Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Olek1968 -  21 cze 2020, 18:57
 kujawsko-pomorskie
#282213
Mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie :)

Mam pewien problem - mianowicie przy wzrastających obrotach słychać delikatne stukanie w silniku. Na biegu jałowym kompletnie nic nie słychać. Poniżej dodaje film jak to wygląda w trasie i na postoju. Dodam, że na razie nic z tym nie robiłem, wymieniłem tylko olej z filtrami - tu chyba niewiele pomogło. Stuki są słyszalne głównie na niższych biegach -od 4 już praktycznie nie słychać. Z innych objawów które mogą pomóc zdiagnozować problem to słychać "szuranie" po dłuższej trasie tzn. jak stanę i wrzucę bieg jałowy słychać w silniku jakby coś się obracało i lekko szurało (jakis pasek moze?).
Jakby ktoś miał pomysł co to może być, proszę o info.
By kamilkulig -  22 cze 2020, 1:28
 małopolskie
#282231
Szczerze powiedziawszy - przesłuchałem obydwa nagrania na słuchawkach i nic niepokojącego nie usłyszałem.
Normalne "cykanie" PD w dieslu.

Sprawdzić możesz ewentualnie koło ze sprzęgłem klimatyzacji ( przyciskiem ECON wyłączasz klimatyzacje i wtedy stuki powinny ustać ) ewentualnie koło od alternatora ( możesz spróbować maksymalnie obciążyć elektrycznie auto czyli włączyć radio głośno, wszystkie światła + długie i dźwięk powinien się nasilić ).

Koło pasowe raczej to nie może być - wyczułbyś dodatkowe wibracje przy wyższych obrotach na postoju.
By Olek1968 -  07 lip 2020, 13:54
 kujawsko-pomorskie
#282507
Faktycznie ciężko wychwycić ma nagraniu, ale na żywo coś tam słuchać, postaram się o lepsze nagranie.

Ostatnio mam jeszcze jeden problem - przy odpalaniu niebieski dym i nierówno pracuje. Później w trakcie dnia jak odpalam jest okej, problem jest głównie po nocy. Czy to może być turbina?
By kamilkulig -  03 sie 2020, 22:32
 małopolskie
#282860
Jak niebieski dym to znaczy że olej. Skoro dzieje Ci się to po nocy to stawiam na uszczelniacze zaworowe, które przez noc puszczają trochę oleju na tłoki stąd niebieski dymek z rana.