Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By mwsoft -  20 lis 2013, 21:42
 dolnośląskie
#111515
Jolanda pisze:Witam
I mój trafił do warsztatu ma 206000 przejechane i do wymiany wałek i wszystkie te inne rzeczy o których piszecie (szklanki itp). Mechanik zamówił te częsci ale jakoś cena mnie zastanawia , 2500 zeta (nikt z was takiej nie podaje) twierdzi ze to dobra cena i części oryginały :( .No i najgorsze, pompowtryski dwa mam do wymiany jeden ponoć kosztuje 3000 (trzy tysiące), żona już na mnie krzywo patrzy i.... :ireful:. Mam w domu jeszcze golfa 3, syn z córa zajeżdża i nie do zajechania(350000km) a ten 2008 rok i :sly: , to jakaś masakra. Co myślicie o tych cenach? Mechanik ma upust w sklepie (ponoć).
Każ sobie zrobić dokładną listę co, jakiego producenta i o jakim symbolu chce kupić, a nie "Panie, oryginały, super jakość..." z intercarsu z super zniżką Max-gear albo Topran :tooth:

Te 2,5K to same części czy części + robocizna?

Wałek 950zł ori od gościa z allegro, szklanki 400zł INA, panewki 130zł Glyco, uszczelniacz wałka 20zł, komplet śrub które w zasadzie trzeba by wymienić bo są rozciągliwe-jednorazowe - ok 190zł w ASO (choć większość nie wymienia, powiedzmy że z 1 raz można by ich ponownie użyć). No i chyba tyle, nie wiem co mu tam jeszcze może być potrzebne. Jeśli rozrząd ma więcej niż te 30-40 tyś powiedzmy, to wypadałoby od razu zrobić go.
By Jolanda -  21 lis 2013, 8:04
 opolskie
#111537
mwsoft dzięki za odpowiedz. Popytam tak jak piszesz co i jak? A te pompowtryski to faktycznie takie drogie. Na moje pytanie dlaczego tak drogo odpowiedział że oryginały nnie jakies zamienniki. Na aledrogo widziałem takie za połowe ceny ale to jak mi powiedział włoskie i chińszczyzna :(. Ile może robocizna tego wszystkiego kosztować? Może do ASO przedzwonić? Dzięki za odpowiedzi i sorki za chaotyczne pytanka ale :cry: się chce.
By mwsoft -  21 lis 2013, 10:53
 dolnośląskie
#111545
Jolanda pisze:mwsoft dzięki za odpowiedz. Popytam tak jak piszesz co i jak? A te pompowtryski to faktycznie takie drogie. Na moje pytanie dlaczego tak drogo odpowiedział że oryginały nnie jakies zamienniki. Na aledrogo widziałem takie za połowe ceny ale to jak mi powiedział włoskie i chińszczyzna :(. Ile może robocizna tego wszystkiego kosztować? Może do ASO przedzwonić? Dzięki za odpowiedzi i sorki za chaotyczne pytanka ale :cry: się chce.
No niestety wymiana wałka to tak naprawdę zdjęcie rozrządu + trochę odkręcania z góry. Zależy od mechanika, za sam rozrząd biorą z 300-500zł, więc tutaj może Ci i z 600-700zł zawołać jak zachłanny jest :tooth:

Bierz wałek z tej aukcji:
http://allegro.pl/walek-rozrzadu-vw-1-9 ... 85357.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja go kupiłem, igła, ma na końcu dokładnie takie same oznaczenia i znaczki jak mój stary, więc na 100% jest to oryginał z pierwszego montażu. Nie ma ani ryski ani nic, praktycznie w 100% nowy.

A tu gość ma szklanki INA po 440zł i panewki Glyco po 130zł
http://allegro.pl/popychacze-pompowtrys ... 54171.html" onclick="window.open(this.href);return false;

W sklepie w który ja kupowałem szklanki za 395zł, są już po 77zł sztuka, więc musiały ceny z DE wzrosnąć - trzeba brać puki gość na allegro ma po 55zł ;)

Uszczelniacz kupisz gdziekolwiek (Elring 129.780) za 20-25zł.

Tyle w temacie :pepsi:
By mwsoft -  21 lis 2013, 10:55
 dolnośląskie
#111546
jezutkp pisze:Ceny jakieś kosmos chyba,ze w aso kupuje..... A są zamienniki np z Ruvilla lub ae za około 700zł. Pompki kup używki ze sprawdzonego źródełka... około 300-500zl...za 1szt i już źona :friends:
Przeczytaj moje wypociny na temat Ruville i AE z poprzedniej strony. Ja bym osobiście nie kupił w tej chwili aftermarketowego wałka, chyba że tego Kolbenschmidta którego nigdzie nie ma. To jest jedyny wałek który ma wyraźnie napisane w katalogu z czego i jak jest zrobiony. W pudełku z Ruvillem możesz dostać chińską plastelinę, to jest pakowacz tego co akurat jest na rynku.
By Paulek -  22 lis 2013, 21:48
 -------
#111667
Witam ponownie chłopaki, gofer przeleciał na ruvillu 10K i narazie nic sie nie dzieje. Narazie za krotki staż żeby co kolwiek powiedzieć o tym wałku. Dekiel dźwignęliśmy z ojcem i funkel nowka puki co. Jolanda najlepiej jak chłopaki radzą zamów części na własną rękę, bo przynajmniej będziesz wiedział co siedzi w aucie. Ja założyłem zestaw: wałek ruville, czarne szklanki ina i panewki glyco. Co do pompowtrysków idzie wyszarpać nówki za 1200zł. Lub oddać swoje stare na regenerację cena około 250zł od pompki z gwarancją średnio na pół roku. Kolega w audi a4 b6 dawał wszystkie cztery do regeneracji i puki co bryka jak szatan. Przed oddaniem do regeneracji najlepiej poczytać opinie jak robią. :)
By Jolanda -  27 lis 2013, 18:53
 opolskie
#111862
No i znowu ja :( . Właśnie wróciłem od mechanika który pokazał mi bardzo smutna sprawę. Wymienił wałek rozrządu, jeden pompowtryskiwacz udało sie uratować, poprosiłem za waszą rada o wymianę całego rozrządu(okazało sie że od nowości wymieniany był tylko pasek :(). Myslałem że to koniec i tutaj sie pomyliłem, coś piszczało jak sie silnik zagrzał (powiedziałem o tym mechanikowi przed oddaniem auta), diagnoza coś tam zatarte na wale korbowym nowy w ASO koszmarne pieniądze. Będzie rozbierał i sprawdzi czy można szlify czy cos tam zrobić. Czy gdzieś dostane jakąś używkę czy musze kupować cały silnik ? Mam samochód rok , przed i po zakupie sprawdzałem w ASO historię po numerach VIN , niestety nie ma nic wspólnego z prawdziwym przebiegiem auta ( tak powiedział mechanik widząc zajechane części)i wymiana części. Po latach przyjdzie sie pożegnać z firma VW straciłem zaufanie nawet w ich system komputerowy :( . Jeśli ktoś wie gdzie można nabyć taki korbowód z prawdziwym przebiegiem to proszę o info . Zawiedziony , nabrany użytkownik VW :ireful:
By maciekandr -  26 gru 2014, 10:42
 mazowieckie
#156258
witam!! w moim golfie v bxe z 2006 roku pojawilo sie dudnienie przy obudowie filtra powietrza. Na dniach zdejmę pokrywę zaworów żeby sprawdzić wałek bo podobno przyczyną tego dudnienia może być wytarta panewka wałka. Jeżeli okaże się że wałek do wymiany to będę zmuszony to zrobić i wyszukałem takiej oferty na allegro:
http://allegro.pl/walek-rozrzadu-1-9tdi ... 38262.html" onclick="window.open(this.href);return false;
cena niezła i producent chyba też, co sądzicie o takim zestawie? czy federal mogul produkował wałki stalowe?
By JEDARO -  26 gru 2014, 13:29
 warmińsko-mazurskie
#156284
ja doradzam ostrożność przy zakupach takich ważnych elementów na all.... sam prowadzę warsztat i nie raz się przejechałem na tym, że w ori opakowaniu siedział najgorszy chiniol a taki sprzedawca nie da Ci gwarancji na części jak duże i sprawdzone hurtownie wiem bo już trochę reklamowałem towaru i w hurtowni nigdy nie ma problemu z reklamacją zwrotem itd.
By maciekandr -  26 gru 2014, 14:20
 mazowieckie
#156290
ok a gdybym taki zestaw znalazł gdzieś na miejscu w hurtowni żeby mieć pewnośc że jest to taki sam zestaw jak ten z oferty all... to byłby to dobry wybór? chodzi mi o producenta. Czy Mogul ma jakieś oznaczenie na wałku? pytam żeby miec pewnosc czy to napewno jest ten walek

Edit 28-12-2014

w nawiązaniu do mojego powyższego wpisu chciałbym zapytać co myślicie na temat wymiany na ori ale używka i czy do BXE pasuje od każdego innego modelu? czy ktoś robił już taki zabieg?
Awatar użytkownika
By Rumak -  28 gru 2014, 12:55
 pomorskie
#156646
Nie wiem jakie są ceny do1.9 pd z generacji golfa 5 ale jak zmieniałem VW bora 19 ajm czyli też pd szklanki /wałek/panienki walka to zapłaciłem za wszystko trochę ponad 1300pln a graty miałem takie jak na pierwszy montaż szły czyli INA itd... Z robocizna gdzie wchodziła jeszcze wymiana uszczelniaczy na pompkach dałem okolo 1800pln Wiec 2500pln ja dla mnie kosmos patrząc ze to tylko czesci :eek: A te silniki budowa w środku nie różnią się za wiele.
By maciekandr -  29 gru 2014, 21:46
 mazowieckie
#156887
a czy ktos zakladal walek f-my SWAG jesli tak to jaki symbol i jak z jakoscia? teraz czytajac wczesniejsze posty to juz nie wiem jaki walek zalozyc bo jedyne stalowe mogula lub kolbenschmith sa nie do kupienia:/ w hurtowni wszedzie oferuja mi tylko ruvila albo swag:/ po ok 550zl