Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Stratoss -  08 lut 2021, 17:15
 łódzkie
#285060
Panowie mam taki dziwny problem dzisiaj tankowałem pod korek ropę i zobaczyłem że od spodu coś mokro jest i z wlewu znika paliwo. Okazało się że wyciek jest w miejscu łączenia zbiornika i rury do wlewu. Tam jest jakiś oring czy coś bo wydaje się że to jest nasunięte? Ogólnie raz tam cieknie, raz nie. Próbowałem parę razy dolac paliwa ale zazwyczaj wycieka. Można to jakoś ogarnąć?

Kolejne pytanie czy jak ropa zejdzie z przewodu to może coś tam ciec dalej bo wydaje mi się że to łączenie rury i baku jest jakby w górnej połowie :/

Ogólnie to auto do szalu mnie powoli doprowadza, cały czas coś jak nie jedno to drugie :/
By Stratoss -  08 lut 2021, 19:42
 łódzkie
#285064
Wybacz bo popełniłem gafę zapomniałem dodać że mam Jettę mk3 2007 r i u mnie to troszkę inaczej wygląda, przynajmniej tak mi się wydaje a chodzi mi o miejsce już w nadkolu jak rura wlewu wchodzi do zbiornika. Jakieś rady co z tym zrobić?
Znalazłem tylko takie zdjęcia które nie do końca pokazują to wejście. Ale chyba masz rację albo klejone albo zgrzewane tuż przy nadmiarze.
Najlepsze jest to że teraz nie leciało cały zbiornik suchutki od spodu, wcześniej się skraplalo :/ chyba że odpowietrzenie przymarzło i się podciśnienie wytworzyło, i zaczęło wypychać tamtędy jakoś, a teraz się odblokowało lub przez mróz coś się porobiło już sam nie wiem, uszkodzenia żadnego nie widać, zobaczę rano.
Obrazek
Obrazek
By Stratoss -  10 lut 2021, 13:12
 łódzkie
#285072
Najlepsze jest to że przestało lecieć :/ żadnej kropli wycieku nic zbiornik suchy ewentualnie od śniegu gdzieś tam mokry i tyle, a jak zaleje pod korek to nadal się powoli cofa. Wcześniej ewidentnie skraplała się ropa a teraz przestała zgłupiałem już :/