Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Wojtas0813 -  27 sty 2021, 22:04
 podkarpackie
#284925
Witam mam problem ze swoim golfem kupiłem to nie dawno ostatnio wymieniony rorzad oleje i wszystkie filtry. Od kilku dni przy obecnej temperaturze i pogodzie auto po postoju nocnym strasznie ciężko pali, kręci szybko więc akumulator raczej ok, muszę kręcić go na 2 lub 3 razy żeby załapał myślę że nawet około 30 sek to zajmuje może lepiej, świece wymienione kompletnie na nowe i dalej ten sam problem gdy auto jest rozgrzane auto pali ładnie problem jest tylko jak postoi długo w tych warunkach. Auto kupiłem z chipem na 140 km dodam że listea od swiec zarowych jest popękana, gdzie szukać przyczyny ? Wygląda to tak jakby auto nie dostawalo na starcie odpowiedniej ilości paliwa proszę o pomoc jeśli ktoś miał taki problem
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  28 sty 2021, 20:04
 śląskie
#284933
Tu ja widzę do wymiany uszczelniacze pompek, sam to przerabiałem na myśl przychodziły różne elementy pompa tandem, filtr paliwa, pompka w baku nie wiem czy w golfie jest a i tak skończyło się na wymianie uszczelniaczy.
By Wojtas0813 -  07 lut 2021, 12:11
 podkarpackie
#285050
Więc tak z tego co poczytałem na forach i się dowiadywalem od mechaników opcji jest multum
-uszczelki pompowtryskiwaczy lub potrzeba wgranie map startowych, nie mam pojęcia od czego zacząć dodam że mam połamaną ta listwe swiec zarowych te plastiki się rozlecialy czy może mieć to związek z odpalaniem? . Panowie jak byście to rozegrali co najpierw byście sprawdzili/kupili nie chciałbym się pchać w niepotrzebne koszta. Czy diagnostyka komputerowa cos wykaże jak tak to jaki kabel kupić?