Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By fantapc -  14 maja 2019, 16:26
 wielkopolskie
#274212
Witam,

Czy miał ktoś z Was problem z nowym odpowietrznikiem hamulca? Stary miał zerwany gwint więc pojechałem do sklepu kupić nowy. Sprawdziłem w ETCE nr odpowietrznika i z tym numerem udałem się do sklepu. Po powrocie do domu wykręciłem stary z zerwanym gwintem i już na oko było widać że nie są identyczne, ale wkręciłem nowy i niestety po naciśnięciu hamulca płyn ucieka przez odpowietrznik. Wziąłem więc suwmiarkę i zmierzyłem ten zakupiony w sklepie i ten oryginalny - z pomiarów wychodzi że stożki w tych odpowietrznikach mają różne średnice. Oryginalny ma mniejszą a ten nowy ma grubszą. Zastanawiam się czy właśnie w tym tkwi problem nieszczelności tego nowego odpowietrznika? Kiedyś kupiłem zamiennik króćca płynu chłodzącego i miałem przez to nieszczelność, po jego wymianie na oryginał z ASO w układzie nie ubyła nawet kropla płynu. Pamiętam że wtedy również dostrzegłem różnice w budowie tych króćców (zamiannik vs. oryginał). W zamienniku była jakby cieńsza uszczelka wewnątrz oraz nieco inne wycięcia wewnątrz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy ktoś wymieniał odpowietrznik w swoim MK5 i miał podobny przypadek?
By fantapc -  14 maja 2019, 23:02
 wielkopolskie
#274219
No właśnie o to chodzi Panowie, że spisałem nr z ETKI, pojechałem do sklepu i podałem nr odpowietrznika, który potrzebuję, a po przyjeździe do domu taki ZOONK!! Co oni sprzedają w tych sklepach? Ja rozumiem że np. jakiś czujnik to raczej tylko ASO ale kurna żeby tak skopać kawałek metalowej śruby?! Szczerze tego nie pojmuję, jak można sprzedawać taką lipę, która za chiny nie będzie pasować do auta? Przecież MK5 to nie Rolls royce żeby do ASO po jedną śrubkę jeździć. Aż strach pomyśleć jak lokalni mechanicy (którzy zaopatrują się w tych sklepach) robią nasze auta na takich częściach!! Pewnie wkręcają na silikon żeby nie ciekło haha :) Postanowiłem napisać na forum i zapytać czy ktoś miał podobny przypadek z odpowietrznikami bo mi aż wierzyć się nie chce, że odpowietrznik hamulca kupiony w sklepie motoryzacyjnym po nr z etki może nie pasować ehhh.....

P.S.
Zamówiłem w ASO, będzie za dwa dni no i trzeba dymać 30km po jedną śrubkę.
Jak ktoś będzie potrzebował wymienić odpowietrznik w swoim MK5 to od razu proponuję tel do ASO bo szkoda paliwa na latanie po sklepach.