Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Stratoss -  04 paź 2020, 16:09
 łódzkie
#283614
Witam wszystkich moje auto dopadł kolejny problem.

Podczas ruszania na 1 biegu lub wstecznym (samo sprzęgło) w połowie sprzęgła słychać jakby terkotanie, jest ono specyficzne jakby metalowe. Do tego jeżeli dodam gazu podczas puszczania sprzęgła dźwięk zanika. Całkowite wciśnięcie pedału lub zostawienie na luzie dźwięku brak. Wymienione zostały poduszki silnika oraz skrzyni, wysprzeglik oraz pompa sprzęgła. Dźwięk słychać bardziej w aucie niż na zewnątrz ale na pewno dochodzi z okolic silnika. Po wymianie w/w części dźwięk jest ale dużo cichszy lub nawet czasem nie ma go wcale. Wcześniej był bardzo wyraźny, podejrzenie padło na uszkodzona tylną poduszkę. Czytałem że może to być dwumas ale nie koniecznie, jakieś pomysły co sprawdzić? Dodam że jak odbierałem auto to się cieszyłem że cisza ale jednak się pojawia.
By Stratoss -  07 paź 2020, 14:51
 łódzkie
#283644
Póki co po osłuchaniu przez mechanika, diagnoza to padające sprzęgło, ale pewne będzie jak się tam dobierze. Niestety terminy ma odległe i muszę czekać na swoją kolej. Najlepsze jest to że dźwięk jest dużo bardziej słyszalny na zimnym silniku, jak się rozgrzeje to już ciężko usłyszeć lub nie ma go wcale, zależy jak manipuluje pedałem sprzęgła. Ale raczej dwumas pada bo podczas ruszania zaczyna poszarpywac a na pewno jest jeszcze ori i pewnie ma dość.