Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar użytkownika
By ma33i -  15 cze 2019, 11:23
 warmińsko-mazurskie
#275046
Witam Was

Jakiś czas temu zakupiłem Gofera 2004 1.9tdi Bkc i mam pewien problem.
Otóż Jadąc lasem wyskoczyła mi sarenka, ostre hamowanie i wyhamowałem ale nagle kontrolki od ręcznego z sygnałami dźwiękowymi. Po sprawdzeniu okazało się że płynu ubyło, tylni zacisk przepuszczał (wymieniony) ale zaczęły sie problemy z niewyprzęganiem. Oddałem na odpowietrzanie zainkasował 50zł i dalej to samo...
A problem jest taki że od tamtej pory sprzęgło nie odbija do końca ale po pewnym czasie wraca i normalnie głośno słychać pukniecie jak wróci, po "pompowaniu" na luzie sprzęgło działa jak powinno. Czasami samo działa jak powinno bez pompowania. Zauważyłem ze czasami z 1 mam problem i muszę 2 razy wcisnąć pedał a przy wstecznym praktycznie za każdym razem mam delikatny zgrzyt.
Czy ktoś się spotkał z czym takim?
Mile widziane jakieś sugestie przed oddaniem go do mechanika :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  15 cze 2019, 12:01
 śląskie
#275048
Ja kiedys wymieniłem wysprzeglik i za chiny nie moglem odpowietrzyc.
Dopiero kupulem w aptece syrzykawke i kawalek wężyka znalazłem w garażu.
Napełniłem strzykawke płynem hamulcowym i przez odpowiednik wcisnolem w uklad. Potem pare razy wyciągnąłem i wtłoczyłem . bylo mnóstwo babelkow. Po tym zabiegu jest ok
Awatar użytkownika
By pitt52 -  15 cze 2019, 12:35
 śląskie
#275050
Może wysprzęglik poszedł a może tylko zapowietrzony. Ostatnio odpowietrzałem sprzęgło w Passacie B6. Jak to zrobić dokładnie znajdziesz w necie. Potrzebny będzie wężyk 1,5 m i druga osoba. Tak w skrócie ci powiem, że podłączasz wężyk do odpowietrznika lewego przedniego zacisku i odpowietrznika wysprzęglika. Pięć minut i po robocie.
Awatar użytkownika
By ma33i -  15 cze 2019, 18:40
 warmińsko-mazurskie
#275077
Dexter23pl pisze:
15 cze 2019, 12:01
Ja kiedys wymieniłem wysprzeglik i za chiny nie moglem odpowietrzyc.
Dopiero kupulem w aptece syrzykawke i kawalek wężyka znalazłem w garażu.
Napełniłem strzykawke płynem hamulcowym i przez odpowiednik wcisnolem w uklad. Potem pare razy wyciągnąłem i wtłoczyłem . bylo mnóstwo babelkow. Po tym zabiegu jest ok
Brat mi to zrobił ale tylko powciskał i niestety dalej tak samo. I nie wiem czemu ale jak wciskam sprzęgło skrzypi mi coś tam.

Dodano po 1 minucie 51 sekundach:
pitt52 pisze:
15 cze 2019, 12:35
Może wysprzęglik poszedł a może tylko zapowietrzony. Ostatnio odpowietrzałem sprzęgło w Passacie B6. Jak to zrobić dokładnie znajdziesz w necie. Potrzebny będzie wężyk 1,5 m i druga osoba. Tak w skrócie ci powiem, że podłączasz wężyk do odpowietrznika lewego przedniego zacisku i odpowietrznika wysprzęglika. Pięć minut i po robocie.
Też próbowałem to, ale był problem z wężem ponieważ po wciskaniu pedału hamulca wąż wyskakuje albo leci płyn bokiem węża...
A specialnie kupiłem takie małe opaski zaciskowe i tez nie dały rady...
Awatar użytkownika
By pitt52 -  16 cze 2019, 6:25
 śląskie
#275094
Skoro i tak próbowałeś, no to pozostaje jedna możliwość, czyli niedrożność samego wysprzęglika lub jego odpowietrznika albo przewodu łączącego ze zbiorniczkiem płynu. Innych możliwości nie ma jak i też cudów. Tam nie trzeba zakładać żadnych opasek zaciskowych! Odkręcasz odpowietrzniki, ten na wysprzęgliku tak dość solidnie, i delikatnie pomału naciskasz hamulec. Musi iść! Zanim się za to weźmiesz wykręć całkiem ten odpowietrznik i sprawdź jego drożność. Nic się nie stanie.
Awatar użytkownika
By ma33i -  16 cze 2019, 12:47
 warmińsko-mazurskie
#275100
pitt52 pisze:
16 cze 2019, 6:25
Skoro i tak próbowałeś, no to pozostaje jedna możliwość, czyli niedrożność samego wysprzęglika lub jego odpowietrznika albo przewodu łączącego ze zbiorniczkiem płynu. Innych możliwości nie ma jak i też cudów. Tam nie trzeba zakładać żadnych opasek zaciskowych! Odkręcasz odpowietrzniki, ten na wysprzęgliku tak dość solidnie, i delikatnie pomału naciskasz hamulec. Musi iść! Zanim się za to weźmiesz wykręć całkiem ten odpowietrznik i sprawdź jego drożność. Nic się nie stanie.
c

Tak, mój brat wykręcił go ale to nic nie dało, co jedynie wstrzykiwanie płynu strzykawką . Myslałem też że dwumasa może coś, ale nic nie puka, poprzedni właściciel twierdził ze ok 2lat temu wymieniał. Mam na luzie czasami drgania.