Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By LooseGoose -  02 gru 2023, 17:41
 pomorskie
#290754
Witam Panie i Panowie zwracam się do was z pytaniem na które od roku mechanik nie jest w stanie udzielić mi odpowiedzi! :wacko:, a wiec do sedna ... Przy minusowych temperaturach miewam problemy z odpaleniem silnika, jednostka napędowa to diesel 1.6TDI o oznaczeniu silnika CAYC. Z rzeczy które mogły mieć wpływ a które na ten moment wyeliminowałem to: zaślepienie EGR, wycięcie DPF, wymiana świec żarowych, regeneracja wszystkich 4 wtryskiwaczy w autoryzowanym warsztacie który ma nie poszlakowaną opinie (nie mylić z panem Wiesiem), w 3 z nich zostały wymienione cewki zaś w czwartym sama końcówka wtrysku. Objawy jakie mają miejsce to po przekreceniu kluczyka i podgrzaniu świec żarowych auto odpala na sekunde po czym dławi się na wolnych obrotach i gaśnie czym niższa temperatura to prób odpalenia jest dużo więcej... Mechanik sprawdzał ciśnienie sprężania i ocenił że wartosci na kazdym cylindrze sa zbliżone do siebie i mieszczą się w granicach błędu. Liczę na moc forum, za każdą udzielona odpowiedz z góry dzieki! :)
By LooseGoose -  30 gru 2023, 22:50
 pomorskie
#290820
W styczniu jestem umówiony do mechanika aby sprawdził pompe wysokiego ciśnienia i pompe paliwa, po głębszej analizie układu odnalazł opiłki w filtrze paliwa, jesli problem ustąpi dam znać! :)