Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
#282935
Co jest potrzebne do uszczelnienia pompowtryskiwaczy?
1 Zastaw uszczelek -czy wystarczy ten bez śruby regulacyjnej w zestawie?
2 Śruby do mocowania pompo wtryskiwaczy 4 szt. 038103385A.
3. Czy jeszcze potrzebne śruby do "wałka" (chodzi mi że przed wyjęciem pompowtryskiwaczy będę musiał odkręcić
mocowania tych wałków ) i tam też trzeba będzie wymienić śruby ile ich i jakie to są ? (nie mogę tego zlokalizować na etce).
4. Z jaka siłą dokręcać śruby mocująca wtrysk?
5. Z jaka siłą dokręcić śruby mocujące "wałek"?
(poprawcie nazewnictwo nie wiem jak prawidłowo nazwać ten "wałek")
Ostatnio zmieniony 15 sie 2020, 12:18 przez jarek60, łącznie zmieniany 1 raz.
#282937
1. ja montowałem stare śruby – zobacz czy są mocno wytarte
2. ok
3. śruby mocujące dźwigienki popychacza pompek – możesz zostawić stare. 038103714A 4 szt.
4. w instrukcji 12Nm + 270 stopni, ale nie dokręcaj aż tyle, ja chyba maksymalnie 12Nm + 180 stopni. Przy 270 można przekręcić. pewnie nawet 12Nm + 90 będzie wystarczające.
5. śruby mocujące dźwigienki popychacza pompek ( 20Nm + 90stopni)
6. jak dawno nie odkręcałeś pokrywy, to warto nową uszczelkę pod pokrywę zaworów i trochę reinzosilu na zagięcia przy łączeniach obudowy górnych panewek wałka rozrządu z głowicą.
#282949
Dzięki za odpowiedz o te mi chodziło
3. śruby mocujące dźwigienki popychacza pompek – możesz zostawić stare. 038103714A 4 szt.
Czyli w BKC wystarczy zdemontować dźwigienki popychacza wałka żeby wyjąć pompowtrysk chyb dobrze to zrozumiałem?
Uszczelkę i oprzyrządowanie mam. Reszta jak podałeś.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2020, 12:19 przez jarek60, łącznie zmieniany 1 raz.
#282952
Dzięki - zgadza się to z poprzednim opisem -spoko będę robił u boku mechanika. Głównie zależało mi na nowych śrubach żebym miał co montować. Wszystko zamówione a reszta w praniu się okaże. Dopóki sam fizycznie nie zobaczę to ciężko mi cokolwiek powiedzieć w tym silniku nie zaglądałem jeszcze pod pokrywę.

Dodano po 18 godzinach 3 minutach 15 sekundach:
Zamiast śruby 038103714A man 038103714G (AF 8,8).
Nie mam tabeli może kto porównać obie?
Ostatnio zmieniony 15 sie 2020, 12:14 przez jarek60, łącznie zmieniany 2 razy.
#282979
W silniku BKC są dwa wałki każdy do dwóch pompowtryskiwaczy, każdy jest zamocowany na 4 śrubach.
Czy płytka mocująca pompo wtrysk musi po dokręceniu śruby dotykać korpusu silnika czy nie?
Czy jak płytka mocująca pompo wtrysk nie dotyka korpusu silnika to oznacza to nie do końca wciśnięty pompowtrysk w gniazdo?
Ostatnio zmieniony 15 sie 2020, 12:20 przez jarek60, łącznie zmieniany 1 raz.
#282985
Rozumiem, że chodzi o sytuację, że od razu po wyjęciu pompek, w gniazdach był olej?
Jeśli po jakimś czasie od wyjęciu pompek dopiero pojawił się olej, to spłynął z góry.
Jesteś pewny, że to olej, a nie ON?

Jeśli chodzi o pierwszą sytuację, czyli od razu po wyjęciu pompek w gwiazdach był olej, to oleju tam nie powinno być. To znaczy, że uszczelki już padły i olej dostał się górą. Jest spora szansa, że powinieneś zrobić tulejowanie gniazd pompowtryskiwaczy.

Pompki mocno wytarte na końcach?
#282986
Źle mnie zrozumiałeś ten olej wokół gniazda pompo wtryskiwacza w komorze korpusu silnika pod 1 wtryskiem i 4. Gniazda ok, ale tam się zebrał gdzie są wtyczki elektryczne. Natomiast przy 2i3 tam nie stoi spływa se gdzieś kanałami w duł silnika.
Czy tu też nie powinien jakimiś kanalikami spływać w duł bloku silnika? Pod wtyczkami wtrysków są komory w bloku silnika.

Dodano po 4 minutach 28 sekundach:
Obrazek

Komentarz moderatora!

1. pompowtryskiwacz piszemy łącznie
2. dół piszemy przez "o" kreskowane
3. Dopóki piszemy łącznie i przez "o" kreskowane a nie jak kilka postów wyżej "do puki"


Bez urazy, dbam tylko o poprawność pisowni
"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
#282990
Dziękuję za odpowiedzi wszystkim autko śmiga odpala 100 na 100% -pojeździmy zobaczymy jak dalej będzie.
To jest pikuś - drugi wtrysk był połamany i autko jeździło. (zabezpieczenie sprężyny pompowtryskiwacza) .
Drobna przekładka z innego "tego co nie wolno pisać" i po sprawie.
Skończyły się problemy z odpalaniem -po testujemy.
Koniec. :hi:
Ostatnio zmieniony 17 sie 2020, 16:32 przez jarek60, łącznie zmieniany 1 raz.