Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Elstachniko -  12 maja 2023, 9:09
 podkarpackie
#290336
Witajcie . Mam problem z działającym cały czas sprzęgłem klimy nawet jak wyłączona czy spreArka do wymiany
Klima nie chodzi czynnik jest proszę o poradę

Dodano po 10 minutach 18 sekundach:
Dodam że takie coś na autocomie mi wyskakuje a czujnik wymieniany rok temu
Obrazek
By Elstachniko -  24 maja 2023, 15:27
 podkarpackie
#290358
Witam. Powrócę do tematu .
Z braku czasu nie miałem kiedy ale po mojej diagnozie dzisiejszej bezpieczniki są całe
Odpiolem czujnik na sprężarce a sprzęgło dalej śmiga . I się zaciol elektromagnes czy co tam jest i to może być przyczyną ??
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  24 maja 2023, 16:45
 śląskie
#290359
Człowieku pisałem sprężarka chodzi cały czas od zapalenia silnika w tym silniku, w oplach tak było sterowanie sprzęgłem magnetycznym przez +12V, a sprzęgło sprężarki w tym silniku jest tylko bezpiecznikiem jak by się zatarła sprężarka wtedy zrywa się sprzęgło i można jechać dalej ale bez klimy.
W sprężarce nie ma czujnika jest to elektrozawór i co ważne nie jest zasilany napięciem +12V tylko impulsowo w zależności na jaką temperature ustawisz regulator a jak podłączysz stałe +12V to spalisz ten elektrozawór (do wymiany), jeżeli np klima chłodzi cały czas to przytarty jest ten elektrozawór (uszkodzeni mechaniczne, wymiana) , jak nie chłodzi to albo brakuje czynnika albo czujnik ciśnienia jest uszkodzony( widać po błędzie), albo uszkodzony jest elektrozawór (spalona cewka), lub bezpiecznik.
Elstachniko pisze:
12 maja 2023, 9:19
Dodam że takie coś na autocomie mi wyskakuje a czujnik wymieniany rok temu
I co z tego trafiłeś na czujnik produkowany w poniedziałek :burp:
By Elstachniko -  08 cze 2023, 12:51
 podkarpackie
#290394
Witam . Ponawiam temat iż jeszcze nie ogarnolem klimy wstępnie pokazało iż szczelny układ ale podejrzenie że sprężarka jest na wale nie szczelna . I pytanie takie
Czy podejdzie inny model jak mam taki 5k0 820 803 C
Jak tak to jaki
Z góry dzięki