy dodawaniu gazu lub zdjeciu nogi z gazu mam delikatne jednorazowe szarpniecie autem. Nie ma to znaczenia czy jest to po zmianie biegu na niższy lub wyższy czy jezdzie na jednym biegu przez dłuzszy czas. Ma to zawsze ten sam efekt i dzieje sie przy dodaniu gazu pedałem lub odpuszczeniu gazu w celu hamowania. Jest to dosyc irytujace bo dzieje sie tak za kazdym razem. Stad moje pytanie co to moze byc.
Auto podpinane pod komputer 0 bledow. Jedyne co mam to walnieta poduszka pod skrzybia tylko czy to moze dawac takie objawy jak opisalem.

Wciskam pedał - od razu lekkie jednorazowe szarpniecie
Puszczam pedał gazu - od razu lekkie jednorazowe szarpniecie

Za kazdym razem to wystepuje od razu gdy puszcze lub wcisne pedał gazu.

Jakieś propozycje co to moze byc ????
#270521
Trudno jest dyskutować gdy się ma niepełną wiedzę jakiego rodzaju jest to szarpnięcie.
Tezie jaką chcę postawić przeczy również to że nastąpiło to kilka dni temu - a może nie zwracałeś na to uwagi.
Ja mam na myśli wyczuwalny moment bezwładności (braku sztywnego połączenia ) silnik - koła .
Spowodowane jest to sumującymi się luzami konstrukcyjnymi i zużyciem eksploatacyjnym np. wielowpust tarczy sprzęgła, luzy międzyzębne i nie tylko skrzyni , półosie i co tam jeszcze . Ale gdy jest to w granicach akceptowalnych to nie ma problemu . Oczywiście wyczuwalne jest to tak jak u Ciebie gdy następuje zmiana kierunku przekazywania momentu obrotowego ( koła są napędzane i po puszczeniu gazu zaczynają kręcić silnikiem i odwrotnie )
Zaznaczam że trzeba uwagi i czucia samochodu by to zdiagnozować -a gdy jest to bardzo nasilone to może świadczyć o jakieś awarii w podzespołach które uprzednio wymieniłem .
#273087
Witam, mam problem z moim Golfem , gdyż wczoraj wymieniłem kompletne sprzęgło i dwumas , zawór EGR co prawda używany , ale mój stary już był zarzygany oraz 4 świece zapłonowe. Silnik szarpie następuje to przy 1800/2000 obrotów po odpuszczeniu lekko gazu nie mam pojęcia co jest grane przed wymianą tych części nic się takiego nie działo było czuć tylko wibracje klekotanie i trzęsienie budą z powodu starej dwumasy teraz już nie czuć drgań , ale za to pojawił się kolejny problem. Proszę o pomoc