Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By dr.XB -  25 paź 2020, 13:07
 wielkopolskie
#283887
Witam. Jadąc autem zatrzymałem się i chciałem wrzucić bieg na luz, żeby następnie wrzucić jedynkę. Po wciśnięciu sprzęgła nie mogłem wyciągnąć biegu, dopiero przy pewnej sile bieg wyskoczył. Skończyło się to tym, że nie mogłem wrzucić żadnego biegu. Dopiero po chwili walki zaczęły wskakiwać biegi 3-5. 1-2 i R nie chciały wskoczyć wcale. Po dotarciu na miejsce i zatrzymaniu się, biegi 1-2 zaczęły wskakiwać, ale bardzo ciężko, z kolei o wstecznym mogę zapomnieć. Z mojej perspektywy wygląda to tak, jakby wybierak się zablokował, ponieważ nie mogę wajchy przesunąć do końca w lewo, dlatego ciężko wskakują 1-2. Jednakże mechanik ze mnie żaden. Czy ktoś miał taki problem? Szukałem, ale znalazłem tylko tematy o tym, że czasami wsteczny nie chce wskoczyć, ale wskakuje w końcu. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i informacje. Auto jest umówione już do mechanika, ale chcę mniej więcej ocenić z jakimi wydatkami w najgorszym scenariuszu się muszę liczyć.

Golf V 2008 1,9 TDI BXE.

Pozdrawiam,
XB.
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  25 paź 2020, 13:57
 warmińsko-mazurskie
#283890
Wyjmij obudowę filtra i zobacz może przy wybieraku pękł jakiś zaczep, bo są z plastiku, albo przeskoczył jak ciagłeś na siłę drążek i wystarczy wyregulować od nowa.