Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By MIKANI123 -  29 sty 2021, 21:23
 dolnośląskie
#284951
Witam wszystkich.

Mam od wczoraj problem z moją niebieską strzałą zwaną przyjaźnie golfikiem.

Dane Techniczne golfika:
Silnik 1.9 TDI 105 KM BKC rocznik 2005 przebieg ok. 319 tysięcy

Jakiś czas temu po podłączeniu komputera diagnostycznego pojawił się jeden jedyny błąd mówiący o uszkodzonym czujniku pedału hamulca, co jakiś czas uruchomiała mi się kontrolka "spirala" podobno mogło to sugerować właśnie ten czujnik, ale nie o tym chce się rozpisywać.

Od wczoraj autko straciło swoje konie mechaniczne i nawet pod małą górkę po prostu zamula. Dzisiaj postanowiłam go przegonić i przy prędkości 120 km/h po prostu go odcina i dodatkowo włącza się kontrolka check silnika (taka śliczna lampa Alladyna, której żaden kierowca nie lubi). Niedawno miał regenerowane pompowtryskiwacze, wymieniony EGR, intercooler, czujnik temperatury wody płynu chłodzącego oraz świece żarowe.
Czy ktoś z Was miał podobny problem z Golfikiem, czy możecie mnie pocieszyć, że to tylko czujnik hamulca, który powoduje takie zawirowania w komputerze? :P
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  30 sty 2021, 21:24
 śląskie
#284962
MIKANI123 pisze:
29 sty 2021, 21:23
włącza się kontrolka check silnika (taka śliczna lampa Alladyna, której żaden kierowca nie lubi)
Konkretnie co znaczy (lampka Aladyna ) bo po twoim opisie oznacza to kontrolke brak ciśnienia oleju. :szok:

Obrazek
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  02 lut 2021, 22:12
 pomorskie
#285004
Może rurka podciśnienia spadła z bloku zaworów magnetycznych, z EGR itp... moze gdzieś nieszczelność, zrób autoscan, nikt tu nie ma szklanej kuli.