Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Bomber -  25 lut 2021, 22:38
 lubelskie
#285256
Pacjent GOLF V 1.9 TDI (BXE)
Przebieg 266 tys

(Zacznę od tych informacji) :-)

Po podłączenia byle jakiego czytnika OBD wyskoczył mi błąd

P0726 - obwód wejsciowy prędkości silnika.



Witam, przed kilkoma dniami pojawil się dziwny problem, w czasie jazdy przy skręcaniu i wciśniętym sprzęgle auto zgasło, gdy chciałem pozniej odpalic, musiałem dosyć długo kręcić rozrusznikiem. Gdy już zapalał nie równo pracował na niskich obrotach i miał dziwne drgawki.
Udało mi się wrócić na kołach do domu, podczas jazdy nieodczulem jakich problemów z przyspieszaniem czy dymieniem za samochodem.
Myślałem, że to filtr paliwa, po powrocie wymieniłem, bo miałem na zapasie, niestety nadal to samo.
Następnego dnia pojechałem do pracy samochodem, z rana odpalił od strzała, ale po przejechaniu kilku metrów pojawiły się kontrolki od świec żarowych, kontroli trakcji i check.
Po pracy, równiez odpalił od strzała, ALE co wydaje mi się bardzo dziwne, przy próbie wyjechania na wstecznym auto gaslo, kolejne próby odpalenia nie były już takie łatwe, musiałem trochę nakręcić. Zdecydowałem, że wycofam ręcznie z miejsca parkingowego, i O dziwo nie miał problemu z jazdą do przodu i mogłem wrócić do domu.

Po podłączenia byle jakiego czytnika OBD wyskoczył mi błąd

P0726 - obwód wejsciowy prędkości silnika.
Obrazek





Czytałem że to może być któryś z czujników, kwestia który, jak sprawdzić i jak wymienić :-)

Dzięki za wszelką pomoc
By Bomber -  26 lut 2021, 16:02
 lubelskie
#285262
Nie ma żadnych zawiłości z jego wymiana ? Odkręcić, przykręcić, podłączyć i tyle? W międzyczasie bluzgać w niebo głosy, bo coś czytałem, że ciężki dostęp.

Pozdrawiam :-)

Z dołu czy z góry jest lepszy dostęp do tego czujnika