Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
#72443
Jestem świeżo po wymianie sprzegiełka na G60 i zrobilem juz 150 km na tym sprzęgle.Wrażenia pozytywne auto lepiej sie wkreca niz na seryjnym dwumasie.Pedał sprzęgła wciska się mięciutko.Jedyny nie znaczny mankament to na biegu jałowym minimalnie słyszalne drżenie sprężyn tarczy sprzęgła ale mi to nie przeszkadza :mrgreen: Z resztą o tym już pisali koledzy wczesniej ja tylko dołączam swoja pozytywna opinie i polecam kazdemu kto ma wgranego wirusa w swoim MK5. :mrgreen:
By krisv -  15 maja 2012, 10:30
 mazowieckie
#72621
Sylwestro pisze:no powiem Ci ze dzisiaj juz mi nie dzwoni a nogę ma cięższa moze faktycznie trzeba dać ognia i brzęczenie ustaje na trochę :lol:
Dziwne ale prawdziwe:) :P po zamianie chętnie się wkręca go wyżej i czuć ze idzie do 4 tys równo :) prawie jak benzynka tylko wciąż wąski zakres obrotów za to wzrósł zakres użytecznych obrotów z ok 2-3,2 obrotów na 2-4obr.
#73371
W związku z wieloma pytaniami i wątpliwościami chciałem dorzucić informację na temat numerów koła zamachowego.Otóż w temacie na vwgolf.pl http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=82&t=255771 są podane dwa numery jednomasu. jeden to VW 037 105 273C a drugi to VW 028 105 269B.Te dwa kola zamachowe są identyczne.Wyjaśnię to inaczej w ASO podając sprzedawcy numer VW 037 105 273C otrzymamy informację że takiej częśći nie ma w systemie.Natomiast podając numer VW 028 105 269B sprzedawca przyniesie nam koło zamachowe G60,1Z na którym nabity jest numer VW 037 105 273C.Spowodowane to zmianą numeracji części przez producenta czyli naszego kochanego VW :D Pozdrawiam i życzę powodzenia w modach 8)
By krisv -  24 maja 2012, 13:59
 mazowieckie
#73470
Sylwestro pisze:W związku z wieloma pytaniami i wątpliwościami chciałem dorzucić informację na temat numerów koła zamachowego.Otóż w temacie na vwgolf.pl http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=82&t=255771 są podane dwa numery jednomasu. jeden to VW 037 105 273C a drugi to VW 028 105 269B.Te dwa kola zamachowe są identyczne.Wyjaśnię to inaczej w ASO podając sprzedawcy numer VW 037 105 273C otrzymamy informację że takiej częśći nie ma w systemie.Natomiast podając numer VW 028 105 269B sprzedawca przyniesie nam koło zamachowe G60,1Z na którym nabity jest numer VW 037 105 273C.Spowodowane to zmianą numeracji części przez producenta czyli naszego kochanego VW :D Pozdrawiam i życzę powodzenia w modach 8)

No popatrz nie wiedziałem :) i dlatego używkę wstawiłem ale jak widać tez daje rade:)
#73495
krisv pisze:
Sylwestro pisze:

No popatrz nie wiedziałem :) i dlatego używkę wstawiłem ale jak widać tez daje rade:)
Wiesz krisv też długo szukałem używki ale nie mogłem znaleść nic przyzwoitego za normalną kasę a bryka juz nie mogła dłuzej czekać i dlatego wydałem wiecej i kupilem nowe koło w ASO :D
By gabber -  16 lip 2012, 8:50
 lubelskie
#77990
Witajcie!

Borykam się właśnie z dwumasą w moim golfie (2005 r. .9 TDI, 105 kM silnik BKC) dużo czytałem na temat zestawu valeo kit 4 ze sztywnym kołem jako alternatywa dla dwumasy, co o tym myślicie, ma ktos z was może taki zestaw założony? Może coś innego doradzicie?

Pozdrawiam
By gabber -  16 lip 2012, 9:34
 lubelskie
#77996
Nie raz już ten wątek przeczytałem;) Czyli sprzęgło i koło do golfa V pasuje od golfa III? Możesz mi pomóc skompletować taki zestaw, szukam teraz na allegro i nie wiem bardzo które części wybrać.
By Sylwestro -  16 lip 2012, 20:04
 -------
#78059
gabber pisze:Witajcie!

Borykam się właśnie z dwumasą w moim golfie (2005 r. .9 TDI, 105 kM silnik BKC) dużo czytałem na temat zestawu valeo kit 4 ze sztywnym kołem jako alternatywa dla dwumasy, co o tym myślicie, ma ktos z was może taki zestaw założony? Może coś innego doradzicie?

Pozdrawiam
Nie zakładaj Valeo-Walneło bo nie chwalą ludziska takiego zestawu zreszta z tego co wiem sporo to kosztuje.Władaj Jednomas G60 i Zestaw Sachs tak jak krisv Ci radzi i dołączaj do grona szcześliwych posiadaczy MK5 z jednomasem.Ja osobiście jestem Mega zadowolony z tego zestawu :mrgreen:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 41