Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
#32304
krisv na początku dzięki za zainteresowanie.Golfik jest z 2004r przebieg 180tys.Olej oczywiście został wymieniony bo było również podejrzenie wypracowania(owe uderzenia bardziej odczuwalne po rozgrzaniu,na zimnym silniku praktycznie nic nie czuć)nie było żadnych śladów zmielonego metalu,a i stan był odpowiedni.Odnośnie skrzyni używanej jak ją sprawdzić żeby nie kupić złomu.
#36906
zmieniłem koło dwumasowe na jednomas,problem polega na tym że po zmianie pojawiły mi się uderzenia po dodaniu i odpuszczeniu gazu :( na 90% podejrzewam skrzynie,ale znim kupię inną próbuje wyeliminować inne przyczyny).Nie wiem czy tak powinno być ale gdy podniosę koło do góry na włączonym biegu mam luz w skrzyni,oraz luz na wieloklinie przegubu zewnętrznego (dość mocno wyczuwalny,a nwet słychać lekkie puknięcie)pytanie czy taki luz na wieloklinie może powodować takie uderzenia po odpuszczeniu i dodaniu gazu,i czy mogą być jakiekolwiek luzy na wieloklinie przegubu
#37335
Hm dziwny objaw.
Ja mialem tylko raz stukniecia jak jedna sruba mocujaca silnika troche sie poluzowala.( ta glowna lapa od dolu )

A ile juz zrobiles na tym zestawie.
I sachsa lucka czy valeo wstawiles ??

PS jesli juz sie ktos decyduje to tylko i wylacznie SACHSa , na innym forum ktos grzebal i wyszlo na to ze luk gorszej jakosci wstawial sprzegla.

Obrazek
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 41