Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By PacioM -  30 gru 2018, 20:21
 lubelskie
#270608
Witam,
Czasami auto nie ma siły aby zakręcić rozrusznikiem (gdy jest rozgrzane).
Co ciekawe po nieudanej próbie "przełamania" i odpalania na "popych" (ruszy trochę wałem) - Pali praktycznie od razu.
Miał ktoś podobny problem?
By kuba94 -  30 gru 2018, 21:00
 pomorskie
#270612
Sprawdź Vcds jakie błędy wywala silnik,jeśli takie się pojawia. Często czujnika położenia wału Vcds nie pokazuje. Ponieważ jak tylko ruszysz wałem błąd znika. A jak jest różnica między czujnikami odpowiedz prosta jeden pokazuje położenie wału a drugi położenie walka . Wynika to z budowy silnika jak zainteresowany tym jesteś jak działa silnik to chyba sobie poradzisz i znajdziesz w necie . Czujnik jest zalany w plastiku i często pojawiają się mikropęknięcia i tak się dziej,kiedyś sam z tym walczyłem . Gdzieś opisałem na forum jak się do tego zabrać
Awatar użytkownika
By PacioM -  30 gru 2018, 21:06
 lubelskie
#270613
Dzięki za odpowiedź.
Jakbyś znalazł ten temat wyślij linka.
Zastanawia mnie tylko dlaczego objaw występuje tylko na rozgrzanym silniku?
Może być wina rozrusznika lub samych tulejek? Gdzieś czytałem,że pod wpływem ciepła rozszerzają się i puchną, stąd niechce kręcic. :szok:
Co dziwne po obróceniu wału na pych odpalam normalnie z rozrusznika..
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  01 sty 2019, 18:53
 warmińsko-mazurskie
#270652
Miałem podobne objawy, czasami na gorącym silniku rozrusznik nie chciał zakręcić jakby coś go trzymało, aż przygasały kontrolki. Działo się to tylko na gorącym silniku i niezbyt często i po drugiej próbie zapalenia zawsze zakręcił. Ogólnie na zimnym też kręcił "leniwie" ale nigdy zimny nie wieszał się. U mnie winny był rozrusznik, zmieniłem na 12zębny 02Z911024K Teraz czy ciepły czy zimny, nawet w mrozy kręci tak samo szybko.